O sile miłości i przyjaźni w „Krzewie róży” Sylwii i Róży Chrapek

 11.09.2023 |  

Literatura dziecięca ma za zadanie rozwijać wyobraźnię i pobudzić do analizowania czytanych treści przez małego człowieka. Tej misji podjęła się również Sylwia Chrapek, która wraz ze swoją dziewięcioletnią córką Różą stworzyła pięknie ilustrowaną opowieść o walce dobra ze złem, sile przyjaźni i współpracy na rzecz wspólnoty. Przedstawiamy Krzew róży!

Odnalezione w kwiatach szczęście

Głównym bohaterem tej poruszającej opowieści jest Maksymilian, starszy człowiek mieszkający w ogromnym zamku pełnym oddanych służących. Mężczyzna, choć wydaje się, że posiada wszystko, co tylko można zapragnąć, jest bardzo samotny. Postanawia założyć na terenie posiadłości ogród, w którym sieje mnóstwo przeróżnych kwiatów i to im poświęca większość swojego czasu. Jego postawa nie podoba się jednemu ze służących, który z zazdrości o swojego Pana niszczy rośliny. Zrozpaczony Maksymilian na środku ogrodu sadzi tytułowy krzew róży, który ma za zadanie chronić pozostałe kwiaty przed szkodliwym działaniem chwastów.

Cudowna opowieść na wyciągnięcie ręki

Kwiaty na kartach opowieści otrzymują cechy ludzkie, co otwiera przed czytelnikiem możliwość refleksji nad nim samym. Daje szansę na dojrzenie tego, co na co dzień niewidoczne, ponieważ nad niektórymi zachowaniami człowieka przechodzimy obojętnie, choć nie powinniśmy. Jest to wartościowa pozycja nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych.

Zachęcamy do zapoznania się z Krzewem róży, już dostępnym w naszej księgarni internetowej!

Krzew róży

Historia dowodząca, że warto walczyć o to, co kochamy, bez względu na przeciwności losu.