„Klaus” – czy kota da się oswoić?

 09.01.2023 |  

Koty to bez wątpienia jedne z najbardziej tajemniczych i nieprzewidywalnych stworzeń na świecie. Każdy wie, że mają swoje ścieżki i, aby zdobyć ich pełne zaufanie, trzeba się naprawdę postarać! Klaus to ciekawa historia strachliwego kota, który nagle zyskuje… masę odwagi! Dlaczego?

Bohater, który uczy i bawi

Ciekawy zabieg, który sprawia, że kot wchodzi w interakcję z dzieckiem, pobudza jego wyobraźnię i buduje niesamowitą więź. Książka skierowana jest do dzieci w przedziale wiekowym 4-10 lat, ale gwarantujemy, że na długo pozostanie w ich sercach. Do tego uczy wrażliwości i pokazuje, jak ważna w życiu wszystkich istot jest miłość!

Empatia jako istota człowieczeństwa

Autorka książki Klaus Karolina Fojut zwraca uwagę także na ważną kwestię wrażliwości zwierząt i ludzi. A wszystko to oczami przesympatycznego kota, który dzięki miłości i trosce zyskał pewność siebie i odwagę do poznawania otaczającego go świata! Mały czytelnik może również zrozumieć, że zwierzęta, tak samo jak ludzie, mają swoje uczucia i potrzeby emocjonalne.

Czytaj razem z dzieckiem!

Karolina Fojut zadbała o starszych czytelników, którzy potrafią już samodzielnie czytać, a także o młodszych, którzy mogą poczytać razem z rodzicami. Dzięki dynamizmowi i wyrazom dźwiękonaśladowczym czytanie tej książki na głos to istna przyjemność!

Wybierz książkę drukowaną lub e-booka