Sukces “Zakochanej koloratki”

 20.01.2015 |  

Zakochana kolorkoloratkaatka to bez wątpienia jedna z najlepiej sprzedających się pozycji wydawniczych, jakie ukazały się naszym nakładem w zeszłym roku. Otrzymaliśmy na jej temat mnóstwo pochlebnych opinii, za które serdecznie dziękujemy. Cieszymy się, że lektura wspomnień pana Kryspina Krystka dostarczyła naszym Czytelnikom tyle rozrywki i momentów refleksji. Popularność Zakochanej koloratki wcale nie spada, wręcz przeciwnie, dlatego jeżeli jeszcze nie zapoznałeś się z najnowszym hitem książkowym, a jesteś fanem skandalicznych opowieści, które naprawdę miały miejsce, nie czekaj i zamów ją z naszej księgarni internetowej dla siebie lub bliskiej osoby.

Jeśli jednak już zapoznałeś się z “Zakochaną koloratką” i przypadły Ci do gustu dylematy głównego bohatera oraz dzieje jego wielkiej miłości, z pewnością powinieneś sięgnąć również po dwie inne, równie dobre pozycje, które ukazały się nakładem naszego wydawnictwa w ubiegłym roku kalendarzowym. Pierwszą z nich są wspomnienia Gabrieli Azymut. Jej książka, Miłość siłą przetrwania, traktuje o prawdziwych, wstrząsających wydarzeniach, które miały miejsce w jednej z podhalańskich miejscowości. Druga z książek, które pragniemy Wam polecić, jest nie mniej intrygująca. Róża na chodniku to opowieść napisana przez Jacka Krawczyka, historyka i dziennikarza, przedstawiająca piękną miłosną historię Polaka i Bośniaczki, rozgrywającą się na tle wojny domowej w Jugosławii pod koniec ubiegłego stulecia.

 

Książka Gabrieli Azymumiłość okładka przódt opowiada o tym, jak miłość uratowała jej życie. Miłość siłą przetrwania to wspomnienia autorki dotyczące jej dzieciństwa oraz dorosłości, kiedy w pełni pojęła, co to znaczy być silną kobietą. Gabriela Azymut pokazuje, że nie wolno wstydzić się bycia prawdziwym sobą. Prócz historii swojej rodziny pisze na różne tematy, związane z wojną, Kościołem, ludzką głupotą i porusza wiele innych wątków. Przede wszystkim Miłość siłą przetrwania stanowi jednak świadectwo wyrwania się z męki uległości wobec agresywnego męża alkoholika. Doświadczenia Gabrieli Azymut mogą dostarczyć czytelnikom nie tylko rozrywki, otwarcia się na problemy innych oraz wczucia się w ich sytuację. Lektura może zmotywować pozostałe udręczone kobiety, a reszcie przekazać wielką życiową mądrość, dlatego powinna być pozycją obowiązkową w biblioteczce każdej pani. Jednocześnie pióro autorki jest bardzo lekkie. Akcja książki rozgrywa się niezwykle wartko i ciekawie, a sama publikacja została wydana w przepięknej oprawie graficznej z twardą okładką. Zapraszamy do zapoznania się poniżej z fragmentem utworu.

Wtedy Kamil na nowo sięgnął po alkohol, przerwał spotkania AA. Nie szukał pracy, pieniądze odbierał ze swoimi kolegami i mając za co, upijał się do nieprzytomności. Sytuacja się pogorszyła. Nie było żadnych widoków na poprawę. Kamil korzystał ze wszystkiego w domu, ale nic nie łożył na utrzymanie. Były dni, kiedy miał przebłyski trzeźwości. Wtedy płakał, przepraszał, bawił się z córką, chodził z nią na spacery. Klękał przed nami, twierdząc, że nas kocha, i obiecywał poprawę. Kochał nas w tym jednym momencie, kiedy klęczał, a za jakiś czas zapominał o tym uczuciu. Jego oszustwa bolały i raniły, a dawane obietnice i słowa niczego nie zmieniały. Wiłam się w emocjonalnym chaosie, a co gorsza – fundowałam to swojemu dziecku. Żyłam w bólu i z poczuciem bezsilności.

Jacek Krawczróża przódyk jest historykiem i dziennikarzem, absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Przez długi czas piastował stanowisko redaktora naczelnego tygodnika “Pasmo”. Został wyróżniony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką “Zasłużony Działacz Kultury”. W swojej książce, Róża na chodniku, podejmuje bolesny temat bałkańskiej wojny domowej z lat 90. XX wieku. Historia rozpadu Jugosławii została przedstawiona w sposób szczery i przerażający, a także tragiczny, bo losy wojny stanowią tło piękniej miłości Polaka i Bośniaczki. Klimat, w jakim została utrzymana książka, świetnie oddaje poniższy fragment, którego lekturę serdecznie polecamy.

Mój Najdroższy. Wojna inaczej wyglądała w telewizji niż w naturze, tu na ulicy, w moim mieście. Przeżyłam wielki dramat: zginął mój ojciec. Żołnierze Jugosławiańskiej Armii Ludowej, którzy zajęli wzgórza wokół Sarajewa, ostrzeliwali stamtąd miasto. Pociskami artyleryjskimi i moździerzowymi trafiali w budynki rządowe, ale kilka, być może zbłąkanych, spadło na zajezdnię tramwajową. Tam przebywał ojciec i z kilkoma swoimi kolegami został trafiony. To, poza mężem, kolejna osoba, którą zabiera mi wojna. […] Jeśli Allah ma tak doświadczać swoich wyznawców, to ja nie chcę takiego boga, mściwego i nieludzkiego. Zastanawiam się, czy Serbowie też mają swojego boga? Czy on jest lepszy od boga mojej ciotki? Że nigdy jeszcze na świecie nie przeprowadzono plebiscytu, czyj bóg jest najlepszy; to by załatwiało wiele różnych spraw.

Niewątpliwy kunszt literacki Jacka Krawczyka sprawia, że kiedy zaczyna się czytać Różę na chodniku, nie można się oderwać od dalszej lektury. Dzięki niej można przenieść się w inny czas, w inne miejsce, a chwile poświęcone na zapoznanie z losami bohaterów są bez wątpienia wartościowe i piękne. Pozostaje nam tylko polecić tę pozycję!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do naszego newslettera

Nowości

Pobierz poradnik

10 błędów popełnianych przez autorów zgłaszających książkę do wydawnictwa
Gdzie mamy wysłać bezpłatnego ebooka?

Podaj adres mail do przesłania na twoją skrzynkę mailową danych dostępowych do bezpłatnego ebooka.

Dodamy Cię też do zamkniętej Grupy Czytelników, dzięki czemu dowiesz się o następnych fajnych rzeczach, które będziemy mieli do rozdania.

Szanujemy Twoją prywatność. Nigdy nie wysyłamy spamu. Możesz się wypisać w każdej chwili.

Jak to działa?

Kliknij przycisk pobrania e-booka i podaj swój adres e-mail, aby otrzymać kopię zwiastunu e-booka oraz książki.

Gdzie mamy wysłać bezpłatnego ebooka?

Podaj adres mail do przesłania na twoją skrzynkę mailową danych dostępowych do bezpłatnego e-booka.

Dodamy Cię też do zamkniętej Grupy Czytelników, dzięki czemu dowiesz się o następnych fajnych rzeczach, które będziemy mieli do rozdania.

Szanujemy Twoją prywatność. Nigdy nie wysyłamy spamu. Możesz się wypisać w każdej chwili.

O Wydawnictwie Sorus

Już od 1992 roku staramy się dostarczać naszym czytelnikom jak najlepszej jakości ksiażki – pod względem literackim, językowym, ilustracyjno-graficznym, edytorskim i drukarskim.

Wydawnictwo Sorus z Poznania zajmuje się wydawaniem książek dla instytucji, firm i osób prywatnych.

Naszych autorów cenimy tak samo jak i Ty. Wspieramy ich w kontacie z Tobą, aby umożliwić Ci pobieranie ich bezpłatnych e-booków oraz przesyłać do Ciebie tylko informacje o nowych publikacjach, które są podobne do tych, które Cię zainteresują.

Polityka Prywatności

Witaj.

Pragniemy Cię zapewnić, że Twoje dane wykorzystamy tylko do komunikacji z Tobą. Oczywiście ich podanie jest absolutnie dobrowolne. Jednak bez ich uzyskania nie jest możliwy kontakt z nami oraz nie będziesz mógł skorzystać z niektórych naszych serwisów.

Dane osobowe będą przechowywane w sposób uniemożliwiający dostęp osobom trzecim zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926).

W każdej chwili będziesz mógł usunąć te dane. Będziesz mógł to zrobić automatycznie, zgodnie z informacją, którą dostaniesz razem z wiadomością od nas. Możesz też po prostu poprosić o to w e-mailu.

Zapewniamy Ciebie, że Twoje dane nie będą nikomu odstępowane, ani odsprzedawane. Szanujemy Twoją prywatność.

My też nie cierpimy SPAMU. Prosimy więc, abyś tak samo jak my, nie wykorzystywał naszych adresów e-mail do rozsyłania niezamówionej korespondencji.

Pozdrawiamy serdecznie!

Kontakt

DM Sorus Sp. z o. o.
ul. Bóżnicza 15/6
61-751 Poznań
POLAND


+48 61 653 01 43

(w dni robocze w godz. 8-16)


kontakt@sorus.pl


Szczegółowa Polityka Prywatności

Jakie dane o Tobie zbieramy?

Dane zbierane podczas rejestracji

Abyś mógł skorzystać z niektórych funkcji naszego systemu będziesz musiał się zarejestrować. Podczas rejestracji zapytamy Cię o Twoje imię, Twój adres email oraz hasło jakiego będziesz używał na naszej witrynie.

Dane zbierane podczas transakcji zakupu

Dane zbierane podczas transakcji zakupu będą wykorzystane w celu realizacji transakcji, w tym pobrania od Ciebie pieniędzy oraz wysłania Tobie zamówionego towaru.

Dane zbierane automatycznie

Podczas Twojej wizyty na naszej stronie internetowej, automatycznie zbierane są dane dotyczące Twojej wizyty, np. Twój adres IP, nazwa domeny, typ przeglądarki, typ systemu operacyjnego, itp.

Dane zbierane, gdy kontaktujesz się z nami

Gdy kontaktujesz się z nami za pomocą strony internetowej, telefonu, poczty email, itp. przekazujesz nam swoje dane osobowe, np. imię, nazwisko, adres email, itp.

W jaki sposób rejestrujemy Twoje dane?

Po wpisaniu danych w formularzu wysyłamy do Ciebie email z prośbą o potwierdzenie chęci zapisu. Potwierdzenie zawiera unikalny identyfikator pozwalający potwierdzić wpisanie do bazy podanego przez Ciebie adresu email, a wraz z nim pozostałych podanych w formularzu danych.

Potwierdzenie jest ważne 7 dni. Jeśli w tym czasie nie klikniesz w link w wysłanych od nas emailu, Twoje dane zostaną usunięte.

O ile potwierdzisz swoją chęć zapisania się, wtedy zostajesz zapisany na naszą listę mailingową i możesz otrzymywać z niej pocztę.

List wysyłany w ramach subskrypcji jest skierowany do Ciebie i zawiera Twój adres email w polu “DO:/TO:”.

W jaki sposób wykorzystujemy Twoje dane?

W żadnym wypadku nie będziemy sprzedawali danych zebranych o Tobie podmiotom trzecim.

Dane zbierane podczas rejestracji będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się do naszego systemu. Rejestracja jest obowiązkowa jeżeli chcesz dokonać zakupu.

W celu realizacji umowy sklep internetowy może udostępniać zebrane od Ciebie dane do podmiotów obsługujących płatności, firm przygotowujących wysyłkę, firm dostarczających produkty oraz firm obsługujących reklamacje. W takich przypadkach ilość przekazywanych danych ograniczona jest do wymaganego minimum.

Jeżeli zapisałeś się na naszą listę lub w inny sposób wyraziłeś zgodę na otrzymywanie od nas wiadomości email, wykorzystamy Twoje dane w celu wysłania Ci informacji na email. Dane te mogą być udostępnione firmie obsługującej wysyłki emailowe w celu realizacji wysyłki korespondencji od nas. W każdej chwili przysługuje Ci prawo do cofnięcia swojej zgody na otrzymywanie wiadomości email poprzez kliknięcie w link w emailu i potwierdzenie rezygnacji na wyświetlonej stronie. Rezygnację można też zgłosić za pomocą emaila na adres 

kontakt@sorus.pl

.

Dane zbierane automatycznie mogą być użyte do analizy zachowań użytkowników na naszej stronie internetowej, zbierania danych demograficznych o naszych użytkownikach lub do personalizacji zawartości naszych stron internetowych. Dane te są zbierane automatycznie o każdym użytkowniku.

Dane zbierane w trakcie korespondencji pomiędzy Tobą, a naszym serwisem będą wykorzystane wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

W przypadku kontroli Generalnego Inspektoratu Ochrony Danych Osobowych, Twoje dane mogą zostać udostępnione pracownikom Inspektoratu zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych.

W przypadku naruszenia Regulaminu naszego serwisu, naruszenia prawa, lub gdy będą wymagały tego przepisy prawa, podane przez Ciebie informacje mogą zostać udostępnione właściwym organom władzy publicznej,

W jaki sposób będziemy się z Tobą kontaktować?

Jeżeli dokonałeś transakcji zakupu towaru, możesz otrzymać od nas emaile dotyczące Twojej transakcji. Możemy również kontaktować się z Tobą telefonicznie, jeżeli będziemy mieli ważne informacje dotyczące Twojej transakcji.

Jeżeli zapisałeś się na naszą listę lub w inny sposób wyraziłeś zgodę na jej otrzymywanie, będziesz od nas otrzymywać informacje drogą emailową

W jaki sposób możesz zmienić dane lub je usunąć?

Po zalogowaniu się do systemu i wybraniu sekcji “Moje konto” lub kliknięciu w link w emailu, możesz wprowadzić zmiany lub usunąć swoje dane osobowe zbierane podczas rejestracji i używane do zalogowania się do systemu i wysyłki emaili. Z uwagi na pomyłkowe kliknięcia, czasami wymagane jest dodatkowe potwierdzenie wypisania się poprzez kliknięcie w link w drugim emailu, który do Ciebie od razu wtedy wysyłamy.

Przysługuje Tobie prawo do żądania informacji o treści przechowywanych na Twój temat danych, jak również prawo do żądania zmiany, zablokowania lub usunięcia danych, a także prawo do sprostowania błędów, uzupełnienia lub uaktualnienia Twoich danych. Prosimy w tym celu o kontakt pod adresem:

kontakt@sorus.pl

.

Wykorzystanie ciasteczek (“cookies”)

Nasza strona internetowa może wykorzystywać ciasteczka, które służą identyfikacji Twojej przeglądarki podczas korzystania z naszej strony, abyśmy wiedzieli jaką stronę Ci wyświetlić. Ciasteczka nie zawierają żadnych danych osobowych.

Pliki ciasteczek mogą zbierać następujące dane:

  • liczbę odświeżeń oraz zawartości strony internetowej,
  • określenie, jakie reklamy lub informacje produktowe zostały zaprezentowane użytkownikowi wyświetlającemu stronę internetową
  • ustalenie zachowania użytkownika na stronie internetowej, w tym sposobu korzystania przez użytkownika z poszczególnych elementów znajdujących się na stronie.

W jaki sposób zabezpieczamy Twoje dane osobowe?

Komunikacja między Twoim komputerem, gdy zbierane są Twoje dane płatnicze jest zaszyfrowana z użyciem protokołu SSL (Secure Socket Layer). Dodatkowo nasze bazy danych zabezpieczone są przed wglądem osób trzecich.

Zmiany naszej polityki prywatności

Zastrzegamy sobie prawo zmiany powyższej polityki prywatności poprzez opublikowanie nowej polityki prywatności na tej stronie.

Kontakt

Firma przetwarzająca dane:

Kontakt

DM Sorus Sp. z o. o.
ul. Bóżnicza 15/6
61-751 Poznań
POLAND

Usługi wydawnicze, współpraca:

tel. +48 61 653 01 43
(w dni robocze w godz. 8-16)
e-mail: sorus@dmsorus.pl
(w e-mailu podaj swój numer telefonu – oddzwonimy)


Sklep internetowy:

tel. +48 61 653 01 43
(w dni robocze w godz. 8-16)
e-mail: sklep@dmsorus.pl


Usługi marketingowe:

e-mail: handel@dmsorus.pl

Zgłoszenia do pracy przyjmujemy tutaj

Sąd Rejonowy w Poznaniu, Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy  Krajowego Rejestru Sądowego
Numer KRS: 0000425140
NIP-UE: PL7822550902
REGON: 302151610
Kapitał zakładowy: 200 000 zł

W razie dodatkowych pytań dotyczących ochrony prywatności, prosimy o kontakt korzystając z formularza kontaktowego.