Strona główna 9 Chcesz wydać książkę? 9 Reportaże 9 Edyta Rodacka, Maria Groda-Kowalska – Mezaliansowa Myszka

Edyta Rodacka, Maria Groda-Kowalska – Mezaliansowa Myszka

 • Wybierz

  Wybierz rodzaj książki, jaką chcesz wydać
   

Wydanie literatury faktu

Masz możliwość przeprowadzenia wywiadu z osobą, która ma do opowiedzenia fascynującą historię? A może to Ty jesteś taką osobą?

Przykładowy wywiad-rzeka

w formacie A5 145 x 205 mm i objętości 158 stron

Mezaliansowa Myszka, Teresa Fejfer „Aranek”

Mezaliansowa Myszka to wywiad-rzeka z Marią Grodą–Kowalską – córką księżniczki Teresy Czartoryskiej, owocem jej małżeństwa z Janem Kowalskim. Przed II wojną światową związek przedstawicielki jednego z najświetniejszych rodów arystokratycznych Rzeczpospolitej ze zwykłym Kowalskim, choć ze szlacheckiej rodziny, byłby zapewne niemożliwy. Mezalians – mawiano by w kręgach wysoko urodzonych.

Trudna historia

Księżniczka Teresa Czartoryska, córka ordynata sieniawskiego i gołuchowskiego – Adama Ludwika i jego żony – Marii Ludwiki z Krasińskich oraz Jan Kowalski pobrali się jednak tuż po wojnie, w zupełnie innej rzeczywistości. Opowieść ich najstarszej córki Marii to podróż nie tylko przez historię trudnego związku jej rodziców, ale także przez powojenną historię Polski i Polaków, skomplikowaną i tragiczną; przez świat, w którym świetne pochodzenie nie torowało drogi do lepszego życia, a w Polsce Ludowej było wręcz skazą. 

Rodzaj książki

Jest to wywiad-rzeka, który z całą pewnością poruszy niejedno serce. To trudna opowieść skupiająca się wokół losów niezwykłej rodziny, urozmaicona wyjątkowymi zdjęciami.

Przeznaczenie książki

Ta książka skierowana jest to wszystkich wielbicieli historii oraz osób pragnących dowiedzieć się, jak obecnie żyją potomkowie arystokratycznego rodu.

Gotowa książka:

Informacje techniczne o książce

 • Objętość: 158 stron.
 • Format: A5 145 × 205 mm.
 • Rodzaj oprawy: miękka, ze skrzydełkami.
 • Wnętrze: druk czarno-biały, offset 80g

Zajrzyj do książki:

Rodzaj dostarczonego materiału

Książka została przygotowana z dostarczonych przez autorkę plików z tekstem książki (Word) i fotografii dostarczonych przez autorkę.

Wykonane czynności redakcyjne:

 • adiustacja językowa,
 • redakcja,
 • korekta,
 • skład komputerowy,
 • projekt okładki.

Sposób druku

Książka została wydrukowana w technice druku offsetowego (wnętrze + okładka). Zapewnia on bardzo wysoką jakość druku przy zachowaniu stosunkowo niskiego kosztu jednego egzemplarza książki.

Dystrybucja

Książka jest dystrybuowana jest przez:

 • księgarnię internetową sorus.pl (dystrybucja podstawowa),
 • księgarnie stacjonarne i internetowe (dystrybucja hurtowa).

Sugerowana cena detaliczna do sprzedaży: 45,00 zł

Rok wydania: 2021

Jeśli i Ty chciałbyś wydać książkę, skontaktuj się z nami!

Wykonamy dla Ciebie nie tylko redakcję, skład komputerowy, opracowanie graficzne, druk i oprawę, ale także zajmiemy się marketingiem i dystrybucją książki. W zależności od sposobu dystrybucji, Twoja książka może być dostępna księgarniach stacjonarnych oraz internetowych oraz w formie ebooka.

Poznaj cenę wydania podobnej książki!

Jeśli szukasz usługi wydania książki, chcesz poznać jej wycenę oraz czas realizacji usługi – wypełnij poniższy formularz.


Zapisz się do naszego newslettera

Nowości

Przykładowe e-booki

Pobierz poradnik

10 błędów popełnianych przez autorów zgłaszających książkę do wydawnictwa