„Czarna Orchidea. Syreni śpiew” – drugi tom sagi już dostępny!

 20.05.2024 |  

Literaturę fantastyczną dla młodzieży od wielu lat łączy jedno – obecność bohaterów niewpisujących się w zasady systemu, walczących o wolność i prawo do samostanowienia. Począwszy od znanych na całym świecie Igrzysk śmierci, przez Niezgodną, aż, dochodząc do naszego polskiego podwórka, po Czarną Orchideę autorstwa Marcysi Koćwin. W pierwszym tomie poznaliście drużynę buntowniczych nastolatków, którzy zdecydowali się złączyć siły, by pozbawić władzy despotycznego Imperatora Stawiusa. Drugi tom skupia się na dalszej walce o władzę w międzyplanetarnym imperium, relacjach między członkami klubu buntowników oraz ich niebezpiecznej grze z rządzącymi.

W Czarnej Orchidei. Syrenim Śpiewie ważną rolę nadal odgrywają: nieśmiała, życzliwa i bardzo wrażliwa elfka Morgiana; oschły, agresywny i inteligentny człowiek Edward; wulgarna, bezczelna i sprytna czarownica Sanela oraz wesoły, śmiały i naiwny hiron Steve. W tym tomie na znaczeniu zyskują także dwie nowe postaci – Lucy, urocza, ciekawa świata i otwarta dziewczynka, a także bystra, mściwa i odważna elfka Alma. Wszyscy razem, rzuceni w środek intryg i spisków, muszą zmierzyć się z brutalną rzeczywistością.

Czy opór ma sens?

– Opór jest bez sensu – zgodził się Eryk. – A wszyscy, którzy spróbują, prędzej czy później skończą tutaj [w lochu]. Lub od razu w trumnie […].

fragment książki

Marcysia Koćwin w drugiej części sagi poświęca dużo uwagi konsekwencjom działań bohaterów oraz temu, czy swoim oporem są w stanie osiągnąć zamierzone cele. To bardzo uniwersalna idea i wciąż aktualna w świecie realnym. Część bohaterów Czarnej Orchidei zaczyna wątpić w jej słuszność, ale czy faktycznie ich determinacja zostanie złamana? Jak drużyna poradzi sobie w tym trudnym położeniu? Tego dowiecie się jedynie sięgając po kontynuację tej fantastycznej tetralogii. Czarna Orchidea. Syreni Śpiew czeka na Was w naszej księgarni internetowej, dostępna w formie drukowanej oraz elektronicznej!

Czarna Orchidea. Syreni Śpiew

Druga część międzyplanetarnej sagi, w której wyjątkową drużynę czeka wiele trudności mających zweryfikować ich relacje. Ta niesprawiedliwa gra będzie wymagała wielu poświęceń.

Zapisz się do naszego newslettera

Przykładowe e-booki

Pobierz poradnik

10 błędów popełnianych przez autorów zgłaszających książkę do wydawnictwa