Sorus na Kolosach 2014

 18.03.2015 |  

Przygoda, eksploracja, wyczyn – to hasło gdyńskich Kolosów, czyli Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów. W tym roku odbyły się w weekend 13-15 marca. Od rana do wieczora trwały relacje z wypraw. Najwybitniejsi polscy podróżnicy opowiadali o swoich wyczynach, dzieląc się zdjęciami oraz filmami z ponad czterema tysiącami widzów, zgromadzonymi w gdyńskiej Arenie. Na tak ważnej imprezie nie mogło zabraknąć naszego wydawnictwa. Na naszym stoisku można było zakupić wszystkie nasze książki podróżnicze, w tym kilka atrakcyjnych nowości, których premierę zaplanowaliśmy właśnie na Kolosy. Ponadto publiczność miała okazję spotkać się z ulubionymi podróżnikami osobiście, których nie brakowało także u nas. Paweł Kowalczyk, Łukasz Supergan i Michał Kozok chętnie  podpisywali swoje książki, a także  opowiadali o najciekawszych najciekawszych chwilach przeżytych na szlaku.

Wśród tegorocznych prelegentów Kolosów 2014, obecnych było aż czterech, którzy opublikowali swoje książki nakładem naszego wydawnictwa. Jednym z nich był Paweł Kowalczyk, autor Czerwonych dróg Auroville, lektury traktującej o wolontariacie w Indiach oraz wioskach tamilskiej ludności. Podczas swojego wystąpienia w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, dzielił się z publicznością swoimi przemyśleniami na temat unikalnego miasteczka Auroville, mogącego stanowić alternatywę dla ludzi, którzy pragną oderwać się od świata zdominowanego przez konsumpcjonizm i wszechobecny kapitalizm.

Tuż przed prezentacją Pawła Kowalczyka

Tuż przed prezentacją Pawła Kowalczyka

 

W trakcie wykładu

W trakcie wykładu

Na naszym stoisku pojawił się również Michał Kozok, którego książka jest jedną z naszych nowości wydawniczych. Przybył do nas aż z Australii! Spotkanie z autorem wywołało niemały entuzjazm na sali seminaryjnej. Nic dziwnego, w końcu eskapada podróżnika opisana w Siłami natury, czyli bez silnika przez Amerykę Południową, została nagrodzona Kolosem w kategorii “Wyczyn roku” podczas zeszłorocznej edycji festiwalu. Oprócz dmuchanej kaczki Grażynki, podróżnikowi towarzyszyli również najbliżsi – żona Ewelina i syn Natan Kajak (oba imiona to palindromy, jak i nazwisko!).

DSC_2710

Od lewej: Piotr Tomza (Pokolenie Kolosów, Afryka Nowaka), Ewelina, Michał i Natan Kozokowie, Piotr Strzeżysz (Powidoki, Makaron w sakwach), Dominik Szmajda (wydawca, Rower góral i na Ural)

Kolejnym punktem była sobotnia prelekcja Dominika Szmajdy, wielokrotnie nagradzanego na Kolosach, autora książki Rower góral i na Ural, redaktora Kochanej Maryś! Listów z Afryki, pisanych przez Kazimierza Nowaka do swojej żony. Pierwszy tom tego niezwykłego dokumentu spotkał się z wyjątkowo ciepłym przyjęciem uczestników Kolosów. Jeszcze w tym roku ukaże się tom drugi, na który składać się będą listy Nowaka z drugiego etapu wieloletniej podróży przez Afrykę, od Kongo Belgijskiego po Związek Afryki Południowej.

Swoją prezentację na Kolosach miał także Łukasz Supergan. Pojawił się na naszym stoisku bezpośrednio po swoim wystąpieniu, które dotyczyła jego ostatniej wędrówki przez góry Iranu. Jako pierwszy w historii, przeszedł samotnie łańcuch gór Zagros z północy na południe. Dwukrotnie nagrodzony przez Kapitułę wyróżnieniem w kategorii “Wyczyn roku”, Łukasz Supergan opublikował nakładem naszego wydawnictwa opowieść o jego wcześniejszej wyprawie. Pustka wielkich cisz jest poruszającą opowieścią o samotnym przejściu po Łuku Karpat. Przy naszym stoisku popularny piechur nie tylko opowiadał o swoich eskapadach, lecz udzielał również praktycznych wskazówek licznym rozmówcom przybyłym po autograf w książce.

DSC_2718m

Łukasz Supergan i Magda Bobryk

DSC_2731

Od lewej: Piotr Strzeżysz, Łukasz Supergan, Dominik Szczepański (off.sport.pl)

DSC_2763

Podczas spotkania z autorem

DSC_2754

Podróżnik i jego najwięksi fani

Tegoroczne Kolosy były z pewnością wyjątkowe dla naszego wydawnictwa. Dziękujemy za wszystkie odwiedziny na stoisku, ciekawe rozmowy oraz miłe wspomnienia. Do zobaczenia za rok!

 

Zapisz się do naszego newslettera

Nowości

Przykładowe e-booki

Pobierz poradnik

10 błędów popełnianych przez autorów zgłaszających książkę do wydawnictwa