„Istotą jest człowiek” jako poetycka podróż

 08.09.2023 |  

Bywają w życiu momenty, gdy odcinamy się od rzeczywistości celem rozmyślania o rzeczach wznioślejszych. Przy piciu ciepłej kawy w fotelu, w czasie spaceru w parku lub podczas innych bardziej lub mniej monotonnych czynności. Czasami po prostu spływa na nas to jedno pytanie: Quo vadis, człowieku? Na to, jak i wiele innych pytań stara się odpowiedzieć Teresa Fejfer „Aranek” w swym najnowszym tomiku poezji Istotą jest człowiek.

Przystanek w podróży

Istotą jest człowiek to podróż, w której przewidziane są trzy przystanki. Przystanek Ziemia, Przystanek Człowiek i Przystanek Dysharmonia. W każdym z tych miejsc czytelnik będzie mógł zmierzyć się z własnymi myślami, refleksjami i w ciszy zastanowić się, jakie jest idealne miejsce dla niego?

To człowiek jest osią poezji. On sam w obliczu wyborów, w różnych aspektach rzeczywistości, pełen motywacji i dążeń, mający jedynie krótką chwilę wobec wieczności na osiągnięcie swych celów. Człowiek jako istota zmieniająca się, lecz także pozostająca wierną swoim podstawowym cechom.

Doświadczona poetka

Teresa Fejfer „Aranek” w swoim dorobku literackim ma już kilka tomików poezji, w tym m.in. Niebo ChagalLove, wydane przez Wydawnictwo Sorus. Pisanie wierszy jest dla niej przyjemnością w przerwach od codzienności. Jest autorką różnych form literackich, a ich wybór determinują iskry przemijających chwil. Z wykształcenia i zamiłowania jest kulturoznawczynią, otwartą na otaczający świat, ludzi i nowe wyzwania. Wiersze zebrane w tomiku powstały na podstawie przemyśleń i obserwacji, przenikających dorosłe życie autorki.

Poznaj Istotą jest człowiek już dziś, zaglądając do naszej księgarni!

Istotą jest człowiek

Poetyckie obrazy, opisy i dywagacje w trzech rozdziałach/przystankach na drodze życia.

Zapisz się do naszego newslettera

Przykładowe e-booki

Pobierz poradnik

10 błędów popełnianych przez autorów zgłaszających książkę do wydawnictwa