Dystrybucja książek (sprzedaż)

W jaki sposób wydawnictwo pomaga sprzedawać książkę?

Jeśli drukowana u nas książka posiada nasz numer ISBN, to pomagamy w zaistnieniu takiej książki na rynku. Uruchamiamy bowiem sprzedaż naszymi kanałami dystrybucyjnymi przez największe hurtownie w Polsce, własną księgarnię internetową oraz bezpośrednie kontakty z księgarniami.

Przez wiele lat wyspecjalizowaliśmy się w wydawaniu książek naukowych. Mamy tutaj bardzo dobrze opanowany rynek odbiorców. Docieramy do instytucji i osób, które mogą być zainteresowane danym tytułem, także wydawanym w niewielkim nakładzie.

Dzięki naszej promocji Twoja książka w krótkim czasie zaistnieje w Internecie, szybko pojawi się w wyszukiwarkach takich jak Google.

Przykładowo – jedna ze współpracujących z nami hurtowni zaopatruje ponad 200 sklepów internetowych. Wystarczy przekazać do nich dany tytuł, a w niedługim czasie książka pojawia się we wszystkich księgarniach internetowych z nimi współpracujących.

Obecność takiej książki w Internecie, wydanej nawet w niewielkim nakładzie, na przykład w druku cyfrowym, pełni ogromną rolę. Jest to szczególnie istotne, jeśli autor jest nieznany, a także kiedy temat jest mało popularny, np.  specjalistyczne książki naukowe. Bez promocji nie masz szans, żeby sprzedać książkę w dużych ilościach.

Możesz bardzo szybko zaistnieć, drukując zaledwie 100 egz.

Jeśli temat jest chwytliwy, wówczas książka sprzeda się w większej ilości poprzez hurtownie. A jeżeli dysponowałbyś środkami na promocję, to wówczas można zainwestować w pewne działania marketingowe na poziomie hurtowni czy salonów Empik.

Uczestniczymy też w targach książki i wystawiamy naszą ofertę na różnych imprezach. Specjalizujemy się na przykład w książkach podróżniczych i w związku z tym jesteśmy obecni na wielu imprezach turystycznych i podróżniczych. W ten sposób docieramy z książką wszędzie tam, gdzie są czytelnicy, których interesuje dana tematyka.

Nie wiesz co wybrać?

Pomagamy indywidualnie każdemu klientowi, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby i preferencje. Po wypełnieniu formularza zaproponujemy rozwiązania dobrane według podanych przez Ciebie kryteriów.