Warszawskie Targi Książki 2015 z Wydawnictwem Sorus!

 30.04.2015 |  

Miło nam powiadomić, że będziemy uczestniczyć w tegorocznych Warszawskich Targach Książki, które odbędą się 14-17 maja na Stadionie Narodowym! Przygotowaliśmy dla naszych czytelników rozmaite atrakcje, wśród których nie zabraknie sposobności do spotkania z naszymi autorami! Będzie to wyjątkowa szansa nie tylko, by posłuchać o procesie twórczym powstawania książki, ale i podyskutować o wielu problemach współczesnego świata. Zobaczcie, którzy autorzy odwiedzą Stadion Narodowy!

top_wtk_pl_2015

Piątek, 15 maja
14.00 – Łukasz Supergan
O spełnianiu marzeń, samotności podczas pieszych wędrówek, satysfakcji z osiągania celów, a także walce z samym sobą opowie Łukasz Supergan, dwukrotnie wyróżniony przez Kapitułę gdyńskich Kolosów w kategorii “Wyczyn roku”. Autor “Pustki wielkich cisz”, traktującej o jego przełomowej wyprawie, kiedy to jako pierwszy w historii człowiek samotnie przeszedł przez cały Łańcuch Karpat, będzie podpisywał książki oraz dzielił się cennymi informacjami na temat podróżowania.
Dołącz do wydarzenia! 
17.00 – Dominik Szmajda
Historia podróży Kazimierza Nowaka przez Afrykę jest doskonale znana dzięki zbiorowi reportaży “Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd”. Zupełnie inne światło rzucają na sprawę listy podróżnika, które przez pięć lat pisał do swojej żony, zebrane w książce pt. “Kochana Maryś! Listy z Afryki”. Na ten temat wypowie się redaktor publikacji, Dominik Szmajda.

Sobota, 16 maja
12.00 – Emilia Teofila Nowak
W samo południe, drugiego dnia targów, będzie można porozmawiać z autorką “Piromanów”. Debiutancka powieść o poszukiwaniu własnej drogi przez młodych ludzi nieustannie zwiększa swoją popularność. Podczas spotkania poruszane będą różne tematy, które pojawiły się w książce, od depresji po wątek ukraiński. Będzie to również okazja do dowiedzenia się, jak napisać oraz wydać własną książkę.
13.00 – Paweł Kowalczyk
Czym tak naprawdę jest Auroville? Na to pytanie odpowie autor “Czerwonych dróg”, który wielokrotnie odwiedził Indie. Objaśni zasady funkcjonowania tej szczególnej wspólnoty, jej początki oraz filozoficzne fundamenty. Opowie również o inicjatywach ludzi wielkiego serca, którzy poświęcili swój talent i środki tak zwanej „sprawie”.
14.00 – Kazimierz Ludwiński
O niesamowitej podróży, która dokonała się dzięki żaglowcowi “Wyspa szczęśliwych dzieci”, o poznawaniu samego siebie i otaczającego świata, a także o podróży dookoła świata z dwójką dzieci – opowie Kazimierz Ludwiński.
15.00  – Tadeusz Morawski
Wybitny twórca, popularyzator, kontynuator zabaw słownych Juliana Tuwima i Barańczaka, opowie o swojej pasji i trudach tworzenia palindromów. Jak zaczęła się przygoda z językiem polskim profesora elektroniki, który przez ponad 50 lat pracuje w Instytucie Radioelektroniki Politechniki Warszawskiej? Na to i inne pytania będzie można poznać odpowiedź podczas spotkania z twórcą takich książek jak m. in. “Wół syty słów”, “Palindromadery” czy “Aga naga”.
16.00 – Jacek Krawczyk
Okrucieństwo i bezsens wojny domowej w Jugosławii z lat 90. XX wieku to główny temat poruszającej książki autora “Róża na chodniku”. Historyk i dziennikarz opowie o rozpadzie kraju, nienawiści i tragedii, jaka się wówczas rozegrała.

Niedziela, 17 maja
12.00 – Kryspin Krystek
Autor bestsellerowej “Zakochanej koloratki” opowie o miłości do żony, swoich wewnętrznych przeżyciach związanych z jej odejściem oraz procesie powstawania książki. Z pewnością nie zabraknie poruszenia tematów związanych ze współczesnym Kościołem.
Dołącz do wydarzenia!
13.00 – Dominik Szmajda
Historia podróży Kazimierza Nowaka przez Afrykę jest doskonale znana dzięki zbiorowi reportaży “Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd”. Zupełnie inne światło rzucają na sprawę listy podróżnika, które przez pięć lat pisał do swojej żony, zebrane w książce pt. “Kochana Maryś! Listy z Afryki”. Na ten temat wypowie się redaktor publikacji, Dominik Szmajda.
14.00 – Rafał Krawczyk
Autor “Jadeitowego Buddy” oraz “Podstaw cywilizacji europejskiej” będzie promował swoją najnowszą książki pt. “Egzekutor. Samotność świata islamu“. Tematem przewodnim będzie: „Islam to religia, czy zwykła ideologia?” Zapraszamy do dyskusji!

Zapisz się do naszego newslettera

Przykładowe e-booki

Pobierz poradnik

10 błędów popełnianych przez autorów zgłaszających książkę do wydawnictwa