O nas


Warning: Illegal string offset 'depth' in /home/users/dmsorus/public_html/sorus.pl/wp-content/plugins/goentergo/classes/Shortcodes.php on line 261

Warning: Illegal string offset 'depth' in /home/users/dmsorus/public_html/sorus.pl/wp-content/plugins/goentergo/classes/Shortcodes.php on line 262

Wydawnictwo Sorus

Historia

Istniejemy na rynku wydawniczym już od 1991 r. Początkowo zajmowaliśmy się publikacją dzieł naukowych, z czasem jednak rozszerzyliśmy działalność wydawniczą. Obecnie wydajemy również książki beletrystyczne, poezję, dokument, a także literaturę podróżniczą.

Kazimierz Nowak

Z naszym wydawnictwem kojarzy się nieodmiennie postać wybitnego polskiego reportażysty, Kazimierza Nowaka, który w latach 1931-1936 odbył słynną już wędrówkę przez całą Afrykę. Sorus słynie z propagowania niebagatelnych osiągnięć podróżnika. Naszym nakładem ukazało się wiele dzieł, traktujących o jego życiu, m. in. Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd, które doczekało się aż siedmiu wydań i zostało docenione przez Ryszarda Kapuścińskiego.

Literatura podróżnicza

Sukcesu doczekały się też inne książki podróżnicze naszego wydawnictwa, jak choćby Rower góral i na Ural. Dziennik z wyprawy na Ural Polarny został wyróżniony w konkursie Najlepsze publikacje turystyczne 2013 roku zorganizowanym przez “Magazyn literacki KSIĄŻKI”.

Wydawnictwo Sorus – renoma na rynku wydawniczym

Jesteśmy bardzo cenieni w środowisku naukowym ze względu na wysoką jakość publikacji i dbałość o szczegóły. Równie drobiazgowo zajmujemy się każdą inną książką, którą zdecydujemy się wydać. Teksty autorów wysyłane do naszej redakcji są poddawane selekcji z powodu sporej popularności naszego wydawnictwa. Nie każdy utwór możemy opublikować, ale gdy zdecydujemy się na takie działanie, dokładamy wszelkich środków, by ostateczna forma książki spełniała oczekiwania autora oraz wymogi wydawnicze. Uwzględniamy wszelkie sugestie na temat okładki, konsultujemy korekty oraz zabiegi promocyjne. O tym, jak działamy, możesz przeczytać w zakładce Dla Autorów. Do spróbowania swoich sił i wysyłania propozycji wydawniczych zachęcamy każdego; zarówno doświadczonych twórców, którzy mogą się poszczycić już opublikowaniem kilku książek, jak i debiutantów.

Księgarnia internetowa

XXI wiek i rozwój Internetu wniósł nowe rozwiązania. Nie jesteśmy tylko wydawnictwem. Wydawnictwo Sorus prowadzi również księgarnię internetową, z której czytelnik w bardzo łatwy sposób może zamówić interesującą go pozycję. Jesteśmy do Państwa dyspozycji. W razie jakiejkolwiek wątpliwości związanej z systemem płatności lub realizacją zamówienia, można się z nami skontaktować, skorzystawszy z danych umieszczonych w zakładce Kontakt. Zapraszamy do korzystania z naszej księgarni, gdzie mogą zrobić Państwo szybkie, komfortowe zakupy.

Zapraszamy do księgarni internetowej na stronie: https://sorus.pl/sklep/

Inne informacje: