Wystawa „Rowerem przez Czarny Ląd” w Muzeum Etnograficznym w Poznaniu

 10.02.2009 |  

Serdecznie zapraszamy w piątek 13 lutego 2009 roku o godz. 17.00 do Muzeum Etnograficznego w Poznaniu, ul. Grobla 25 (wejście od ul. Mostowej 7) na otwarcie wystawy Rowerem przez Czarny Ląd, o podróży Kazimierza Nowaka do Afryki. Zdjęcia z wyprawy podróżnika będzie można oglądać do 30 sierpnia.

Jak powiedziała Justyna Kowalińska, kuratorka wystawy:

Poznań jest miastem, w którym Kazimierz Nowak mieszkał i pracował. To stąd wyruszył w upragnioną podróż, a po powrocie wygłaszał odczyty bogato ilustrowane własnymi fotografiami. Poznań jest również miastem, w którym dzięki pasji Łukasza Wierzbickiego, zgromadzonym i opracowanym przez niego listom i fotografiom K. Nowaka zebranym w książce Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd (z niej pochodzą cytowane wypowiedzi podróżnika), została wydobyta z zapomnienia historia jego samotnej wyprawy do Afryki. Wystawą Rowerem przez Czarny Ląd Muzeum Etnograficzne w Poznaniu włącza się w ideę popularyzacji dokonań Polaka. Pokazane na wystawie fotografie zostały wybrane i przygotowane przez Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu, a towarzyszące im eksponaty pochodzą ze zbiorów Muzeum Etnograficznego w Poznaniu.

Tydzień później, w piątek 20 lutego o godz. 18.00 w Muzeum Łukasz Wierzbicki, “odkrywca” postaci Kazimierza Nowaka, przedstawi audio-wizualną prezentację o wyprawie podróżnika do Afryki.

Zapisz się do naszego newslettera

Przykładowe e-booki

Pobierz poradnik

10 błędów popełnianych przez autorów zgłaszających książkę do wydawnictwa