Jak przygotować materiał do wydania książki?

Jeżeli stworzyłeś treść książki, pomożemy Ci kompleksowo w wydaniu książki, której na pewno nie będziesz się wstydzić.

Wystarczy dostarczyć do nas pliki z tekstem, złożony np. w Wordzie w A4, tak jak potrafisz. Najlepiej, jeżeli skontaktujesz się z nami jeszcze zanim zaczniesz przepisywać (lub pisać) swój tekst. Wówczas podpowiemy, jakie wyróżnienia i formatowania warto zastosować, abyś nie musiał za wszystko płacić.

Dostarczasz do nas plik z tekstem, a my zajmiemy się sformatowaniem stron do takiego formatu książki, który jest dla niej przewidziany. Na przykład do książek naukowych stosujemy najczęściej format B5 (170 × 240 mm lub 168 × 238 mm).

Przygotowujemy książkę łącznie z jej oceną merytoryczną, adiustacją merytoryczną i polonistyczną oraz korektami. Dzięki temu książka uzyskuje pełną wartość. Zawiera nie tylko wiedzę autora, ale również dobrze się ją czyta. Jako autor nie musisz mieć bowiem doświadczenia edytorskiego i polonistycznego. Ważne jednak, aby książka nie zawierała błędów ortograficznych i interpunkcyjnych oraz niedostatków stylu.

Jako autor nie jesteś pisarzem, a specjalistą w swojej dziedzinie. W związku z tym powinieneś przygotować książkę merytorycznie jak najlepiej jako specjalista. Resztę pozostaw innym specjalistom. Najlepiej łącznie z formatowaniem i obróbką ilustracji.

Możesz przygotować pliki z ilustracjami tak, jak potrafisz. My je później udoskonalamy, dodając np. opisy. Pilnujemy, aby czcionka w opisach była tak dobrana, żeby po zmniejszeniu ilustracji do formatu książki wszystko było nadal czytelne. Bardzo często dostajemy ilustracje w formacie A4 i po ich zmniejszeniu czcionka ma wielkość tak ułamkową, że wszystko jest nieczytelne. Jest to nie do zaakceptowania w książce, która ma służyć czytelnikowi – innemu specjaliście.

Możemy też zająć się formatowaniem (czyli inaczej łamaniem) tekstu. Możesz to także zrobić samodzielnie w Wordzie, jeśli nie ma szczególnych wymagań. Wtedy najlepiej na końcu dostarczyć do nas gotową pracę w formacie PDF.

Zazwyczaj jednak przy profesjonalnym łamaniu książki korzystamy z pomocy osób, które wykonują formatowanie w specjalistycznych programach, np. InDesign. Wtedy takie łamanie jest stabilne, czego nie można zagwarantować w Wordzie, i zawsze zapewnia dobrą jakość wydruku.

Nie wiesz co wybrać?

Pomagamy indywidualnie każdemu klientowi, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby i preferencje. Po wypełnieniu formularza zaproponujemy rozwiązania dobrane według podanych przez Ciebie kryteriów.