Lubomirski-Lanckoroński Jan X.

Lubomirski-Lanckoroński Jan X.

Jan Lubomirski-Lanckoroński – urodzony 22 marca 1978 roku w Krakowie. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Po aplikacji został radcą prawnym. Naukę kontynuował za granicą, na uniwersytetach LSI w Londynie oraz University of Navarra w Barcelonie we współpracy z Uniwersytetem Harvarda, gdzie ukończył Advanced Management Program. Płynnie mówi po niemiecku, angielsku, włosku, francusku i rosyjsku. Biznesmen, filantrop i patriota. Pierwszą spółkę założył w czasie studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest członkiem Rady Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego oraz członkiem i prezesem wielu innych organizacji społecznych i kulturalnych.

Od wielu lat zajmuje się działalnością charytatywną pod sztandarem założonej przez jego Ojca – Stanisława Lubomirskiego-Lanckorońskiego – Fundacji Książąt Lubomirskich. Fundacja ma na celu wsparcie uzdolnionej młodzieży, propagowanie polskiej historii i kultury oraz ochronę i dbanie o zabytki, jak również wsparcie na polu medycznym i pomoc dla potrzebujących.

Z kolei w działalności biznesowej wzoruje się na bracie pradziadka – księciu Stanisławie Lubomirskim, który był międzywojennym przedsiębiorcą, przemysłowcem i finansistą, prezesem Centralnego Związku Polskiego Przemysłu, Górnictwa, Handlu i Finansów „Lewiatan”, założycielem pierwszej polskiej fabryki samolotów, zarządcą banków, hut i kopalń.

Jest właścicielem działającej od kilkunastu lat na rynku polskim Grupy Landeskrone, która zajmuje się inwestycjami w nieruchomości. Projekty realizowane przez Grupę Landeskrone cechują się innowacyjną formą, jak również szacunkiem do historii.

 • Lubomirscy. Książęta polscy. Tom II

  75,00  z VAT

  Nakład wyczerpany

  Dowiedz się więcej
 • Lubomirscy. Książęta polscy. Tom I

  75,00  z VAT

  Nakład wyczerpany

  Dowiedz się więcej