Jak przygotować się do wizyty w drukarni?

Jeśli mieszkasz lub twoja firma znajduje się w Poznaniu lub okolicy, to możesz nas odwiedzić. Mieścimy się przy ul. Starołęckiej 18 w Poznaniu, w pierwszym budynku Stomila – jadąc od ronda Starołęka.

Na miejscu możesz wszystko skonsultować, wypróbować i zaakceptować kolorystykę. Jest to szczególnie ważne, bo często przygotowany projekt daje na każdym monitorze inny efekt od oczekiwanego, jeżeli ustawienia monitora grafika nie są standaryzowane. Ponadto z tego samego projektu wydruki wykonywane na różnych maszynach mogą się znacząco różnić.

Dobrze jest zrobić tzw. proofa, aby uzyskać porównywalną kolorystykę wydruków niezależnie od drukarni. Ponieważ jednak jest to dosyć kosztowne, najlepiej przyjechać na miejsce i tu dopracować kolorystykę z naszym operatorem druku. Warto zabrać ze sobą oryginalne pliki (np. w Corelu, Photoshopie, PDF), żeby w razie potrzeby dokonać pewnych zmian w ustawieniach kolorów.

Druk cyfrowy nie oznacza, że zawsze jest pełna powtarzalność kolorystki. Często bardzo wiele zależy od operatora druku, ale również od współpracy autora projektu czy klienta, który jest zainteresowany współpracą z naszym operatorem i grafikiem.

Jeżeli wcześniej uzgodniliśmy pracę na odległość, to prosimy, aby dostarczyć do nas jakiś przykładowy wydruk, coś ze zbliżoną kolorystyką. Na przykład aby kolejny druk folderu nie różnił się zasadniczo od poprzednich, szczególnie w miejscach takich, jak znak firmowy. Jeśli przyjeżdżasz do nas, to również zabierz ze sobą ten wzór.