O nas

Wydawnictwo Sorus

Istniejemy na rynku wydawniczym już od 1991r. Początkowo zajmowaliśmy się publikacją dzieł naukowych, z czasem jednak rozszerzyliśmy działalność wydawniczą. Obecnie wydajemy również książki beletrystyczne, poezję, dokument, a także literaturę podróżniczą.

Z naszym wydawnictwem kojarzy się nieodmiennie postać wybitnego polskiego reportażysty, Kazimierza Nowaka, który w latach 1931-1936 odbył słynną już wędrówkę przez całą Afrykę. Sorus słynie z propagowania niebagatelnych osiągnięć podróżnika. Naszym nakładem ukazało się wiele dzieł, traktujących o jego życiu, m. in. Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd, które doczekało się aż siedmiu wydań i zostało docenione przez Ryszarda Kapuścińskiego. Sukcesu doczekały się też inne książki podróżnicze naszego wydawnictwa, jak choćby Rower góral i na Ural. Dziennik z wyprawy na Ural Polarny został wyróżniony w konkursie Najlepsze publikacje turystyczne 2013 roku zorganizowanym przez “Magazyn literacki KSIĄŻKI”.

Jesteśmy bardzo cenieni w środowisku naukowym ze względu na wysoką jakość publikacji i dbałość o szczegóły. Równie drobiazgowo zajmujemy się każdą inną książką, którą zdecydujemy się wydać. Teksty autorów wysyłane do naszej redakcji są poddawane selekcji z powodu sporej popularności naszego wydawnictwa. Nie każdy utwór możemy opublikować, ale gdy zdecydujemy się na takie działanie, dokładamy wszelkich środków, by ostateczna forma książki spełniała oczekiwania autora oraz wymogi wydawnicze. Uwzględniamy wszelkie sugestie na temat okładki, konsultujemy korekty oraz zabiegi promocyjne. O tym, jak działamy, możesz przeczytać w zakładce Dla Autorów. Do spróbowania swoich sił i wysyłania propozycji wydawniczych zachęcamy każdego; zarówno doświadczonych twórców, którzy mogą się poszczycić już opublikowaniem kilku książek, jak i debiutantów.

Księgarnia internetowa

XXI wiek i rozwój internetu przyniósł z sobą nowe rozwiązania.

Nie jesteśmy tylko wydawnictwem. Prowadzimy również księgarnię internetową, z której czytelnik w bardzo łatwy sposób może zamówić interesującą go pozycję. Książki wysyłamy dwa razy w tygodniu. Jesteśmy do Państwa dyspozycji. W razie jakiejkolwiek wątpliwości związanej z systemem płatności lub realizacją zamówienia, można się się z nami skontaktować, skorzystawszy z danych umieszczonych w zakładce Kontakt. Zapraszamy do korzystania z naszej księgarni, gdzie mogą zrobić Państwo szybkie, komfortowe zakupy.

Inne informacje: