O nas

Wydawnictwo Sorus

Nasza misja

Celem naszego wydawnictwa jest propagowanie twórczości literackiej. Sorus to łacińska nazwa grupy zarodni na liściu paproci, która produkuje i rozsiewa zarodniki, zaczątki nowego życia. W ten sam sposób w Wydawnictwie Sorus – wydając, drukując i dystrybuując książki – pragniemy rozpowszechniać nową twórczość i oryginalne idee. Chcemy, by każda osoba z atrakcyjnym pomysłem i dobrym kunsztem pisarskim miała możliwość dzielenia się swoim dorobkiem i inspirowania innych.

Historia wydawnictwa

Wydawnictwo Sorus istnieje na rynku wydawniczym od 1991 roku. Początkowo zajmowaliśmy się publikacją literatury naukowej. Z czasem jednak rozszerzyliśmy swoją działalność – zaczęliśmy wydawać książki podróżnicze, beletrystyczne oraz poezję. Jesteśmy dumni z różnorodności naszych publikacji, gdyż dzięki niej mamy możliwość współpracy z wieloma interesującymi autorami. Z uwagą rozpatrujemy każdą propozycję wydawniczą, chcemy, by wartościowe pozycje miały możliwość znalezienia się na rynku i trafienia do czytelników.

Co publikujemy?

Do każdej książki, nad którą pracujemy podchodzimy z ogromną troską. Wśród wydawanych przez nas książek można znaleźć intrygujące tomiki poetyckie, wciągającą literaturę obyczajową, czy nowatorską fantastykę. W naszym zespole pracują nie tylko miłośnicy literatury, ale także pasjonaci podróży, dlatego literatura podróżnicza jest nam szczególnie bliska.

Sorus zajmuje się propagowaniem postaci Kazimierza Nowaka i jego podróży. Jest to wybitny polski reportażysta, który w latach 1931-1936 odbył słynną wędrówkę przez całą Afrykę. Nakładem naszego wydawnictwa ukazało się wiele dzieł traktujących o jego życiu, m. in. Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd, które doczekało się aż siedmiu wydań i zostało docenione przez Ryszarda Kapuścińskiego. Ta i wiele innych naszych książek otrzymały nagrody w licznych konkurach i festiwalach.

Renoma na rynku wydawniczym

Mamy za sobą wiele lat doświadczenia, współpracujący z nami autorzy wiedzą, że mogą spodziewać się wysokiej jakości publikacji. Dbamy o wysoką jakość na każdym etapie procesu wydawniczego – zaczynając od redakcji merytorycznej, przez korektę językową, redakcję techniczną, grafikę i skład, po sam druk i oprawę. Zazwyczaj podejmujemy się również dystrybucji – współpracujemy z największymi hurtowniami w kraju, nasze książki trafiają więc do wielu polskich księgarni. Oferujemy również wydanie książki w formie ebooka.

Współpraca z autorami

Zgłasza się do nas wielu debiutantów, rozumiemy więc, jak ważnym wydarzeniem jest dla nich publikacja książki. Dbamy o to, by na każdym etapie pracy nad książką byli oni zaangażowani w jej produkcję i bierzemy pod uwagę wszystkie proponowane przez nich poprawki. Wydając książki doświadczonych autorów troszczymy się o to, by każda kolejna pozycja publikacja oddawała rozwój ich umiejętności pisarskich. Niezależnie, czy dany autor dopiero rozpoczyna swoją przygodę z pisarstwem, czy ma na swoim koncie wiele książek – do każdego podchodzimy z równym zaangażowaniem.

Co jeszcze?

  • Nasze wydawnictwo otrzymało wiele nagród i wyróżnień. Jeśli zdecydujesz się na wydanie z nami swojej książki, również masz szansę trafić do grona uznanych autorów.
  • Wydawnictwo Sorus pojawia się także na targach książki, ponieważ zależy nam na tym, by być w nieustannym kontakcie z czytelnikami oraz osobami z branży.

Zainteresowanych autorów zachęcamy do współpracy: https://sorus.pl/wydanie-ksiazki/

Z kolei czytelników zapraszamy do zapoznania się z wydanymi przez nas książkami: https://sorus.pl/sklep