„Świat noszę w sercu” – zobacz świat oczami podróżnika!

 31.08.2023 |  

Turysta a podróżnik

Turystę od podróżnika różni wiele cech, lecz najistotniejszą jest ich cel. Turysta pragnie zobaczyć znane miejsca, zrelaksować się na plaży lub w luksusowym kurorcie, zazwyczaj trzyma się przewodników lub map, by nie przegapić żadnego punktu z listy “must-see”. Zaś podróżnik to osoba, która wybiera się na wyprawę, by odkrywać nowe kultury, zgłębiać lokalne zwyczaje i poznawać prawdziwą duszę odwiedzanych miejsc. Pragnie przygody, jest gotowa na spontaniczność i zdolna do wchodzenia w interakcje z lokalnymi mieszkańcami. Podróżnik niekoniecznie musi odwiedzać popularne atrakcje, często bardziej fascynuje go to, co jest poza utartymi szlakami.

Jeżeli chcesz zagłębić się w prawdziwą przygodę, sięgnij po książkę Jacka Stasińskiego Świat noszę w sercu!

Cykl podróżniczy

Świat noszę w sercu rozpoczyna planowaną serię Podróży z Jackiem. Cykl ten nie tylko inspiruje do podróżowania, ale również zachęca do eksploracji świata z otwartym sercem i umysłem. Tom pierwszy zawiera 12 niezwykłych opowieści osadzonych w różnych zakątkach globu, w których autor zabiera nas na niezapomniane przygody, począwszy od magicznego Timbuktu, aż po oazę Siwa, gdzie czas zdaje się płynąć inaczej.

Przeżycia jak z marzeń

Dzięki Jackowi Stasińskiemu, czytelnik może na chwilę “wejść z buty” podróżnika z krwi i kości i poczuć się, jakby to on stanął oko w oko z górskimi gorylami, ścigał tukana nad wodospadami Iguazú, a na Jamajce wyłowił z wody „żywe srebro”. Jeżeli do tej pory takie historie przydarzały Ci się jedynie w snach, teraz możesz ujrzeć je na własne oczy na wysokiej jakości kolorowych zdjęciach wewnątrz książki. Kto wie, może po lekturze i Ty będziesz świat nosić w sercu?

Poznaj autora!

Jacek Stasiński to przyrodnik, miłośnik nieprzedeptanych szlaków, egzotycznych zwierząt i rzadkich roślin. Podczas wizyt w ponad 150 krajach, poznał plemiona nieskażone cywilizacją, ludzi, ich zwyczaje, smaki, kulturę i tradycje. Fascynuje się także architekturą i życiem wielkich miast. Tworzy projekty podróżnicze i organizuje wyprawy, a o swoich doświadczeniach opowiada z pasją i humorem w radiu i podczas spotkań. Równie dobrze czuje się w amazońskiej dżungli bądź australijskim interiorze, jak i w sercu Manhattanu albo wiedeńskiej operze. Choć mieszka obecnie w Warszawie, zna zakamarki Buenos Aires, Tokio czy Paryża. Z podróży poza wspomnieniami przywozi ozdoby choinkowe, którymi mógłby ubrać niejedno drzewko.

Świat noszę w sercu

Opowieści spisane przez człowieka, dla którego świat stał się domem, osadzone w niezwykłych lokacjach na mapie podróży po czterech kontynentach.

Zapisz się do naszego newslettera

Przykładowe e-booki

Pobierz poradnik

10 błędów popełnianych przez autorów zgłaszających książkę do wydawnictwa