W górach jest wszystko co kocham!

 03.02.2016 |  ,

Poznaj książki o górach z naszej księgarni

978-83-246-8278-2

Zwyciężyć znaczy przeżyć…

 

Książka Aleksandra Lwowa należy do klasyki polskiej literatury o tematyce wysokogórskiej. Kierował ją do miłośników gór, którzy jednak nigdy nie zdobędą najwyższych szczytów i zabierając ich w czytelniczą podróż zyskał rzesze wielbicieli.

Górsko wychowałam się na “Zwyciężyć znaczy przeżyć” i uważam, że to pozycja obowiązkowa. Dla tych, którzy góry kochają, ale też dla tych, którzy próbują je zrozumieć. 

Martyna Wojciechowska
Zwyciężyć znaczy przeżyć. 20 lat później jest opowieścią o ludziach, którzy całkowicie poświęcili górom o ich spojrzeniu na życie, gdzie sukcesem jest właśnie szczęśliwy powrót z wyprawy. Czytelnik może zanurzyć się w historii polskiego himalaizmu, poznać osoby, które przeszły do legendy, oraz dowiedzieć się tych, którzy swoją pasją przypłacili najwyższą ofiarą.

Everest. Góra górJak wysoki jest Everest? Czy Hilary nie był pierwszym zdobywcą góry gór? Ile trwa wyprawa na szczyt?

Na te oraz wiele innych pytań odpowie książka Moniki Witkowskiej, relacja w formie dziennika z jej wyprawy na najwyższy szczyt świata.

Książka Moniki jest publikacją dla wszystkich. I dla tych, którzy o Górze Gór nie wiedzą nic i dla tych, którym wydaję się że o Himalajskim Olbrzymie wiedzą wszystko.

Leszek Cichy, himalaista

Autorka zaczyna historii swojej miłości do gór i losach przygotowań do zdobycia Everestu. Następnie czytelnik, poznając trudy wyprawy, dzień po dniu towarzyszy jej w długiej drodze na szczyt. Witkowska twierdząc, że nie ma innej góry tak owianej przeróżnymi mitami i postanowiła w swojej książce, poza barwną relacją z wspinaczki, zamieścić wiele dodatkowych ciekawostek rozwijających niejasności. Na końcu dodała również słowniczek pojęć i porady sprzętowe dla zainteresowanych zdobywaniem Everestu. Monika Witkowska porusza również pewne niezwykle interesujące zagadnienie. Wspomina jak bardzo zmieniły się wyprawy na Everest w ciągu 60 lat od jego pierwszego zdobycia, jak wyglądały one dawniej, a jak obecnie.


978-83-283-1338-5Górska podróż z najlepszym przyjacielem człowieka

Czy zwierze domowe musi być problemem w wyruszeniu w długą wyprawę? Autorzy udowadniają, że nie stanowi to przeszkody! Wataha w podróży. Himalaje na czterech łapach to opowieść o zupełnie niezwykłej podróży. Gdy Przemkowi i Agacie od dawna marzących o dalekiej wyprawie nadarzyła się okazja wyjazdu do pracy połączonej ze zwiedzaniem egzotycznych Indii, długo nie wahali się z podjęciem decyzji. Jako, że przyjaciół nie zostawia się samych postanowili zabrać ze sobą ich najwierniejszego towarzysza – Diunę, suczkę rasy wilczek czechosłowacki.

Nie było tak kolorowo jak mogłoby się wydawać. Warunki na miejscu daleko odbiegały od obiecanych, a  szybki powrót do domu był nie możliwy, przez kilkumiesięczną kwarantannę, która musiała odbyć Diuna przed powrotem do Europy. Spot zdarzeń doprowadził do tego, że pozostały czas w Indiach postanowili spędzić na wspólnej podróży w trójkę przez Himalaje. Decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę i dopiero wtedy rozpoczęła się dla nich ich prawdziwa indyjska przygoda.


pustka przód

Wędrówka w samotności…

Książka jest niezwykłą opowieścią o początkach wielkich wypraw Łukasz Supergana. Wędrówka w odosobnieniu przez Karpaty była dla niego wydarzeniem przełomowym.

Pustka wielkich cisz to opowieść o pierwszym w historii samotnym przejściu Łuku Karpat. O wędrówce, która okazała się najtrudniejszą i najpiękniejszą drogą, jaką  kiedykolwiek przeszedłem. O walce z górami i samym sobą, własnymi słabościami i lękami. Oraz o marzeniu, które stało się obsesją, a spełnione przewróciło do góry nogami moje życie.

Łukasz Supergan

Autor w niezwykły sposób zabiera czytelnika w górską podróż i w głąb siebie. Razem z nim możemy wędrować przez odludne szczyty, poznać problemy przed, którymi stanął, lecz przede wszystkim doznać uczucia wolności jaką daje taka podróż. Supergan wyznaje zasadę, że chodząc po górach należy stopić się z nimi w jedno, nie walczyć, ale współistnieć i naprawdę można to dostrzec w tej książce.

 

Zapisz się do naszego newslettera

Przykładowe e-booki

Pobierz poradnik

10 błędów popełnianych przez autorów zgłaszających książkę do wydawnictwa