Czy warto wziąć udział w targach książki?

 19.01.2018 |  ,

Twoja książka nie jest jeszcze skończona, ale zegar tyka nieustannie. Bezlitośnie mija czas. Rezerwacja stoiska wydawnictwa odbywa się na kilka dobrych miesięcy przed targami książki. Tak naprawdę, by dobrze wypaść na tle konkurencji liczącej kilkaset wydawców, przygotowania trwają cały rok, a i tak zdarza się dopinać sprawy na ostatni guzik jeszcze w nocy tuż przed porannym wyjazdem. Często towarzyszy temu nerwowy śmiech. Czy warto zatem uczestniczyć w ogóle w targach książki? Oczywiście, że tak! Spotkania z autorami, ciekawe warsztaty, inspirujące dyskusje z czytelnikami i odwiedziny prasy to niesamowite przeżycie! Co do tego nie mamy żadnej wątpliwości. Ale co z bardziej przyziemnymi sprawami, takimi jak koszty? Zacznijmy zatem od początku. Żeby uczestniczyć w targach książki (największe odbywają się w Warszawie, w maju, na PGE Narodowym oraz w Krakowie, w październiku, w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO), trzeba zarezerwować stoisko. Zajmujemy się tym na kilka miesięcy przed finałem wydarzenia. Koszt całego przedsięwzięcia wynosi kilka, kilkanaście, czasem kilkadziesiąt tysięcy złotych (opłaty targowe, logistyczne, kadrowe, marketingowe, itp.). Pojedynczy Autor rzadko kiedy mógłby sobie pozwolić na taki wydatek. Albo w ogóle. Na szczęście może on liczyć na zaproszenie od swojego wydawcy.

Targi książki to ogromne przedsięwzięcie, w których uczestniczy średnio około 700-800 wystawców! Każde wydawnictwo pragnie się wyróżnić na tle tak gigantycznej konkurencji, dlatego organizuje przeróżne aktywności. Na czytelników czekają piękne, finezyjne wystroje stoisk, rabaty, konkursy, spotkania z ulubionymi autorami czy ciekawe prelekcje. Nie jest łatwo zabiegać o atencję odwiedzających targi, którzy z roku na rok odwiedzają takie imprezy coraz tłumniej! A jednak, jakoś zawsze Wydawnictwu Sorus i Wydawnictwu Dygresje udaje się wyróżnić z tłumu… Oczywiście, nic nigdy nie jest dziełem przypadku. Odpowiedni wygląd stoiska, przemiła obsługa w postaci samych redaktorów prowadzących i nieprzeciętne osobowości naszych Autorów sprawiają, że zawsze mamy pełne ręce roboty przy sprzedaży książek! Każdy nasz pobyt na targach książki obfitował w przesympatyczne spotkania z naszymi nietuzinkowymi Autorami oraz cudownymi czytelnikami, zafascynowanymi nie tylko literaturą, ale i podróżami. W ubiegłorocznych Śląskich Targach książki uczestniczyła nasza debiutantka, Iwona Anna Dylewicz, twórczyni Teatru snów. O swoich wrażeniach pisze tak:

Fantastyczna atmosfera, mnóstwo czytelników, świetne spotkania i interesujące prelekcje to tylko niewielka część tego, co tak naprawdę tam się działo. Przede wszystkim można było na żywo obcować z autorami, dowiedzieć się jak zadebiutowali, uzyskać sporo cennych wskazówek dla siebie, no i oczywiście zdobyć autografy na świeżo kupionych książkach. Czy było warto? Sądząc po zainteresowaniu ze strony czytelników i odwiedzających – oczywiście. Zwłaszcza, że przekrój literatury i liczba wydawnictw naprawdę imponująca. Każdy praktycznie mógł znaleźć coś dla siebie lub na prezent dla bliskich, poznać ciekawych ludzi i bawić się wyśmienicie.

Podobne zdanie o targach książki ma także nasza kolejna autorka, Magdalena Rybczyńska, twórczyni książek z gatunku literatury dziecięcej, m.in. Treli-Moreli.

Miałam ogromną przyjemność doświadczyć profesjonalizmu jakim cechuje się Wydawnictwo Dygresje. Wydanie książki przebiegło na najwyższym poziomie. Forma współpracy i promocji mojej literatury dla najmłodszych przeszła moje oczekiwania, a gdy otrzymałam zaproszenie na Międzynarodowe Targi Książki poczułam się jak profesjonalny autor, a nie amator. W atmosferze przyjaźni i ogromnego wsparcia ze strony pracowników, jak i samego właściciela, promowałam swoją książkę. Moja charyzma (jaką powinien wg mnie cechować się autor) była jedynie miłym dodatkiem do całokształtu tej niesamowitej imprezy. Jestem przekonana, że każdy uczestnik targów oraz Autorzy mógłby podzielić moje zdanie na temat Wydawnictwa Dygresje. Dzięki pozytywnym doświadczeniom, jakie wywarło na mnie Wydawnictwo Dygresje, nasza współpraca będzie z pewnością kontynuowana, a moja pasja do pisania będzie się rozwijać.

Chcesz, aby Twoja książka pojawiła się na targach książki?

Zgłoś się poniżej, a otrzymasz informacje na ten temat.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do naszego newslettera

Pobierz poradnik

10 błędów popełnianych przez autorów zgłaszających książkę do wydawnictwa

Nowości

Jak to działa?

Kliknij przycisk pobrania e-booka i podaj swój adres e-mail, aby otrzymać kopię zwiastunu e-booka oraz książki.

Gdzie mamy wysłać bezpłatnego ebooka?

Podaj adres mail do przesłania na twoją skrzynkę mailową danych dostępowych do bezpłatnego e-booka.

Dodamy Cię też do zamkniętej Grupy Czytelników, dzięki czemu dowiesz się o następnych fajnych rzeczach, które będziemy mieli do rozdania.

Szanujemy Twoją prywatność. Nigdy nie wysyłamy spamu. Możesz się wypisać w każdej chwili.

O Wydawnictwie Sorus

Już od 1992 roku staramy się dostarczać naszym czytelnikom jak najlepszej jakości ksiażki – pod względem literackim, językowym, ilustracyjno-graficznym, edytorskim i drukarskim.

Wydawnictwo Sorus z Poznania zajmuje się wydawaniem książek dla instytucji, firm i osób prywatnych.

Naszych autorów cenimy tak samo jak i Ty. Wspieramy ich w kontacie z Tobą, aby umożliwić Ci pobieranie ich bezpłatnych e-booków oraz przesyłać do Ciebie tylko informacje o nowych publikacjach, które są podobne do tych, które Cię zainteresują.

Polityka Prywatności

Witaj.

Pragniemy Cię zapewnić, że Twoje dane wykorzystamy tylko do komunikacji z Tobą. Oczywiście ich podanie jest absolutnie dobrowolne. Jednak bez ich uzyskania nie jest możliwy kontakt z nami oraz nie będziesz mógł skorzystać z niektórych naszych serwisów.

Dane osobowe będą przechowywane w sposób uniemożliwiający dostęp osobom trzecim zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926).

W każdej chwili będziesz mógł usunąć te dane. Będziesz mógł to zrobić automatycznie, zgodnie z informacją, którą dostaniesz razem z wiadomością od nas. Możesz też po prostu poprosić o to w e-mailu.

Zapewniamy Ciebie, że Twoje dane nie będą nikomu odstępowane, ani odsprzedawane. Szanujemy Twoją prywatność.

My też nie cierpimy SPAMU. Prosimy więc, abyś tak samo jak my, nie wykorzystywał naszych adresów e-mail do rozsyłania niezamówionej korespondencji.

Pozdrawiamy serdecznie!

Kontakt

DM Sorus Sp. z o. o.
ul. Bóżnicza 15/6
61-751 Poznań
POLAND


+48 61 653 01 43

(w dni robocze w godz. 8-16)


kontakt@sorus.pl


Szczegółowa Polityka Prywatności

Jakie dane o Tobie zbieramy?

Dane zbierane podczas rejestracji

Abyś mógł skorzystać z niektórych funkcji naszego systemu będziesz musiał się zarejestrować. Podczas rejestracji zapytamy Cię o Twoje imię, Twój adres email oraz hasło jakiego będziesz używał na naszej witrynie.

Dane zbierane podczas transakcji zakupu

Dane zbierane podczas transakcji zakupu będą wykorzystane w celu realizacji transakcji, w tym pobrania od Ciebie pieniędzy oraz wysłania Tobie zamówionego towaru.

Dane zbierane automatycznie

Podczas Twojej wizyty na naszej stronie internetowej, automatycznie zbierane są dane dotyczące Twojej wizyty, np. Twój adres IP, nazwa domeny, typ przeglądarki, typ systemu operacyjnego, itp.

Dane zbierane, gdy kontaktujesz się z nami

Gdy kontaktujesz się z nami za pomocą strony internetowej, telefonu, poczty email, itp. przekazujesz nam swoje dane osobowe, np. imię, nazwisko, adres email, itp.

W jaki sposób rejestrujemy Twoje dane?

Po wpisaniu danych w formularzu wysyłamy do Ciebie email z prośbą o potwierdzenie chęci zapisu. Potwierdzenie zawiera unikalny identyfikator pozwalający potwierdzić wpisanie do bazy podanego przez Ciebie adresu email, a wraz z nim pozostałych podanych w formularzu danych.

Potwierdzenie jest ważne 7 dni. Jeśli w tym czasie nie klikniesz w link w wysłanych od nas emailu, Twoje dane zostaną usunięte.

O ile potwierdzisz swoją chęć zapisania się, wtedy zostajesz zapisany na naszą listę mailingową i możesz otrzymywać z niej pocztę.

List wysyłany w ramach subskrypcji jest skierowany do Ciebie i zawiera Twój adres email w polu “DO:/TO:”.

W jaki sposób wykorzystujemy Twoje dane?

W żadnym wypadku nie będziemy sprzedawali danych zebranych o Tobie podmiotom trzecim.

Dane zbierane podczas rejestracji będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się do naszego systemu. Rejestracja jest obowiązkowa jeżeli chcesz dokonać zakupu.

W celu realizacji umowy sklep internetowy może udostępniać zebrane od Ciebie dane do podmiotów obsługujących płatności, firm przygotowujących wysyłkę, firm dostarczających produkty oraz firm obsługujących reklamacje. W takich przypadkach ilość przekazywanych danych ograniczona jest do wymaganego minimum.

Jeżeli zapisałeś się na naszą listę lub w inny sposób wyraziłeś zgodę na otrzymywanie od nas wiadomości email, wykorzystamy Twoje dane w celu wysłania Ci informacji na email. Dane te mogą być udostępnione firmie obsługującej wysyłki emailowe w celu realizacji wysyłki korespondencji od nas. W każdej chwili przysługuje Ci prawo do cofnięcia swojej zgody na otrzymywanie wiadomości email poprzez kliknięcie w link w emailu i potwierdzenie rezygnacji na wyświetlonej stronie. Rezygnację można też zgłosić za pomocą emaila na adres 

kontakt@sorus.pl

.

Dane zbierane automatycznie mogą być użyte do analizy zachowań użytkowników na naszej stronie internetowej, zbierania danych demograficznych o naszych użytkownikach lub do personalizacji zawartości naszych stron internetowych. Dane te są zbierane automatycznie o każdym użytkowniku.

Dane zbierane w trakcie korespondencji pomiędzy Tobą, a naszym serwisem będą wykorzystane wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

W przypadku kontroli Generalnego Inspektoratu Ochrony Danych Osobowych, Twoje dane mogą zostać udostępnione pracownikom Inspektoratu zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych.

W przypadku naruszenia Regulaminu naszego serwisu, naruszenia prawa, lub gdy będą wymagały tego przepisy prawa, podane przez Ciebie informacje mogą zostać udostępnione właściwym organom władzy publicznej,

W jaki sposób będziemy się z Tobą kontaktować?

Jeżeli dokonałeś transakcji zakupu towaru, możesz otrzymać od nas emaile dotyczące Twojej transakcji. Możemy również kontaktować się z Tobą telefonicznie, jeżeli będziemy mieli ważne informacje dotyczące Twojej transakcji.

Jeżeli zapisałeś się na naszą listę lub w inny sposób wyraziłeś zgodę na jej otrzymywanie, będziesz od nas otrzymywać informacje drogą emailową

W jaki sposób możesz zmienić dane lub je usunąć?

Po zalogowaniu się do systemu i wybraniu sekcji “Moje konto” lub kliknięciu w link w emailu, możesz wprowadzić zmiany lub usunąć swoje dane osobowe zbierane podczas rejestracji i używane do zalogowania się do systemu i wysyłki emaili. Z uwagi na pomyłkowe kliknięcia, czasami wymagane jest dodatkowe potwierdzenie wypisania się poprzez kliknięcie w link w drugim emailu, który do Ciebie od razu wtedy wysyłamy.

Przysługuje Tobie prawo do żądania informacji o treści przechowywanych na Twój temat danych, jak również prawo do żądania zmiany, zablokowania lub usunięcia danych, a także prawo do sprostowania błędów, uzupełnienia lub uaktualnienia Twoich danych. Prosimy w tym celu o kontakt pod adresem:

kontakt@sorus.pl

.

Wykorzystanie ciasteczek (“cookies”)

Nasza strona internetowa może wykorzystywać ciasteczka, które służą identyfikacji Twojej przeglądarki podczas korzystania z naszej strony, abyśmy wiedzieli jaką stronę Ci wyświetlić. Ciasteczka nie zawierają żadnych danych osobowych.

Pliki ciasteczek mogą zbierać następujące dane:

  • liczbę odświeżeń oraz zawartości strony internetowej,
  • określenie, jakie reklamy lub informacje produktowe zostały zaprezentowane użytkownikowi wyświetlającemu stronę internetową
  • ustalenie zachowania użytkownika na stronie internetowej, w tym sposobu korzystania przez użytkownika z poszczególnych elementów znajdujących się na stronie.

W jaki sposób zabezpieczamy Twoje dane osobowe?

Komunikacja między Twoim komputerem, gdy zbierane są Twoje dane płatnicze jest zaszyfrowana z użyciem protokołu SSL (Secure Socket Layer). Dodatkowo nasze bazy danych zabezpieczone są przed wglądem osób trzecich.

Zmiany naszej polityki prywatności

Zastrzegamy sobie prawo zmiany powyższej polityki prywatności poprzez opublikowanie nowej polityki prywatności na tej stronie.

Kontakt

Firma przetwarzająca dane:

Kontakt

DM Sorus Sp. z o. o.
ul. Bóżnicza 15/6
61-751 Poznań
POLAND

Usługi wydawnicze, współpraca:

tel. +48 61 653 01 43
(w dni robocze w godz. 8-16)
e-mail: sorus@dmsorus.pl
(w e-mailu podaj swój numer telefonu – oddzwonimy)


Sklep internetowy:

tel. +48 61 653 01 43
(w dni robocze w godz. 8-16)
e-mail: sklep@dmsorus.pl


Usługi marketingowe:

e-mail: handel@dmsorus.pl

Zgłoszenia do pracy przyjmujemy tutaj

Sąd Rejonowy w Poznaniu, Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy  Krajowego Rejestru Sądowego
Numer KRS: 0000425140
NIP-UE: PL7822550902
REGON: 302151610
Kapitał zakładowy: 200 000 zł

W razie dodatkowych pytań dotyczących ochrony prywatności, prosimy o kontakt korzystając z formularza kontaktowego.