„Małgośka i jej stulecie” – niezwykła historia „zwykłej” kobiety

 05.01.2024 |  

Do niedawna panowało przekonanie, że ludzie nie chcą czytać historii „zwyczajnych” ludzi. Ludzie chcą poznawać losy superbohaterów, rozwiązywać zagadki kryminalne albo zakochiwać się w kolejnym fikcyjnym księciu z powieści fantasy. Podobnie sądziła tytułowa bohaterka książki, którą chcielibyśmy Wam dziś przedstawić.

Tytułowa Małgośka sama mówiła – „Nie spotkałam książek o zwykłych ludziach, bo o czym tu pisać? Czy mogłoby to kogoś zainteresować? Powszedniość każdy ma na co dzień w swoim domu”. Na szczęście znalazł się odpowiedni człowiek w odpowiednim czasie i miejscu, i dlatego dziś możemy cieszyć się książką Małgośka i jej stulecie!

O niezłomnej sile ducha

Małgorzata Stencel słowami Franciszka Szczęsnego opowiada swoją przejmującą historię począwszy od wybuchu drugiej wojny światowej, przez pobyt w obozie, poznanie męża, aż do lat obecnych, kiedy to Pani Małgorzata prowadziła długie rozmowy z autorem pamiętnika.

Małgośka i jej stulecie to niewielka pozycja, jednak zawierająca w sobie ściskającą za serce opowieść o zwyczajnej kobiecie, która stawiła czoła nadzwyczajnym okolicznościom. To podróż w głąb ludzkiej wytrwałości, siły woli i niezłomnego ducha. Książka nie ogranicza się jednak tylko do opisu okrutnych doświadczeń z obozu. Franciszek Szczęsny w autentyczny oraz subtelny sposób przedstawia losy Małgorzaty Blok w oparciu o rzeczywiste wydarzenia. Odsłania życie kobiety, mierzącej się z olbrzymimi przeciwnościami, która nigdy nie traciła nadziei ani determinacji. Unikalne spojrzenie na drugowojenne dzieje Polski jest dodatkowym atutem tej poruszającej biografii.

Wszystkich czytelników zaintrygowanych historią niezwykłej Pani Małgorzaty zapraszamy do odwiedzenia naszej księgarni internetowej!

Małgośka i jej stulecie

Opowieść o pobycie Małgorzaty Stencel w obozie koncentracyjnym Stutthof, oparta na doświadczeniach życiowych tytułowej bohaterki.

Zapisz się do naszego newslettera

Nowości

Przykładowe e-booki

Pobierz poradnik

10 błędów popełnianych przez autorów zgłaszających książkę do wydawnictwa