Usługi wydawnicze

Wydanie książki wymaga pracy wielu osób, dlatego ważna jest współpraca zgranego zespołu redakcyjnego. W naszym wydawnictwie na każdym etapie dbamy o to, by Twoja książka przybrała najlepszy możliwy kształt. Proces wydawniczy wymaga skrupulatnej redakcji, podczas której doświadczony redaktor zajmuje się redakcją merytoryczną tekstu, jak i poprawą błędów językowych. Kolejnym etapem jest korekta, czyli ponowne sprawdzenie tekstu, które zawsze jest weryfikowane z autorem i jego wizją książki.

W międzyczasie grafik pracuje nad opracowaniem graficznym publikacji, czyli pracą nad okładką, grafikami oraz fotografiami, które mają znaleźć się w książce. Podczas składu i łamania książka przybiera ostateczną formę, w której trafi do drukarni. To tam odbywa się druk i oprawa książki. Książka jest już gotowa, jednak to jeszcze nie koniec pracy.

Współpracujemy z największymi dystrybutorami w kraju, dzięki którym nasze książki trafiają do wielu znanych księgarń i sklepów internetowych. Zajmujemy się również promocją książek na naszych mediach społecznościowych. Dbamy o to, by Twoja książka miała możliwość trafienia do osób, które ją pokochają!

Jak wydać książkę?

Krok 1: ZAMÓW WYCENĘ

Na podstawie przesłanego pliku książki  dokonamy wyceny kosztów wydawniczych. Podstawowym parametrem do wyceny prac redakcyjnych jest objętość wydawnicza książki, uwzględniająca oprócz liczby znaków zwykłego tekstu, także objętość tabel, wykresów, rycin i zdjęć. Dlatego przesłanie całego pliku książki jest niezbędne do dokładnej wyceny.

 

Krok 2: UMOWA WYDAWNICZA

Gdy koszty usługi zostaną przez obie strony uzgodnione i zaakceptowane, przygotowujemy umowę wydawniczą regulującą sposób rozliczenia, parametry książki, terminy, dystrybucję. Po podpisaniu umowy przystępujemy do prac redakcyjnych.

 

Krok 3: PRZEKAZANIE MATERIAŁÓW

Po podpisaniu umowy wydawniczej autor przekazuje nam wszystkie materiały składające się na książkę, w szczególności: plik z całym tekstem, ryciny, tabele, wykresy, zdjęcia itp. Najlepiej, jeśli wszystkie elementy istnieją w formie cyfrowej, wówczas można całość przesłać drogą elektroniczną. Materiały do 20 MB prosimy o przesyłanie jako załączniki do wiadomości e-mail na adres redakcja@dmsorus.pl. Większe objętościowo materiały prosimy przesyłać za pośrednictwem wirtualnych dysków (np. Google, Dropbox, Wetransfer itp.), także z podaniem adresu redakcja@dmsorus.pl.

 

Krok 4: PRACE REDAKCYJNE

Po przekazaniu materiałów przystępujemy do prac redakcyjnych, do których zalicza się: redakcja merytoryczna, redakcja techniczna, korekty, skład, projekt okładki. Podczas każdego z tych etapów na bieżąco konsultujemy się z autorem, ponieważ chcemy, by książka, która ukaże się na rynku, była realizacja jego wizji.

 

Krok 5: DRUK

Po zakończeniu wszystkich prac redakcyjnych powstały w ten sposób plik PDF przekazujemy do drukarni. W oparciu o ustalone w umowie założenia drukujemy planowany nakład. Najczęściej drukujemy książki w formacie B5 (168 × 238 mm), w miękkiej oprawie, na papierze offsetowym 80 g. Możemy jednak uwzględnić także inne oczekiwania autora w tym zakresie.

 

Krok 6: DYSTRYBUCJA

Istnieją różne możliwości dystrybucji wydrukowanego nakładu: cały nakład może zostać przesłany autorowi, część nakładu możemy zachować na potrzeby sprzedaży wysyłkowej w naszej księgarni www.sorus.pl oraz możemy przekazać uzgodnioną część nakładu do dystrybucji hurtowej na terenie całego kraju.

 

Dlaczego Sorus?

NASZE DOŚWIADCZENIE

Marka Sorus istnieje na rynku wydawniczym książki naukowej od 1991 roku. Już od 30 lat realizujemy usługi wydawnicze dla autorów w kraju i za granicą. Pod marką kontrahentów instytucjonalnych lub pod marką własną wydaliśmy kilkaset pozycji. Mamy w dorobku m.in. książki naukowe, docenione reportaże podróżnicze, zachwycające powieści obyczajowe i wiele innych.

PROFESJONALIZM

W ostatnich latach coraz częściej wydajemy książki na zlecenie prywatne. Mamy świadomość, że współczesne oczekiwania wydawnicze wiążą się nie tylko z dobrą redakcją i korektą, ale również troską o marketingowy aspekt publikacji. Z tego powodu, poprzez współpracę z utalentowanymi grafikami, dbamy o atrakcyjny wygląd książki. Co więcej, by jak najwięcej osób mogło zapoznać się z Twoją książką, opublikujemy informacje o niej na naszej stronie oraz mediach społecznościowych.   

TERMINY I WSPÓŁPRACA

Zlecenia wydawnicze zwykle realizujemy w ciągu pół roku od momentu podpisania umowy i otrzymania materiałów. Na każdym etapie prac nad książką konsultujemy się z autorami, aby możliwie jak najlepiej sprostać ich oczekiwaniom.

DYSTRYBUCJA

Zapewniamy dostępność wydanych książek w naszej księgarni internetowej www.sorus.pl, a w przypadku tytułów budzących szersze zainteresowanie – także w dystrybucji hurtowej. Na życzenie autora generujemy i dystrybuujemy książkę w formie ebook’a (różne formaty).

ZAMÓW WYCENĘ