Sorus na Szlaku

 12.03.2015 |  

Sorus na Szlaku to seria wydawnicza, która opowiada o nieustannym poszerzaniu horyzontów, trudnych wyprawach, fascynujących odkryciach oraz zaskakujących wydarzeniach. Wszystko to spisane przez podróżników, którzy w trakcie swoich eskapad musieli sprostać nieoczekiwanym zwrotom akcji. Poniżej prezentujemy dzieła autorów, jakie do tej pory ukazały się w serii.

bajkal Mirosław Stachowski, Motocyklem nad Bajkał 

To nie tylko świadectwo spełnienia marzenia, ale i praktyczny, nieoceniony poradnik dla osób, które chcą odbyć podobną podróż do Rosji.

Autor żywo opisuje przygody, jakie spotkały go w trakcie jazdy motocyklem w stronę Bajkału, najpierw z Warszawy na Łotwę, następnie przez Moskwę w kierunku Omska, a także wzdłuż rzeki Leny. Mirosław Stachowski poświęca uwagę nie tylko szczegółom geograficznym oraz fachowym poradom dla fanów motocykli, ale i  ciekawostkom kulinarnym czy polskiej kulturze za wschodnią granicą. Opisuje też klimat rosyjskich miast i miasteczek, a wszystko dokumentuje intrygującymi zdjęciami, które stanowią idealne dopełnienie wspomnień z podróży.

Motocyklem nad Bajkał to książka, której lektura pokazuje, iż na realizację marzeń i osiąganie życiowych celów nigdy nie jest za późno!

Więcej informacji na temat książki: patrz TUTAJ.

Paweł Kowalczyk, CzCzerwone drogi Aurovilleerwone drogi Auroville. Wolontariat w Indiach i świat tamilskich wiosek

Czym jest laboratorium językowe? Jakim cudem w Indiach znalazł się “Wóz Drzymały”? I wreszcie co tak naprawdę kryje się w wiosce Auroville? – Na wszystkie te pytania odpowiada w swojej książce Paweł Kowalczyk, absolwent prawa na trzech europejskich uniwersytetach, który od blisko pięciu lat poznaje Indie.

Czerwone drogi Auroville to niezwykła charakterystyka ludzi, którzy przyjechali do tego niezwykłego miejsca dosłownie ze wszystkich stron świata, by kształcić się, pomagać, poznawać, doświadczać oraz stać się częścią czegoś wspaniałego. Paweł Kowalczyk posługuje się lekkim piórem, pisząc o swoich przygodach, a także o panujących w Indiach warunkach czy prawach rządzących wspólnotą, pracującą na sukces eksperymentalnego projektu, jakim jest tworzenie ekologicznej wioski Auroville.

Więcej informacji na temat książki: patrz TUTAJ.

Siłami_Michał KozokMichał Kozok, Siłami natury, czyli bez silnika przez Amerykę Południową

Urodzony w 1975 roku, Michał Kozok, to bez wątpienia człowiek nieprzeciętny. Mało jest na świecie miejsc, w których jeszcze nie był, ponieważ udało mu się odwiedzić już 131 krajów (z czego w pięciu mieszkał).

Siłami natury to opowieść o jeździe – czasem szalonej i bez trzymanki, czasem żmudnej i niebezpiecznej, zawsze jednak niezwykłej i poruszającej, a do tego: bez silnika! Michał Kozok pokonał 13 tysięcy kilometrów z południa na północ Ameryki Południowej, w dziesięć miesięcy, korzystając z własnych nóg, paralotni, canoe oraz wielu innych, w tym wózka sklepowego.

Świetna oprawa graficzna książki, niezwykłe zdjęcia oraz ekstremalne wrażenia, o jakich traktuje ta lektura, czynią ją obowiązkowym egzemplarzem w biblioteczce każdego, kto podróżuje lub o podróżach marzy.

Więcej informacji na temat książki: patrz TUTAJ.

pustka przódŁukasz Supergan, Pustka wielkich cisz. Samotna wędrówka Łukiem Karpat

Czy byłbyś tak odważny, by samotnie pokonać ogromne, górzyste przestrzenie, pośród których jedynym towarzystwem, na jakie możesz liczyć, są twoje myśli oraz bezkresna przygoda? Łukasz Supergan, pierwszy człowiek w historii, który dokonał tego czynu, opowiada o swoich przeżyciach i niezwykłej drodze w Pustce wielkich cisz. Historia była na bieżąco spisywana w trakcie wędrówki.

Autor z rozbrajającą szczerością opisuje targające nim uczucia, wszelkie mankamenty podróży, spotkanych ludzi oraz majestatyczne górskie pejzaże, z których część została uwieczniona w postaci świetnych fotografii na łamach książki.

Więcej informacji na temat książki: patrz TUTAJ.

Sorus Na Szlaku to również perfekcyjne opracowanie szaty graficznej, które czyni książki wyjątkowymi pozycjami. Wszystkie można zakupić na stronie internetowej naszej księgarni pod adresem www.sorus.pl w atrakcyjnych cenach. Zapraszamy także do polubienia fan page’a serii na Facebooku TUTAJ i bycia na bieżąco ze wszystkimi nowościami!

Zapisz się do naszego newslettera

Nowości

Przykładowe e-booki

Pobierz poradnik

10 błędów popełnianych przez autorów zgłaszających książkę do wydawnictwa