Wydawnictwo Sorus

Poznaj naszą historię! Dowiedz się, jakie mamy marzenia.

Zostań naszym Autorem!

Napisałeś książkę lub tomik poetycki? Sprawdź naszą działalność usługową!

Wydawnictwo Sorus

Dlaczego warto z nami współpracować?

Książki to nasza pasja!
Niezależnie od typu publikacji, każda książka, nad którą pracujemy, jest dla nas niezwykle ważna! Cieszymy się, że możemy przyczyniać się do rozwoju literatury!

Wydajemy książki już 30 lat!
Wydawnictwo Sorus powstało
w 1991 r. Początkowo zajmowaliśmy się wydawaniem książek naukowych. Obecnie wydajemy publikacje
o różnorodnej tematyce.

Bezpieczeństwo to podstawa
Nasi Autorzy mogą czuć się całkowicie bezpieczni, przesyłając swoje teksty. Gwarantujemy poufność. Nigdzie nie udostępnimy Waszych tekstów!

Dbamy o wszystkie szczegóły
Podczas produkcji książki
z uwagą podchodzimy do każdego szczegółu związanego
z wydaniem. Dbamy o to, by każda publikacja była wydana na najwyższym poziomie!

Nowości książkowe

Kazimierz Nowak

Opinie czytelników

  Aktualności

  Wydawnictwo Sorus

  Zaczynaliśmy już w 1991 roku od wydawania książek dla uczelni i instytucji naukowych. Do dziś zwracamy dużą uwagę na wydawanie książek dla osób ze środowiska naukowego, którzy chcą wydać książkę naukową lub poradnik w celu dzielenia się i popularyzacji swojej specjalistycznej wiedzy. Posiadamy bogate doświadczenie w wydawaniu książek z nauk humanistycznych, przyrodniczych i ścisłych.

  Kolejnym etapem naszego rozwoju stało się wydawanie przewodników i książek podróżniczych, z którymi wystawialiśmy się na festiwalach podróżniczych. Dzięki temu zdobyliśmy uznanie jako wydawnictwo podróżnicze.

  Powyższe dwa doświadczenia przyczyniły się do udoskonalenia naszych przygotowań do druku literatury faktu, umożliwiając nam tworzenie książek na podstawie dostarczonych przez autorów dokumentów i zdjęć.

  Równolegle rozwijaliśmy dział beletrystyki, zaczynając od powieści i opowiadań, a skończywszy na książkach dla dzieci i młodzieży. Nasza obecność na targach książek pozwoliła nam zdobyć bezpośredni kontakt z czytelnikami i poznać oczekiwania detalicznego i hurtowego rynku książek.

  Dziś możemy zapewnić, że każda książka wydana przez nas będzie wyjątkowym dziełem, cieszącym zarówno autora, jak i nas jako wydawców. Nasze publikacje zwracają uwagę docelowych czytelników i stanowią cenne źródło wiedzy i rozrywki dla szerokiego grona odbiorców.

  Jesteśmy dumni z naszych osiągnięć i nieustannie dążymy do doskonalenia naszych usług. Nie obywa się oczywiście bez popełniania błędów, z których stale wyciągamy wnioski. Jednak im dłuższe mamy doświadczenie, tym więcej się nauczyliśmy i tę wiedzę przekazujemy już kolejnym pokoleniom pracowników wydawnictwa.

  Dzięki temu możemy nadal być wiarygodnym partnerem dla wszystkich zarówno młodych, jak i doświadczonych autorów, którzy chcą podzielić się dziś swoimi dziełami z czytelnikami nie tylko w postaci książki drukowanej, ale również w formie ebooka i audiobooka.

  Nasza oferta

  Wydanie książki
  Publikujemy książki w charakterze usługowym. Tekst, który zdecydujemy się wydać, przechodzi przez redakcję, profesjonalny skład i szereg korekt. Zapewniamy projekt okładki dostosowany do konceptu autora. Nad produkcją czuwa redaktor prowadzący. Wszystko to w wysokiej jakości i w trakcie zaledwie 6 miesięcy!

  Sprzedaż książek
  Dbamy nie tylko o profesjonalne wydanie Twojej książki, ale zależy nam również na tym, by mogła ona dotrzeć do jak najliczniejszego grona czytelników. Opublikowane przez nas tytuły sprzedajemy hurtowo i detalicznie (za pośrednictwem naszej księgarni internetowej). Nasze książki można też dostać w formie e-booków!

  Konsultacja wydawnicza
  Dbamy o naszych autorów nie tylko podczas procesu wydawniczego, ale oferujemy szereg usług na długo przed jego rozpoczęciem. Prowadzimy bloga, gdzie udzielamy wskazówek dla pisarzy, jak i oferujemy  indywidualną konsultacje wydawniczą. Jeśli masz pytania dotyczące pisania książki lub procesu jej wydania – skontaktuj się z nami! 

  Chcesz wydać książkę?

  Zajmujemy się literaturą od 1991 roku.
  Sprawdź, dlaczego najlepiej wydać z nami!

  Poznaj niezwykłego podróżnika!

  Wydajemy listy Kazimierza Nowaka,
  w tym „Rowerem i pieszo przez czarny ląd”, które sprzedały się
  w liczbie ponad 40 tysięcy egzemplarzy.
  Przeczytaj i odkryj Afrykę oczami Nowaka!

  Wyjątkowe tytuły literatury dziecięcej!

  Wyrusz w przygodę z bohaterami,
  przenieś się do niezwykłych miejsc,
  ucz się i baw jednocześnie!

  Co mówią nasi Autorzy?

  Już pierwsza rozmowa była konkretna. Najbardziej podobały mi się profesjonalizm i cierpliwość redaktora prowadzącego: bieżące informowanie
  o postępach w wydawnictwie, etapowe realizowanie zamówienia, dostosowanie do wszelkich moich propozycji, konkretne działania dotyczące np. ilustracji czy wyboru okładki, konstruktywne podpowiedzi, wychodzenie naprzeciw wszelkim moim problemom.

  Dorota Szewko

  Literatura dziecięca, Wierszyki Pani Dorotki

  Zasięgnęłam opinii w Internecie. Oferta Wydawnictwa Sorus była przejrzysta
  i odpowiadała moim wymogom. Redaktor prowadzący jest osobą komunikatywną, życzliwą, profesjonalną. Nasza współpraca układała się bez żadnych zarzutów. Najbardziej podobały mi się bardzo solidna korekta i bieżąca informacja o wszystkich poczynionych działaniach. Profesjonalizm. Mam zamiar wydać kolejną książkę
  w Sorus.

  Teresa Fejfer Aranek

  Poezja, Niebo ChagalLove

  Zdecydowałam się na Sorus po otrzymaniu miłej i zachęcającej odpowiedzi. Redaktor prowadzący liczył się z moją opinią dotyczącą korekty i ostatecznej wersji tekstu, zarówno polskiego, jak i angielskiego. Stanął na wysokości zadania, co ostatecznie skutkowało wydaniem mojej książki w formie dla mnie bardzo satysfakcjonującej. Piszę kolejną książkę dla dzieci i uwzględniam Wydawnictwo Sorus.

  Ewa Suchecka

  Literatura dziecięca, Historia zwyczajna Kropelki kota niezwykłego

  DOSKONAŁA
  15 opinii na
  Krzysztof Malinowski
  Krzysztof Malinowski
  2022-10-22
  Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
  Jestem zadowolony z Wydawnictwa, a co najważniejsze, z owocu naszej współpracy, mojej książki, która została wydana w znakomity sposób. Proces wydawniczy jest bardzo dobry. Ponadto muszę zarekomendować osobę Pani redaktor prowadzącej Agaty Sikorskiej Olszowy wszystkim autorom. Pani Agata oprócz tego, że jest bardzo kompetentną osobą w tym, co robi, jest zwyczajnie przemiła i zawsze dostępna. Polecam Wydawnictwo Sorus. Krzysztof Malinowski.
  BarbaraM Sadowska
  BarbaraM Sadowska
  2022-06-20
  Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
  Współpraca z Wydawnictwem Sorus umożliwiła mi opublikowanie mojej debiutanckiej książki. Jestem bardzo dumna i wdzięczna całej redakcji za pomoc w zrealizowaniu mojego projektu. Dla kogoś na początku drogi w świecie wydawnictw, drukarni, łamania książki, projektowania okładki- forma współpracy jaką proponuje Sorus jest najmniej skomplikowana i pozwalająca na cieszenie się myślą, że oto moja ksiązka nabiera fizycznego wymiaru. Cudowna przygoda i klarowna współpraca- tego według mnie potrzebuje każdy debiutant.
  Christoph Mrowietz
  Christoph Mrowietz
  2021-08-25
  Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
  Jestem w pełni zadowolony ze współpracy z waszym wydawnictwwem i niezmiernie ucieszyłbym się gdybyście roszerzyli ofertę współpracy o np. język niemiecki.
  Remas
  Remas
  2021-08-24
  Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
  Dobry stosunek jakości do ceny; Debiutantów prowadzą "za rączkę" ;) Są mankamenty, ale ogólnie pozytywnie.
  Izabela Rutkowska
  Izabela Rutkowska
  2021-08-16
  Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
  Sporo czasu szukałam wydawnictwa do współpracy przy stworzeniu podróżniczej książki dla dzieci. Wydawnictwo Sorus wygrało komunikacją oraz doświadczeniem. Kontakt z Panią Agata oceniam na 6+. Pełen profesjonalizm i zaangażowanie. Również kontakt z pozostała częścią załogi, z którą miałam przyjemność kontaktu (Pan Dominik). Na każdą prośbę spotykałam się z pozytywna odpowiedzią. Jedyne zastrzeżenie mam do za mało wnikliwej w moim odczuciu korekty. Od odbiorców 'z graficznym' doświadczeniem również spotkałam się z uwagami odnośnie składu. Nie mam wiedzy na ten temat, więc ja nie mam zastrzeżeń.
  Edyta Rodacka
  Edyta Rodacka
  2021-08-11
  Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
  Wydawnictwo Sorus. Świetna współpraca. Profesjonalizm, który gwarantuje autorom bezpieczeństwo. Nawet pandemia nie zakłóciła procesu wydawniczego.

  Porady dla autorów

   

  Sprawdź inne wskazówki!

  Zapytaj o wydanie swojej książki