Recenzje książki „Komary na zębach” Bartosza Niedziółki

 10.02.2009 |  

O książce Bartosza Niedziółki Komary na zębach można przeczytać zarówno w prasie medycznej Gazeta Lekarska jak i w gazecie studenckiej Dla studenta. Także Magazyn Literacki KSIĄŻKI (nr 12/2008) zamieścił na swoich łamach recenzję Komarów na zębach:

Dentysta sadysta? Usuwanie zęba, leczenie kanałowe, mocowanie protez, oto jakimi opowieściami raczy swoich czytelników autor książki, z wykształcenia i zamiłowania lekarz stomatolog. Ale spokojnie. Okazuje się, że w gabinecie dentystycznym u Doktora Barta (pseudonim zawodowy) wcale nie jest tak groźnie. Jego krótkie opowieści są lepsze niż najlepsze znieczulenie, niż lignokaina i metoda spirytusowo-aspirynowa pana Włodzimierza razem wzięte. Autor żartobliwie i życzliwie pisze o przypadkach swoich pacjentów, którzy dostarczają mu mnóstwa wrażeń, rozśmieszają do łez, a czasem rozwścieczają, zwłaszcza jeśli chodzi o zachowania zdrowotne. Bartosz Niedziółka z nostalgią i uśmiechem wspomina też lata swojego dzieciństwa, z rozbrajającą wręcz szczerością opisuje przygody z kolegami i pierwsze miłości. A koty, psy, rybki, świnki morskie, a nawet patyczaki to dla początkującego pisarza temat wdzięczny i bliski. Z przykrością muszę stwierdzić, że ta książka przysporzy Doktorowi Bartowi wielu kolejnych pacjentów i będzie on miał mało czasu na napisanie kolejnej książki. (ET)


Zapraszamy również do obejrzenia na portalu blubry.pl krótkiego wywiadu z Doktorem Bartem, który przeprowadził 06.12.2008 roku dziennikarz Radia Merkury.

Doktor Bartosz Niedziółka i jego gabinet: www.doktorbart.pl.

Zapisz się do naszego newslettera

Przykładowe e-booki

Pobierz poradnik

10 błędów popełnianych przez autorów zgłaszających książkę do wydawnictwa