Jakie książki wydajemy?

Wydawnictwo Sorus to marka, która istnieje już od 1991 roku. Na początku pod tą marką wydawane były książki naukowe. Później wydawnictwo zasłynęło literaturą podróżniczą. Z czasem, wydając książki o bardzo różnej tematyce, w dużej części stało się też wydawnictwem usługowym. To oznacza, że Autor inwestuje w wydanie swojej książki, w zamian za większy niż tradycyjnie zysk ze sprzedaży. Wydawnictwo usługowe jest połączeniem wydawnictwa tradycyjnego oraz self-publishingu. Zajmujemy się od początku do końca procesem wydawniczym (redakcja, korekta, skład, grafika, druk) i dystrybucją (magazynujemy i rozprowadzamy książki do największych hurtowni w Polsce). Uwielbiamy, cenimy i chcemy wydawać:

Debiuty

Teksty debiutantów stanowią osobliwą wartość. Często autorzy są zupełnie niedoświadczeni nie tylko w wydawaniu książki, ale i jej pisaniu. Pomagamy debiutantom w obu dziedzinach. Redaktor udziela młodemu pisarzowi cenne wskazówki i wspólnie z nim dopracowuje tekst tak, by był jak najlepiej przyswajalny dla czytelniczych oczu, jednak bez zbytniej ingerencji w pomysły, fabułę, wątki i bohaterów wykreowanych przez autora. Redaktor prowadzący czuwa zaś nad autorem i poniekąd prowadzi go za rękę podczas procesu wydawniczego, konsultując z nim projekty okładek czy kampanię promocyjną. Dodatkowo nie tylko zajmujemy się promocją książki, ale i samej postaci Autora, by następne jego książki były szybciej rozpoznawalne na polskim rynku czytelniczym.

Literatura podróżnicza

Jeśli jesteś więc zainteresowany opublikowaniem swoich podróżniczych wspomnień, zapisków z podróży, fotografii z różnych rejonów świata bądź przewodnika Wydawnictwo Sorus jest najlepszym miejscem do tego. Z Sorusie kojarzy się nieodmiennie postać wybitnego polskiego reportażysty, Kazimierza Nowaka, który w latach 1931-1936 odbył słynną już wędrówkę przez całą Afrykę. Nakładem wydawnictwa ukazało się wiele dzieł, traktujących o jego życiu, m. in. Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd, które doczekało się aż siedmiu wydań i zostało docenione przez Ryszarda Kapuścińskiego. Sukcesu doczekały się też inne książki podróżnicze wydawnictwa.

Proza kobieca

Nasza proza kobieca to historie pisane z sercem dla kobiet przez inne kobiety. Dla kobiet, które tworzą fabułę okraszoną mądrością i zabawnymi anegdotkami, utworzyliśmy specjalną serię Kobiety piszą. Jesteśmy otwarci na teksty każdej kobiety z zamiłowaniem do pióra! Nie wstydźcie się opowiedzieć swojej historii. Jeśli powstała, to znaczy, że jest warta przeczytania. Przekażcie setkom czytelniczek swoje życiowe doświadczenia, marzenia i szalone historie, które normalnie trafiłyby jedynie do uszu Waszych  najbliższych przyjaciółek i rodziny. Niech kobiety w całym kraju zaśmiewają się z Waszych anegdotek lub uzyskują życiową mądrość i wiedzę o świecie za pośrednictwem zadrukowanych stron. Czekamy na Was! Zostań autorką książki dla kobiet – opowiedz swoją historię!

Poezja

Jesteśmy rozmiłowani w tekstach poetyckich! Kochamy poznawanie nowych znaczeń zwykłych słów, zabawę i żonglerkę słowną. Zarówno wiersze białe, jak i rymowane, ascetyczne i okraszone soczystymi porównaniami. Publikujemy manifesty młodości i miłości, tomiki poetyckie zawierające krytykę wszystkiego, w tym polityki, fraszki, ballady, hymny, sonety i elegie… Wszystko, co liryczne i niosące z sobą niepowtarzalną wartość emocjonalną i intelektualną. Dokładamy też wszelkich sił, by tomiki poetyckie Wydawnictwa Dygresje pięknie się prezentowały przy zachowaniu formy wizualnej odpowiedniej treściom. Uwzględniamy życzenia Autora, zajmujemy się dystrybucją oraz promocją twórczości poetyckiej. Zostań autorem tomiku poetyckiego – pokaż swój wewnętrzny świat!

Literatura faktu

Nie stronimy od twórczości reportażowej, autobiograficznej, biograficznej, wydawania wywiadów oraz wspomnień. Jeśli chcesz opowiedzieć o wydarzeniach, które miały miejsce naprawdę, trafiłeś w dobre miejsce. Publikujemy wspomnienia małych i wielkich ludzi, opowieści o pasjach, rozmowy z ludźmi sztuki, kultury i biznesu. I to z sukcesami! Czad. W poszukiwaniu straconego autorstwa Aruna Milcarza, debiut opublikowany w Wydawnictwie Dygresje, otrzymał Nagrodę Magellana 2016 w kategorii książka reportażowa! Uhonorowany został przez redakcję “Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” oraz otrzymał specjalną nagrodę z rąk redaktora naczelnego pisma Kontynenty.

Zbiory opowiadań

Krótkie formy prozatorskie są według nas również warte opublikowania. Wiemy, że większość wydawnictw odrzuca takie propozycje w przedbiegach. Według nas rynek jest jednak daleki od nasycenia opowiadaniami czy nowelami, w związku z czym chcemy tę lukę wypełnić! Jeśli masz przygotowany zbiór opowiadań, skontaktuj się z nami!

Fantastyka

Prężnie rozwijamy dział fantastyki, opowieści magicznych, inspirujących, których lektura umożliwia podróżowanie do najdalszych zakątków umysłów i Wszechświata. Utopia bądź antyutopia? High, dark, urban fantasy albo science-fiction? Baśnie? A może powieść z elementami realizmu magicznego? Znamy bardzo dobrze wszystkie te gatunki i uważamy, że dobrych historii nigdy za wiele! Nasi redaktorzy przywiążą ogromną uwagę do Twojego tekstu, by pozbawiony był nieścisłości logicznych – chyba, że powstały celowo! Jeśli chcesz, wykonamy przepiękne ilustracje do zasugerowanych przez Ciebie scen i stworzymy nawet mapę wymyślonego przez Ciebie świata!

Literatura dziecięca

Cytując naszego przyjaciela, Kazimierza Ludwińskiego, który wychowywał dwójkę wspaniałych dzieci na katamaranie, pływając przez dziewięć lat po morzach i oceanach całego świata, Nie ma złych Dzieci – są źli Rodzice. Publikując literaturę dziecięcą w naszym wydawnictwie, pragniemy nie tylko dostarczyć dzieciom rozrywki podczas oglądania przepięknych ilustracji i czytania wartościowych tekstów. Chcemy uczyć wrażliwości, dostarczać wiedzy o świecie, ludziach i ich zachowaniach. Acz nie tylko dzieci! Również ich rodziców. Lektura naszych książek dla najmłodszych jest wyjątkowa, ponieważ dostarcza wspaniałych wrażeń i jednym, i drugim. Zachęca do dalszej wspólnej zabawy i rozmów. Zostań autorem książek dla dzieci!

Książki naukowe

To zdecydowanie nasza specjalność i to od samego początku założenia wydawnictwa w 1991 roku! Początkowo Wydawnictwo Sorus zajmowało się publikowaniem tylko i wyłącznie tytułów naukowych. Stąd ponad ćwierćwiecze naszego doświadczenia w tym zakresie! Prace z historii języka polskiego, językoznawstwa, architektury, biologii, materiały pokonferencyjne, słowniki, książki do nauki języków i wiele, wiele innych. Współpracujemy z wyspecjalizowanymi w konkretnych dziedzinach naukowych redaktorami, których cechuje niezwykła wnikliwość i skrupulatność. Dopracowujemy tabele, skrupulatnie sprawdzamy bibliografie, proponujemy przejrzysty układ publikacji i dbamy o nią od A do Z!

Poradniki

Jesteś specjalistą z jakiejś dziedziny i chcesz przekazać swoją wiedzę innym, a być może wykorzystać książkę do budowania własnej marki? Jeśli skończyłeś tekst swojej książki, prześlij ją do nas. Pomożemy Ci dopracować ją pod względem wizualnym tak, by stała się jednocześnie wspaniałym produktem oraz wciągającą lekturą, która być może zmieni wiele ludzkich żyć! Jesteśmy otwarci na zgłoszenia!

Książki dla instytucji (pamiątkowe, okazjonalne)

Nierzadko zdarza się, że zgłaszają się do nas instytucje publiczne i firmy prywatne, by wydać książkę o historii ich działalności. To doskonały prezent dla pracowników lub kontrahentów. Książki takie najczęściej drukujemy w twardej oprawie na szlachetnym papierze, w różnorakich nakładach. Takie książki stanowią oderwanie od naszej codzienności i pozwalają na chwilę zagłębić się w zupełnie inny świat. Zdecydowanie lubimy takie wyzwania. Zapraszamy więc do współpracy!

Pamiętaj: jesteśmy wydawnictwem usługowym, ale to nie znaczy, że wydajemy każdą książkę! Przesłane do nas teksty podlegają selekcji. Kontaktujemy się z wszystkimi, ale zastrzegamy sobie prawo do odmówienia wydania, jeśli tekst narusza wartości, którymi się kierujemy lub po prostu wymaga jeszcze dużo pracy. Robimy to w trosce o jakość oraz sympatię naszych Czytelników, którzy są dla nas najważniejsi – to oni potwierdzają, czy nasza ocena książki jest trafna. Ich zdanie szanujemy najbardziej!’


Jeśli jesteś zainteresowany publikacją w wydawnictwie?

Zapytaj o wydanie książki