Opinie

Cenię sobie elastyczność, otwartość, pomysłowość pracowników Sorusa.

Oprócz cech typowych dla dobrej firmy, takich jak terminowość realizacji umów i solidność wykonywanej pracy, cenię w Wydawnictwie Sorus wiedzę przyrodniczą Wydawców, pomocną w uzyskaniu jak najlepszego efektu publikowanych opracowań.

Krótki cykl wydawniczy i regularność w ukazywaniu się kolejnych tomów.

Rzetelność i wysoka jakość edytorska oraz cenne wskazówki, które podwyższają jakość publikacji.

Sorus, to krótki cykl wydawniczy, perfekcja przygotowania i opublikowania danych.

Wykonanie jest naprawdę dobre i rzetelne

Poszukiwałam wydawnictwa, które wydaje poezję i tak trafiłam na Sorus. Było bardzo miło, naprawdę sympatycznie. Wydanie tego tomiku bardzo mi się podoba! Dziękuję. 🙂

Konstancja Kuźniak, Niebieskie wnętrze

Sorus daje dużą możliwość w uczestniczeniu w procesie wydania swojej książki

Najbardziej podobały mi się współpraca i dobra komunikacja. Jeśli finanse pozwolą, to bardzo chętnie wydam kolejną książkę w tym wydawnictwie. 😊 Dziękuję z całego serca za współpracę i energię całego zespołu!

Anya Piątkowska, Flow życia. Moc bycia

Wszystko przebiegło dokładnie według zapewnień

Zdecydowałem się na Sorus, ponieważ od razu otrzymałem konkretne informacje dotyczące wydania, kosztów i czasu. Jestem w pełni zadowolony z korespondencji, wymiany informacji i współpracy, dlatego chciałbym wydać kolejną książkę w Sorus. Była to rzetelna współpraca!

Krzysztof Mrowiec, Izydor. Historia Hanysa z polskich gór

Rzetelna i merytoryczna współpraca na każdym szczeblu procesu twórczego

O moim wyborze zdecydowały opinie autorów współpracujących z wydawnictwem. To była wieloczynnikowa współpraca na płaszczyźnie procesu twórczego – kontakt z grafikiem, redaktorem i korektorem wspaniały. Wszystkie elementy spełniły moje oczekiwania. Polecam współpracę z wydawnictwem Sorus.

Zofia Czechlewska, Polskie Tańce Narodowe

Redaktor prowadzący był przychylny moim propozycjom

Już pierwsza rozmowa była konkretna. Najbardziej podobały mi się profesjonalizm i cierpliwość redaktora prowadzącego: bieżące informowanie o postępach w wydawnictwie, etapowe realizowanie zamówienia, dostosowanie do wszelkich moich propozycji, konkretne działania dotyczące np. ilustracji czy wyboru okładki, konstruktywne podpowiedzi, wychodzenie naprzeciw wszelkim moim problemom.

Dorota Szewko, Wierszyki Pani Dorotki”

Od początku spodobała mi się komunikacja

Redaktor prowadzący cierpliwie i w profesjonalny sposób przez ponad rok był ze mną w kontakcie. Bez zarzutu! Najbardziej podobały mi się elastyczne podejście wszystkich zaangażowanych i komunikacja z redaktorem prowadzącym.

Izabela Rutkowska, Niezwykłe podróże Natalki

Zdecydowałam się na Sorus po utrzymaniu miłej i zachęcającej odpowiedzi

Redaktor prowadzący liczył się z moją opinią dotyczącą korekty i ostatecznej wersji tekstu, zarówno polskiego, jak i angielskiego. Doceniam również to, że została uwzględniona moja prośba o zmianę korektora tekstu angielskiego. Redaktor stanął na wysokości zadania, co ostatecznie skutkowało wydaniem mojej książki w formie dla mnie bardzo satysfakcjonującej. Piszę kolejną książkę dla dzieci i uwzględniam Wydawnictwo Sorus.

Ewa Suchecka, Historia zwyczajna Kropelki kota niezwykłego

Towarzyszyło mi przeświadczenie, że wybieram na dłużej – nie na jedną publikację

Zdecydowałem się na wydanie książki w Sorus ze względu na przeświadczenie, że mam do czynienia z kompleksowym zespołem po drugiej stronie. Forma umowy wydawniczej jest klarowna, z jasnym podziałem obowiązków. Najbardziej mi się podobały poczucie, że zdefiniowane w umowie terminy zostaną dotrzymane i duża responsywność mailowa redaktora prowadzącego, przy czym wolałbym więcej kontaktu telefonicznego.

Artur Kamiński, Kuba ma balonik

Zgodna z umową terminowość poszczególnych etapów procesu wydawniczego

Zasięgnęłam opinii w Internecie. Oferta Wydawnictwa Sorus była przejrzysta i odpowiadała moim wymogom. Redaktor prowadzący jest osobą komunikatywną, życzliwą, profesjonalną. Nasza współpraca układała się bez żadnych zarzutów. Najbardziej podobały mi się bardzo solidna korekta i bieżąca informacja o wszystkich poczynionych działaniach. Pełen profesjonalizm. Mam zamiar wydać kolejną książkę w Sorus.

Teresa Fejfer Aranek, Niebo ChagalLove

Przez cały czas odczuwałam wsparcie i zaangażowanie redaktora prowadzącego

Wydawnictwo polecili mi znajomi; bardzo podobały mi się pozycje książkowe już wydane – profesjonalizm, dokładność i estetyka pracy. Bardzo wysoko oceniam współpracę z redaktorem prowadzącym za fachowość, poświęcenie procesie wydawania książki, pomoc merytoryczną, doradzanie podczas różnych wątpliwości, komunikatywność i kreatywność. Wydam kolejną książkę w Sorus z największą przyjemnością.

Marianna Mouchlianiti, Księżniczka i tęczowe smoki

Czułam się bezpiecznie

Poszukiwałam wydawnictwa, które wydałoby moją książkę. Tak trafiłam do Sorus. Kontakt z redaktorem prowadzącym oceniam bardzo dobrze – to kompetentny, fajny człowiek. Zawsze można było się dogadać i nie wystąpiły żadne problemy. Na każdym etapie wszystko zostało sprawdzone. To była bardzo dobra współpraca! Dlatego kolejną książkę też chciałabym wydać w Sorus.

Dorota Krużołek, Idealna kobieta

Świetny kontakt i pełen profesjonalizm

Poznałem Sorus poprzez monografię wydaną przez nich w 1995 roku. W ten sposób dowiedziałem się o tym wydawnictwie i wysłałem swój tomik wierszy. Kontakt z redaktorem prowadzącym był świetny. Zawsze służył pomocą w razie potrzeby. Myślę o wydaniu swojej kolejnej książki w Sorus.

Dawid Abramowicz, Holoceńskie

Na każde pytanie dostawałem odpowiedź

Wysłałem maile do dziesięciu wydawnictw i dwa się odezwały, w tym Sorus, które wybrałem. Współpraca z redaktorem prowadzącym była świetna, ekstra. Wszystko wyszło tak, jak chciałem, a nawet lepiej, niż myślałem. Jeśli chodzi o organizację i współpracę, to jak najbardziej polecam! Sam zamierzam wysłać do Sorus swoją kolejną książkę.

Adrian Motyczyński, „Wymarzona waga i wygląd. Bez wysiłku i diet

Dobra opcja dla osób – pisarzy – którzy chcą zaistnieć na rynku wydawniczym

Zdecydowałem się na Sorus, ponieważ wydawało mi się ono najlepszą opcją dla debiutantów. Kontakt z redaktorem prowadzącym oceniam bardzo dobrze. Właściwie trudno powiedzieć, co mi się najbardziej podobało podczas procesu wydawniczego, ponieważ na każdym etapie utrzymywał się na stałym, dobrym poziomie.

Tomasz Skryba, Kręgi Dantego. Strofy w jedną stronę

Dobre podejście do klienta

W Sorus odpowiadało mi zaangażowanie. Redaktor prowadzący okazał się świetnym, bardzo pomocnym człowiekiem. Najbardziej podobało mi się wyczekiwanie efektu końcowego. 😉 Chciałbym wydać w Sorus jeszcze kilka książek.

Tobiasz Nurcek, Mówię wierszem. Pamiętnik Alkoholika

Profesjonalizm i świetne podejście

Sorus to jedyne wydawnictwo, które nie bało się tematu mojej książki. Redaktor prowadzący bardzo profesjonalnie podszedł do mnie jako nowego autora. Na pewno wydam swoją kolejną książkę w Sorus, bo wiem, czego się spodziewać.

Grzegorz Nowak, Oto Wielka Tajemnica Wiary

Najlepszy stosunek ceny do ilości nakładu

Bardzo podobała mi się duża elastyczność pracy. Komunikacja mailowa mi odpowiadała. Jestem zadowolony z efektu końcowego – stosunek jakości do ceny mnie przekonuje. Rozważam wydanie kolejnej książki w Sorus. 😉

Johan Swenson, Parę wierszy na raz

Oceniam pozytywnie współpracę z Sorus

Z całym zaufaniem i życzliwością odnoszę się do tego wydawnictwa. Nasze wspólne działania były w pełni zadowalające i to, nad czym w tej chwili pracuję, mam zamiar wydać w Sorus. Chcę podtrzymywać i kontynuować tę współpracę, bo naprawdę warto!

Marian Majczak, Wspomnienia z lat poszukiwań sensu życia

Dziękujemy Sorus:
Podróże Psychologiczne przez Kultury Świata dziękują swemu wydawcy

Untitled design

Napisaliśmy książkę w krótkim czasie. Od pomysłu do wykonania minął rok.
Ale napisać to można do szuflady lub do katalogu w komputerze. Wydać, to dopiero sztuka! I tu nam bardzo się udało. Tropem Kazika Nowaka, naszego prekursora w Afryce, trafiliśmy do Wydawnictwa Sorus. Spotkaliśmy się z wielką życzliwością i pomocą Państwa, Redaktorów: Pani Magdaleny potem Pana Piotra Szmajdy, bez których książki by nie było. To właśnie Wasza detaliczna praca nad każdym zdaniem, namysł nad wstawianymi zdjęciami, nie zawsze najlepszej jakości, przepoczwarzyły rękopis w
książkę. Dziękujemy Panie Piotrze za benedyktyńską pracowitość i cierpliwość wobec naszej niecierpliwości. Dziękujemy za wszelką pomoc w udoskonalaniu naszego dziełka, za troskliwość, która uczyniła z Pana czwartego autora. Udało się w zamierzonym czasie. Jesteśmy też bardzo zadowoleni z bardzo oryginalnego projektu okładki jak i całości szaty graficznej książki, w wykonaniu głównie zdolnego Pana Marcina. Podziękowania składamy też Emilii i Dominikowi, bez ich pomocy trudno byłoby ogarnąć stronę administracyjno-księgową całego przedsięwzięcia. […].

Jeszcze raz, Wielkie Dzięki.

Autorzy

Untitled design

Wydawnictwo Sorus to rzetelna firma stworzona przez profesjonalistów oraz pasjonatów.

Szczególnie cenię sobie kreatywność oraz otwartość zespołu na sugestie, a także terminowość. Korekta tekstu, a później redakcja był czasem bardzo wytężonej i udanej zarazem współpracy. Nigdy nie miałem wrażenia, że jako autor tracę kontrolę nad książką, mimo, iż wprowadzonych zmian było wiele : ) Szata graficzna, złożenie, rozkład zdjęć… przerosły moje oczekiwania, a obecnie pozytywnie zaskakują wielu czytelników.

W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować całej ekipie Sorus (a szczególnie Dominikowi Szmajdzie) za udzieloną pomoc i wskazówki, także na etapie promocji książki w formie organizowanych spotkań autorskich, możliwości uczestniczenia w konkursach/imprezach podróżniczych oraz Targach Książki. Dziękuję także Emilii za dodatkową pozytywną energię, którą wnosi do codziennej pracy organizacyjno – administracyjnej.

Gorąco polecam Wydawnictwo Sorus wszystkim tym, którzy szukają przyjaznego miejsca do wydania własnej twórczości!

Paweł Kowalczyk, Czerwone Drogi Auroville. Wolontariat w Indiach i świat tamilskich wiosek

Untitled design (1)

Napisałem powieść i chciałem, aby trafiła pod strzechy. Zaczął się duży problem. Kontaktowałem się z trzema wydawnictwami i wszystkie mnie zlekceważyły, mówiąc delikatnie. Bez wiary w powodzenie skontaktowałem się z „Sorusem” z Poznania i, o dziwo, spotkałem się z zainteresowaniem […]. Dostałem „anioła stróża” i to z tą osobą krok po kroku doszliśmy do celu. Muszę powiedzieć, że wszystkie moje sugestie i uwagi były brane pod uwagę i NIKT MNIE NIE LEKCEWAŻYŁ. Ostatecznie, jak się okazało, moja książka jest w ponad dziesięciu hurtowniach […]. Jestem pełen podziwu dla Wydawnictwa. […] Polecam szczerze wszystkim, którzy chcą coś wydać, a debiutantom w szczególności. Znajdziecie w „Sorusie” dobrego kumpla, na którym się nie zawiedziecie.

Lech Rudnicki, Bogaty człowiek z miasta Łodzi

Łukasz Supergan

Praca z wydawnictwem Sorus to praca z szybkim i elastycznym zespołem. Otwartym na sugestie, doświadczonym, a przy tym podchodzącym do autora po przyjacielsku. Czas od złożenia książki do ujrzenia jej w dłoniach był krótki, a rezultat – znakomity. Moja pierwsza książka wygląda lepiej, niż sobie to wcześniej wyobrażałem.

Jeśli szukasz wydawcy, który pomoże Ci na każdym etapie powstawania Twojej książki, wysłucha Twoich sugestii, pomoże rozwiać wątpliwości – praca z Sorusem będzie czystą przyjemnością.

Łukasz Supergan, Pustka wielkich cisz

Zależało mi na tym, żeby znaleźć profesjonalne środowisko, z historią, z doświadczeniem, któremu można zaufać, powierzając swoją cząstkę literatury. Szukając takiego miejsca, trafiłam na Państwa stronę. Uświadomiłam sobie również, że w swojej bibliotece mam „Rowerem i pieszo przez czarny ląd” Kazimierza Nowaka, pięknie wydaną przez Sorus. Zapoznałam się z opiniami innych autorów, co utwierdziło mnie w  decyzji, by się z Państwem skontaktować.
Kontakt z redaktorem prowadzącym był prawdziwą przyjemnością. Przede wszystkim jestem wdzięczna za tyle naturalności w wymianie myśli. Za wyrozumiałość i cierpliwość podczas całego procesu wydawniczego. To była atmosfera, w której można stworzyć coś pięknego. Wiedziałam, że mam redaktora, który zmierza ze mną, wskazując mi drogę. Krok po kroku, mail po mailu.

Aleksandra Szablewska, Anioły

Teatr snów to dla mnie spełnienie marzeń, a jednocześnie duże wyzwanie. Szukałam wydawnictwa przyjaznego dla debiutanta, które będzie chciało również ocenić powieść. W Wydawnictwie Dygresje zostałam wysłuchana i uszanowano moją wizję przyszłej książki. Poza tym zaproponowana cena była atrakcyjna w porównaniu z tymi samymi usługami oferowanymi przez inne wydawnictwa.
Przede wszystkim cenię sobie zaangażowanie w działaniu. Redaktor prowadząca, Pani Emilia Teofila Nowak, to osoba jak najbardziej kompetentna. Pozostawałyśmy w stałym kontakcie, wszelkie działania były ze mną konsultowane i widać było, że zależy jej na jak najlepszym efekcie końcowym. Wiedza, doświadczenie i klasa.
Z tego miejsca pragnę podziękować serdecznie całemu zespołowi Dygresji za zaangażowanie i wkład w moją debiutancką powieść. Czy zdecydowałabym się na wydanie kolejnej książki przez Państwa Wydawnictwo? Jak najbardziej. Efekt końcowy przerósł moje najśmielsze wyobrażenia.

Iwona Anna Dylewicz, Teatr snów

Na moją decyzję przystąpienia do niej wpłynęło to, że wydawca osobiście przeczytał i rzeczowo zrecenzował tekst, nie wykluczając uwag krytycznych. Takie podejście do sprawy nie było dla mnie obojętne.W kontakcie z redaktorem prowadzącym wyczuwało się duże zaangażowanie osobiste. Również doradztwo Pani Emilii czasami było wręcz bezcenne.Proces wydawniczy miał dwie bardzo mocne zalety:rzetelność: szybkie reagowanie na każdy problem zgłaszany przez autoraoraz dotrzymanie terminów postępujących prac nad książką.Jako debiutantka spotkałam się z dużą życzliwością wydawcy, niezwykle inteligentnego i taktownego redaktora Błażeja Kusztelskiego, a przede wszystkim Pani Emilii, która pilotowała mnie przez cały, tak ważny dla mnie czas i była na każde zawołanie. Ogromnie dziękuję!

Larisa Awiżeń, Rita z Cherrywood