„Cudowny Medalik” – opowieść o symbolu, który odmienił życie tysięcy ludzi

 17.09.2024 |  

Znany także jako Medalik Niepokalanego Poczęcia pojawił się po raz pierwszy w Paryżu w 1832 roku, w czasie epidemii cholery. Medalik ten został nazwany „cudownym” za sprawą towarzyszących mu nadprzyrodzonych zjawisk, takich jak uzdrowienia, nawrócenia czy ocalenia. Niósł ze sobą Dobrą Nowinę: „niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą, trędowaci doznają oczyszczenia, głusi słyszą, umarli zmartwychwstają, ubogim głosi się Ewangelię” (Mt 11,5).

Historię tego niezwykłego symbolu wiary opisuje Andrzej Malczewski w Cudownym Medaliku.

Wielka moc w niewielkim przedmiocie

Andrzej Malczewski zebrał w jedną książkę większość znanych nam informacji na temat Cudownego Medalika. Począwszy od jego pojawienia się na świecie, przez to, co przedstawia, w jaki sposób nowina o nim docierała do ludzi, aż po związane z nim łaski i objawienia. W książce nie pominięto historii Katarzyny Labouré – francuskiej zakonnicy, za sprawą której w 1832 roku na zlecenie ks. Aladela w zakładzie jubilerskim Vachette powstało pierwsze półtora tysiąca medalików. Od tamtej pory wieść o Medaliku rozprzestrzeniała się na całą Europę, a później dotarła również do Ameryki. Już od blisko dwóch stuleci Cudowny Medalik jest jednym z najbardziej znanych i czczonych symboli wiary na świecie. Dla wielu osób noszenie go oznacza bycie pod szczególną opieką Matki Boskiej.

Cudowny Medalik to lektura obowiązkowa dla każdej osoby wierzącej lub zainteresowanej religią chrześcijańską. Jeśli chcesz poznać historię przedmiotu, który odmienił życia tylu ludzi, odwiedź naszą księgarnię internetową! Książka dostępna jest w formie drukowanej oraz elektronicznej.

Cudowny Medalik

Historia jednego z najbardziej znanych i czczonych medalików świata oraz pewnej zakonnicy, która otrzymując polecenie wprost z niebios, miała odmienić losy wierzących.

Zapisz się do naszego newslettera

Nowości

Przykładowe e-booki

Pobierz poradnik

10 błędów popełnianych przez autorów zgłaszających książkę do wydawnictwa