Sorus na Szlaku

 12.03.2015 |  

Sorus na Szlaku to seria wydawnicza, która opowiada o nieustannym poszerzaniu horyzontów, trudnych wyprawach, fascynujących odkryciach oraz zaskakujących wydarzeniach. Wszystko to spisane przez podróżników, którzy w trakcie swoich eskapad musieli sprostać nieoczekiwanym zwrotom akcji. Poniżej prezentujemy dzieła autorów, jakie do tej pory ukazały się w serii.

bajkal Mirosław Stachowski, Motocyklem nad Bajkał 

To nie tylko świadectwo spełnienia marzenia, ale i praktyczny, nieoceniony poradnik dla osób, które chcą odbyć podobną podróż do Rosji.

Autor żywo opisuje przygody, jakie spotkały go w trakcie jazdy motocyklem w stronę Bajkału, najpierw z Warszawy na Łotwę, następnie przez Moskwę w kierunku Omska, a także wzdłuż rzeki Leny. Mirosław Stachowski poświęca uwagę nie tylko szczegółom geograficznym oraz fachowym poradom dla fanów motocykli, ale i  ciekawostkom kulinarnym czy polskiej kulturze za wschodnią granicą. Opisuje też klimat rosyjskich miast i miasteczek, a wszystko dokumentuje intrygującymi zdjęciami, które stanowią idealne dopełnienie wspomnień z podróży.

Motocyklem nad Bajkał to książka, której lektura pokazuje, iż na realizację marzeń i osiąganie życiowych celów nigdy nie jest za późno!

Więcej informacji na temat książki: patrz TUTAJ.

Paweł Kowalczyk, CzCzerwone drogi Aurovilleerwone drogi Auroville. Wolontariat w Indiach i świat tamilskich wiosek

Czym jest laboratorium językowe? Jakim cudem w Indiach znalazł się “Wóz Drzymały”? I wreszcie co tak naprawdę kryje się w wiosce Auroville? – Na wszystkie te pytania odpowiada w swojej książce Paweł Kowalczyk, absolwent prawa na trzech europejskich uniwersytetach, który od blisko pięciu lat poznaje Indie.

Czerwone drogi Auroville to niezwykła charakterystyka ludzi, którzy przyjechali do tego niezwykłego miejsca dosłownie ze wszystkich stron świata, by kształcić się, pomagać, poznawać, doświadczać oraz stać się częścią czegoś wspaniałego. Paweł Kowalczyk posługuje się lekkim piórem, pisząc o swoich przygodach, a także o panujących w Indiach warunkach czy prawach rządzących wspólnotą, pracującą na sukces eksperymentalnego projektu, jakim jest tworzenie ekologicznej wioski Auroville.

Więcej informacji na temat książki: patrz TUTAJ.

Siłami_Michał KozokMichał Kozok, Siłami natury, czyli bez silnika przez Amerykę Południową

Urodzony w 1975 roku, Michał Kozok, to bez wątpienia człowiek nieprzeciętny. Mało jest na świecie miejsc, w których jeszcze nie był, ponieważ udało mu się odwiedzić już 131 krajów (z czego w pięciu mieszkał).

Siłami natury to opowieść o jeździe – czasem szalonej i bez trzymanki, czasem żmudnej i niebezpiecznej, zawsze jednak niezwykłej i poruszającej, a do tego: bez silnika! Michał Kozok pokonał 13 tysięcy kilometrów z południa na północ Ameryki Południowej, w dziesięć miesięcy, korzystając z własnych nóg, paralotni, canoe oraz wielu innych, w tym wózka sklepowego.

Świetna oprawa graficzna książki, niezwykłe zdjęcia oraz ekstremalne wrażenia, o jakich traktuje ta lektura, czynią ją obowiązkowym egzemplarzem w biblioteczce każdego, kto podróżuje lub o podróżach marzy.

Więcej informacji na temat książki: patrz TUTAJ.

pustka przódŁukasz Supergan, Pustka wielkich cisz. Samotna wędrówka Łukiem Karpat

Czy byłbyś tak odważny, by samotnie pokonać ogromne, górzyste przestrzenie, pośród których jedynym towarzystwem, na jakie możesz liczyć, są twoje myśli oraz bezkresna przygoda? Łukasz Supergan, pierwszy człowiek w historii, który dokonał tego czynu, opowiada o swoich przeżyciach i niezwykłej drodze w Pustce wielkich cisz. Historia była na bieżąco spisywana w trakcie wędrówki.

Autor z rozbrajającą szczerością opisuje targające nim uczucia, wszelkie mankamenty podróży, spotkanych ludzi oraz majestatyczne górskie pejzaże, z których część została uwieczniona w postaci świetnych fotografii na łamach książki.

Więcej informacji na temat książki: patrz TUTAJ.

Sorus Na Szlaku to również perfekcyjne opracowanie szaty graficznej, które czyni książki wyjątkowymi pozycjami. Wszystkie można zakupić na stronie internetowej naszej księgarni pod adresem www.sorus.pl w atrakcyjnych cenach. Zapraszamy także do polubienia fan page’a serii na Facebooku TUTAJ i bycia na bieżąco ze wszystkimi nowościami!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do naszego newslettera

Nowości

Pobierz poradnik

10 błędów popełnianych przez autorów zgłaszających książkę do wydawnictwa
Gdzie mamy wysłać bezpłatnego ebooka?

Podaj adres mail do przesłania na twoją skrzynkę mailową danych dostępowych do bezpłatnego ebooka.

Dodamy Cię też do zamkniętej Grupy Czytelników, dzięki czemu dowiesz się o następnych fajnych rzeczach, które będziemy mieli do rozdania.

Szanujemy Twoją prywatność. Nigdy nie wysyłamy spamu. Możesz się wypisać w każdej chwili.

Jak to działa?

Kliknij przycisk pobrania e-booka i podaj swój adres e-mail, aby otrzymać kopię zwiastunu e-booka oraz książki.

Gdzie mamy wysłać bezpłatnego ebooka?

Podaj adres mail do przesłania na twoją skrzynkę mailową danych dostępowych do bezpłatnego e-booka.

Dodamy Cię też do zamkniętej Grupy Czytelników, dzięki czemu dowiesz się o następnych fajnych rzeczach, które będziemy mieli do rozdania.

Szanujemy Twoją prywatność. Nigdy nie wysyłamy spamu. Możesz się wypisać w każdej chwili.

O Wydawnictwie Sorus

Już od 1992 roku staramy się dostarczać naszym czytelnikom jak najlepszej jakości ksiażki – pod względem literackim, językowym, ilustracyjno-graficznym, edytorskim i drukarskim.

Wydawnictwo Sorus z Poznania zajmuje się wydawaniem książek dla instytucji, firm i osób prywatnych.

Naszych autorów cenimy tak samo jak i Ty. Wspieramy ich w kontacie z Tobą, aby umożliwić Ci pobieranie ich bezpłatnych e-booków oraz przesyłać do Ciebie tylko informacje o nowych publikacjach, które są podobne do tych, które Cię zainteresują.

Polityka Prywatności

Witaj.

Pragniemy Cię zapewnić, że Twoje dane wykorzystamy tylko do komunikacji z Tobą. Oczywiście ich podanie jest absolutnie dobrowolne. Jednak bez ich uzyskania nie jest możliwy kontakt z nami oraz nie będziesz mógł skorzystać z niektórych naszych serwisów.

Dane osobowe będą przechowywane w sposób uniemożliwiający dostęp osobom trzecim zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926).

W każdej chwili będziesz mógł usunąć te dane. Będziesz mógł to zrobić automatycznie, zgodnie z informacją, którą dostaniesz razem z wiadomością od nas. Możesz też po prostu poprosić o to w e-mailu.

Zapewniamy Ciebie, że Twoje dane nie będą nikomu odstępowane, ani odsprzedawane. Szanujemy Twoją prywatność.

My też nie cierpimy SPAMU. Prosimy więc, abyś tak samo jak my, nie wykorzystywał naszych adresów e-mail do rozsyłania niezamówionej korespondencji.

Pozdrawiamy serdecznie!

Kontakt

DM Sorus Sp. z o. o.
ul. Bóżnicza 15/6
61-751 Poznań
POLAND


+48 61 653 01 43

(w dni robocze w godz. 8-16)


kontakt@sorus.pl


Szczegółowa Polityka Prywatności

Jakie dane o Tobie zbieramy?

Dane zbierane podczas rejestracji

Abyś mógł skorzystać z niektórych funkcji naszego systemu będziesz musiał się zarejestrować. Podczas rejestracji zapytamy Cię o Twoje imię, Twój adres email oraz hasło jakiego będziesz używał na naszej witrynie.

Dane zbierane podczas transakcji zakupu

Dane zbierane podczas transakcji zakupu będą wykorzystane w celu realizacji transakcji, w tym pobrania od Ciebie pieniędzy oraz wysłania Tobie zamówionego towaru.

Dane zbierane automatycznie

Podczas Twojej wizyty na naszej stronie internetowej, automatycznie zbierane są dane dotyczące Twojej wizyty, np. Twój adres IP, nazwa domeny, typ przeglądarki, typ systemu operacyjnego, itp.

Dane zbierane, gdy kontaktujesz się z nami

Gdy kontaktujesz się z nami za pomocą strony internetowej, telefonu, poczty email, itp. przekazujesz nam swoje dane osobowe, np. imię, nazwisko, adres email, itp.

W jaki sposób rejestrujemy Twoje dane?

Po wpisaniu danych w formularzu wysyłamy do Ciebie email z prośbą o potwierdzenie chęci zapisu. Potwierdzenie zawiera unikalny identyfikator pozwalający potwierdzić wpisanie do bazy podanego przez Ciebie adresu email, a wraz z nim pozostałych podanych w formularzu danych.

Potwierdzenie jest ważne 7 dni. Jeśli w tym czasie nie klikniesz w link w wysłanych od nas emailu, Twoje dane zostaną usunięte.

O ile potwierdzisz swoją chęć zapisania się, wtedy zostajesz zapisany na naszą listę mailingową i możesz otrzymywać z niej pocztę.

List wysyłany w ramach subskrypcji jest skierowany do Ciebie i zawiera Twój adres email w polu “DO:/TO:”.

W jaki sposób wykorzystujemy Twoje dane?

W żadnym wypadku nie będziemy sprzedawali danych zebranych o Tobie podmiotom trzecim.

Dane zbierane podczas rejestracji będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się do naszego systemu. Rejestracja jest obowiązkowa jeżeli chcesz dokonać zakupu.

W celu realizacji umowy sklep internetowy może udostępniać zebrane od Ciebie dane do podmiotów obsługujących płatności, firm przygotowujących wysyłkę, firm dostarczających produkty oraz firm obsługujących reklamacje. W takich przypadkach ilość przekazywanych danych ograniczona jest do wymaganego minimum.

Jeżeli zapisałeś się na naszą listę lub w inny sposób wyraziłeś zgodę na otrzymywanie od nas wiadomości email, wykorzystamy Twoje dane w celu wysłania Ci informacji na email. Dane te mogą być udostępnione firmie obsługującej wysyłki emailowe w celu realizacji wysyłki korespondencji od nas. W każdej chwili przysługuje Ci prawo do cofnięcia swojej zgody na otrzymywanie wiadomości email poprzez kliknięcie w link w emailu i potwierdzenie rezygnacji na wyświetlonej stronie. Rezygnację można też zgłosić za pomocą emaila na adres 

kontakt@sorus.pl

.

Dane zbierane automatycznie mogą być użyte do analizy zachowań użytkowników na naszej stronie internetowej, zbierania danych demograficznych o naszych użytkownikach lub do personalizacji zawartości naszych stron internetowych. Dane te są zbierane automatycznie o każdym użytkowniku.

Dane zbierane w trakcie korespondencji pomiędzy Tobą, a naszym serwisem będą wykorzystane wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

W przypadku kontroli Generalnego Inspektoratu Ochrony Danych Osobowych, Twoje dane mogą zostać udostępnione pracownikom Inspektoratu zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych.

W przypadku naruszenia Regulaminu naszego serwisu, naruszenia prawa, lub gdy będą wymagały tego przepisy prawa, podane przez Ciebie informacje mogą zostać udostępnione właściwym organom władzy publicznej,

W jaki sposób będziemy się z Tobą kontaktować?

Jeżeli dokonałeś transakcji zakupu towaru, możesz otrzymać od nas emaile dotyczące Twojej transakcji. Możemy również kontaktować się z Tobą telefonicznie, jeżeli będziemy mieli ważne informacje dotyczące Twojej transakcji.

Jeżeli zapisałeś się na naszą listę lub w inny sposób wyraziłeś zgodę na jej otrzymywanie, będziesz od nas otrzymywać informacje drogą emailową

W jaki sposób możesz zmienić dane lub je usunąć?

Po zalogowaniu się do systemu i wybraniu sekcji “Moje konto” lub kliknięciu w link w emailu, możesz wprowadzić zmiany lub usunąć swoje dane osobowe zbierane podczas rejestracji i używane do zalogowania się do systemu i wysyłki emaili. Z uwagi na pomyłkowe kliknięcia, czasami wymagane jest dodatkowe potwierdzenie wypisania się poprzez kliknięcie w link w drugim emailu, który do Ciebie od razu wtedy wysyłamy.

Przysługuje Tobie prawo do żądania informacji o treści przechowywanych na Twój temat danych, jak również prawo do żądania zmiany, zablokowania lub usunięcia danych, a także prawo do sprostowania błędów, uzupełnienia lub uaktualnienia Twoich danych. Prosimy w tym celu o kontakt pod adresem:

kontakt@sorus.pl

.

Wykorzystanie ciasteczek (“cookies”)

Nasza strona internetowa może wykorzystywać ciasteczka, które służą identyfikacji Twojej przeglądarki podczas korzystania z naszej strony, abyśmy wiedzieli jaką stronę Ci wyświetlić. Ciasteczka nie zawierają żadnych danych osobowych.

Pliki ciasteczek mogą zbierać następujące dane:

  • liczbę odświeżeń oraz zawartości strony internetowej,
  • określenie, jakie reklamy lub informacje produktowe zostały zaprezentowane użytkownikowi wyświetlającemu stronę internetową
  • ustalenie zachowania użytkownika na stronie internetowej, w tym sposobu korzystania przez użytkownika z poszczególnych elementów znajdujących się na stronie.

W jaki sposób zabezpieczamy Twoje dane osobowe?

Komunikacja między Twoim komputerem, gdy zbierane są Twoje dane płatnicze jest zaszyfrowana z użyciem protokołu SSL (Secure Socket Layer). Dodatkowo nasze bazy danych zabezpieczone są przed wglądem osób trzecich.

Zmiany naszej polityki prywatności

Zastrzegamy sobie prawo zmiany powyższej polityki prywatności poprzez opublikowanie nowej polityki prywatności na tej stronie.

Kontakt

Firma przetwarzająca dane:

Kontakt

DM Sorus Sp. z o. o.
ul. Bóżnicza 15/6
61-751 Poznań
POLAND

Usługi wydawnicze, współpraca:

tel. +48 61 653 01 43
(w dni robocze w godz. 8-16)
e-mail: sorus@dmsorus.pl
(w e-mailu podaj swój numer telefonu – oddzwonimy)


Sklep internetowy:

tel. +48 61 653 01 43
(w dni robocze w godz. 8-16)
e-mail: sklep@dmsorus.pl


Usługi marketingowe:

e-mail: handel@dmsorus.pl

Zgłoszenia do pracy przyjmujemy tutaj

Sąd Rejonowy w Poznaniu, Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy  Krajowego Rejestru Sądowego
Numer KRS: 0000425140
NIP-UE: PL7822550902
REGON: 302151610
Kapitał zakładowy: 200 000 zł

W razie dodatkowych pytań dotyczących ochrony prywatności, prosimy o kontakt korzystając z formularza kontaktowego.