„Drogi nagich dusz” – przekrocz granice własnej egzystencji

 11.01.2024 |  

Wynalezienie pisma było jednym z największych osiągnięć ludzkości, nie ma ku temu wątpliwości. Przez tysiąclecia pismo ewoluowało, od glinianych tabliczek, przez papirusy, pergamin, maszyny do pisania, aż do dzisiejszych komputerów. Pisanie daje człowiekowi możliwość uzewnętrznienia jego głęboko skrywanych emocji, podzielenia się jego ideami ze światem, pozwala na tak zwane „artystyczne wyżycie się”. Poezja jest tym gatunkiem literackim, który mieści w sobie całe uniwersa myśli, a tematyką dotyka każdej sfery ludzkiego życia. Pisze się o miłości, ulotności chwil, naturze, ale także o śmierci, nicości i rozpaczy. Drogi nagich dusz autorstwa Kornela Wrońskiego i Filipa Podzoby to zbiór utworów poruszających i nie zawsze kończących się happy endem.

O sensie istnienia

Tomik Drogi nagich dusz wrzuca czytelnika w wir refleksji nad istnieniem i tajemnicą ludzkiej duszy. Wiersze w nim zawarte stanowią istną podróż przez labirynty egzystencji, w których przeplatają się inspiracje poezją Micińskiego, Kasprowicza czy Hölderlina, oraz idee filozofów jak Witkacy, Schopenhauer czy Nietzsche. Autorzy dotykają tematu cierpienia, samotności oraz poszukiwania sensu życia. Rzucają światło na uniwersalność ludzkiego doświadczenia, a ich słowa są niczym wyciągnięta dłoń do tych, którzy w mrokach własnej egzystencji szukają zrozumienia i nadziei. Zbiór ten z pewnością nie pozostawia obojętnym.

O autorach

Kornel Wroński i Filip Podzoba to nie tylko utalentowani poeci, lecz także pasjonaci filozofii i humanistycznych nauk społecznych. Poezja była dla nich wspólną pasją, jednak swoją przyszłość wiązali z niesieniem pomocy innym, szczególnie tym, którzy doświadczają głębokiego cierpienia.

Kornel Wroński jest zdobywcą prestiżowych nagród poetyckich i absolwentem Uniwersytetu Pedagogicznego. W swojej pracy licencjackiej poświęcił się tematyce związków między poezją a filozofią.

Filip Podzoba był zafascynowany tematem wolności woli w ujęciu Kanta. Tragicznie odszedł w młodym wieku, pozostawiając po sobie dzieło wyrażające prawdziwą tęsknotę i głębokie emocje.

Drogi nagich dusz możecie zakupić w księgarni internetowej Wydawnictwa Sorus w formie drukowanej oraz elektronicznej.

Drogi nagich dusz

Zbiór wierszy, w którym poeci ukazują stan duszy pogrążonej w rozpaczy, łaknącej zrozumienia i akceptacji, w którym pozostaje niewiele miejsca na nadzieję.

Zapisz się do naszego newslettera

Przykładowe e-booki

Pobierz poradnik

10 błędów popełnianych przez autorów zgłaszających książkę do wydawnictwa