Opowieści małego kotka o wielkim sercu – dwujęzyczne bajki terapeutyczne

 22.07.2024 |  

W świetle zdarzeń mających miejsce tuż za naszą wschodnią granicą, wydanie tej książki było bardziej niż konieczne. Kocie opowieści o tym, co w głowie się nie mieści to zbiór bajek terapeutycznych w języku polskim oraz ukraińskim w formie odwracanej książeczki przeznaczonej do czytania dzieciom przez rodziców czy opiekunów. Książka ta dotknie jednak serc także dużo starszych czytelników.

Publikacja powstała jako część Projektu Solidarności „Wsparcie zdrowia psychicznego i rozwoju psychospołecznego oraz pomoc w asymilacji z lokalną społecznością dla uchodźców z Ukrainy”.

Siła opowieści w obliczu wojny

Kocie opowieści o tym, co w głowie się nie mieści składają się z dziesięciu historyjek o dzieciach podróżujących pociągiem z kraju ogarniętego wojną do bezpiecznego miejsca. Julek, Krzyś, Lilka i Kazio poznają w przedziale osobliwą współpasażerkę – kotkę Benię pochodzącą z krainy Miu-Mru, która to ma za zadanie pomóc dzieciom zmierzyć się z przeciwnościami losu. Kotka w lekki i bezpieczny sposób podejmuje trudne tematy, wykorzystując znane w praktyce terapeutycznej techniki radzenia sobie z trudnymi doświadczeniami i emocjami. Swoimi wspomnieniami i komentarzami stara się uświadomić rodzeństwu, że ich uczucia są ważne i widziane, a ich smutek czy złość są nie tylko naturalne, ale także potrzebne!

Książka nie składa się jednak wyłącznie z niezwykłych opowieści kotki. Dzieci również wspominają dawne czasy, opowiadają o swojej rodzinie, zwierzątkach i przygodach, jakie odbywali zanim wojna odebrała im dom i spokojne dzieciństwo. Każdej historii towarzyszą ilustracje wykonane przez Beatę Ebert, które czynią książkę bardziej przystępną i atrakcyjną dla dzieci.

Pomóż nam nieść nadzieję i wsparcie i sięgnij po Kocie opowieści o tym, co w głowie się nie mieści już dziś! Książka dostępna jest w naszej księgarni internetowej w formie drukowanej oraz elektronicznej.

Kocie opowieści o tym, co w głowie się nie mieści

Zbiór bajek terapeutycznych o dzieciach podróżujących pociągiem z kraju ogarniętego wojną do bezpiecznego miejsca. Bajki napisane są w języku polskim i ukraińskim, dzięki czemu czytać je mogą swoim dzieciom zarówno polscy, jak i ukraińscy rodzice i opiekunowie.

Zapisz się do naszego newslettera

Przykładowe e-booki

Pobierz poradnik

10 błędów popełnianych przez autorów zgłaszających książkę do wydawnictwa