Morskie opowieści – relacja ze spotkania z kapitanem Markiem Malcherem

 26.07.2022 |  

8 czerwca w Pałacu Działyńskich na Starym Rynku w Poznaniu odbyło się spotkanie autorskie z kapitanem Markiem Malcherem. Podczas niego snuł liczne morskie opowieści, intrygował publiczność i rozwijał wątki przedstawione w jego książce Przepustka na ląd.

Jak zostać kapitanem?

Autor Przepustki na ląd zdradził, jak z magistra fizyki teoretycznej stał się najpierw oficerem pokładowym, a później kapitanem podróżującym po całym świecie. Opowiedział o losach polskich marynarzy od czasów PRL-u do chwili obecnej, opierając się na własnych doświadczeniach.

Morskie podróże

Praca kapitana związana jest z licznymi dalekimi, nieraz wielomiesięcznymi podróżami. Marek Malcher posiłkując się zdjęciami z prywatnego archiwum, opowiedział historię o tym, jak opłynął świat oraz o tym, jak pracował w dalekich zakątkach świata jako kapitan statków obsługujących morskie instalacje naftowe.

Aktywność piracka!

Nie mogło również zabraknąć historii o piratach i o tajemniczej mapie, którą otrzymał przed wyruszeniem w podróż przez Ocean Indyjski. Mapie, która wskazywała na wzmożoną aktywność piracką na wodach, przez które miał przepłynąć… I która to podróż, na szczęście, pomyślnie się skończyła.

Jeśli chcesz zagłębić się w historie o romantycznych wycieczkach z bliskimi, nielegalnym handlu z „zachodem” i pełnych pomysłowości intryg, sięgnij koniecznie po Przepustkę na ląd! Możesz się w nią zaopatrzyć w naszym sklepie internetowym.

W dniach od 25 do 29.07 fragmentów Przepustki na ląd można słuchać w Radio Poznań (w Poznaniu na częstotliwości 100,9 MHz) oraz w Internecie na stronie radiopoznan.fm przez kilka minut każdego dnia około godziny 14:00.


Zapisz się do naszego newslettera

Przykładowe e-booki

Pobierz poradnik

10 błędów popełnianych przez autorów zgłaszających książkę do wydawnictwa