Strona główna 9 Chcesz wydać książkę? 9 Książki naukowe 9 Krzysztof Rejmer – Ciepło – zimno czyli termodynamika

Krzysztof Rejmer – Ciepło – zimno czyli termodynamika

  • Wybierz

    Wybierz rodzaj książki, jaką chcesz wydać
     

Przykładowy podręcznik akademicki
z dziedziny fizyki

więcej o naszym doświadczeniu w wydawaniu książek naukowych

cieplo-zimno-czyli-termo_308Ciepło – zimno czyli termodynamika fenomenologiczna Część I: Zasady

Krzysztof Rejmer

Rodzaj wydawnictwa:  naukowe, podręcznik akademicki

Książka jest pierwszym z dwóch tomów podręcznika termodynamiki przeznaczonego głównie dla studentów oraz wykładowców fizyki wydziałów uniwersyteckich, ale zainteresuje on również chemików i matematyków, a także biologów. W przyszłości zostanie uzupełniony zbiorem zadań. Jego zawartość wykracza poza ramy podstawowego kursu termodynamiki, ale układ pozwoli Czytelnikowi pominąć, bez szkody dla ciągłości wykładu, te kwestie, które nie są mu niezbędne. Omawiane zagadnienia opatrzone są licznymi przykładami z rozwiązaniami oraz wieloma ilustracjami pochodzącymi z innych dziedzin wiedzy, przede wszystkim z biologii.

Autor stara się pokazać termodynamikę nie tylko poprzez zjawiska w przyrodzie i przez matematyczny formalizm służący do ich analizy. Omawia więc w podręczniku, przede wszystkim w tomie drugim, także zagadnienia bardzo rzadko lub nawet nigdy nie dyskutowane w podręcznikach termodynamiki, wpisujące tę dziedzinę nauki w szerszy kontekst kultury i cywilizacji. Obok bogactwa treści jest to jeden z podstawowych walorów książki.

W kilku miejscach Czytelnikowi potrzebna będzie znajomość metod fizyki statystycznej, na gruncie której fizycy uzasadniają termodynamikę – naukę fenomenologiczną. Fragmenty te można pominąć, niemniej nadają one książce pewną głębię.

Krzysztof Rejmer (ur. 1955) – fizyk, poeta, tłumacz literatury naukowej, popularnonaukowej i pięknej. Ukończył Technikum Nukleoniczne w Otwocku, następnie studiował fizykę na Uniwersytecie Warszawskim i na UAM w Poznaniu. W 1996 roku obronił pracę doktorską na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 1986–2010 pracował w szkołach różnego typu w Warszawie oraz na Uniwersytecie Warszawskim (Zakład Teorii Pola i Fizyki Statystycznej, a następnie Katedra Teorii Materii Skondensowanej). W latach 1996–1998 przebywał na stażu na Uniwersytecie w Wuppertalu. Od roku 2010 jest wolnym twórcą. Dziedziną jego zainteresowań naukowych jest fizyka statystyczna, a w szczególności zjawiska powierzchniowe. Oprócz prac stricte naukowych jest autorem licznych artykułów popularnonaukowych, dwóch podręczników fizyki dla liceum, tomiku wierszy oraz drobnych publikacji poetyckich i prozatorskich. Dla Wydawnictwa Naukowego PWN przetłumaczył trzy tomy kursu fizyki teoretycznej Landaua (Fizyka statystyczna cz. 1 i 2 oraz Kinetyka fizyczna). Interesuje się historią Europy Środkowej, literaturą czeską i francuską, malarstwem holenderskim. Także nic, co górskie, nie jest mu obce.

Informacje techniczne o książce

  • Objętość: 423 stron
  • Format: B5 (168 x 238 mm)
  • Rodzaj oprawy: miękka, karton, folia błyszcząca
  • Wnętrze – druk czarno-biały; papier: offsetowy 80g

Rodzaj dostarczonego materiału

Książka została przygotowana z dostarczonych przez autora pliku z tekstem.

Wykonane czynności

  • redakcja merytoryczna,
  • adiustacja i korekty,
  • redakcja techniczna,
  • łamanie,
  • projekt okładki z wykorzystaniem zdjęcia dostarczonego przez autora.

Druk cyfrowy:

  • cyfrowy
  • okładka i wnętrze czarno-białe

Nakład: 250 egz.

Czas wykonania książki

Od momentu otrzymania materiałów do momentu otrzymania gotowej książki minęło ok. 6 miesięcy.

Cena detaliczna do sprzedaży: 61,95 zł

Data wydania: rok 2013

Poznaj cenę usługi wydania podobnej książki dla Ciebie

Jeśli szukasz usługi wydania podobnej książki o tematyce naukowej, chcesz poznać jej wycenę oraz czas realizacji usługi – wypełnij, proszę poniższy formularz.