Przewrotna zabawa z klasyką: „Wywiad z Werterem”

 19.10.2021 |  

Czy Werter musiał targnąć się na swoje życie?

Choćbym nie wiem, jak bardzo tego pragnął, nie potrafiłem znienawidzić Loty. Jakże mógłbym żywić jakiekolwiek negatywne uczucia wobec tak cudownej istoty? Proszę mi wierzyć, że moja miłość względem niej była ze wszech miar nieskazitelna, dlatego też niezależnie od zaistniałych okoliczności ubóstwiałem ją i gloryfikowałem w każdym możliwym aspekcie.

Jordan Tomczyk – fragment książki Wywiad z Werterem

Jeśli choć raz doświadczyłeś w swoim życiu dramatu złamanego serca, ta książka jest dla Ciebie! Nieszczęśliwie zakochanego Wertera doprowadził on do śmierci. Aby dowiedzieć się, czy był cień szansy na inne zakończenie, należy zapytać samego zainteresowanego…

Jordan Tomczyk w swoim debiucie proponuje czytelnikowi przewrotną zabawę z prawdopodobnie najbardziej znaną historią w literaturze. W Wywiadzie z Werterem autor dokonuje własnej interpretacji postaci głównego bohatera powieści Goethego, a przy tym porusza problematykę nieszczęśliwej miłości. Zaś odbiorca ma szansę zobaczyć świat oczami osoby odtrąconej, która na dodatek musi zmagać się z depresją oraz innymi zaburzeniami psychicznymi.

W tym debiucie została przedstawiona nieoczywista i ciekawa wizja, która opiera się konwencji. Dzięki temu zdecydowanie jest warty uwagi!

Wywiad z Werterem jest dostępny w naszej księgarni internetowej! Nie czekaj i zakup własny egzemplarz!

Jordan Mateusz Tomczyk – urodził się w 1990 roku w Gnieźnie. Po ukończeniu studiów w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu (kierunek – prawo) opuścił rodzinną miejscowość, by zamieszkać na stałe w Toruniu. Na co dzień pracownik biurowy, a po godzinach również dziennikarz sportowy. Fan serii gier Assassin’s Creed. W wolnych chwilach pisuje wiersze, opowiadania i jednocześnie pracuje nad kolejnymi książkami.