W jaki sposób wydać i wydrukować własną książkę?

Jeśli masz pomysł na własną książkę, chcesz się podzielić swoją historią lub doświadczeniem, napisz tekst tak, jak potrafisz. Możemy Ci pomóc stworzyć publikację poprawną także pod względem literackim.

Dobra książka tak naprawdę jest produktem samego autora, jego doświadczenia, ale także profesjonalizmu wydawcy. Jeżeli połączymy te elementy, wówczas produkt końcowy jest na znacznie wyższym poziomie, niż gdybyś jako autor sam wydał Twoją książkę.

Technika komputerowa i druk cyfrowy pozwalają współcześnie niemal każdemu na zwielokrotnienie egzemplarzy książek własnym nakładem autora. Niestety, nie zawsze są one dopracowane. To wielka szkoda. Również dla autora. Przecież się napracowałeś, zrobiłeś dobrą, Twoim zdaniem, robotę. Niestety, jeśli nie dasz tego do dalszej obróbki profesjonaliście, możesz zaprzepaścić swoją szansę.

Wydawnictwo dba po prostu o interes autora – żeby to, co zrobił, było na dobrym poziomie pisarskim i edytorskim. Aby ważne treści były odpowiednio wyeksponowane, a nie oceniane na podstawie mniejszych lub większych błędów.

Zdarza się też, że niektóre pozycje są tak wartościowe, iż wydawnictwo finansuje wydanie.

Jeśli chcesz tylko wydrukować książkę, to tego raczej nie robimy. Zawsze bowiem dajemy nasz numer ISBN i każda wydana u nas książka jest naszą wizytówką. Jeżeli tylko zauważamy jakieś usterki (np. w interpunkcji czy tzw. błędy literowe), zwrócimy Ci na nie uwagę. Jeżeli chcesz, to możemy w porę dokonać odpowiedniej korekty, zanim będzie za późno i książka zostanie wydrukowana z błędami.

Jeżeli chcesz zaistnieć ze swoją książką na rynku wydawniczym, warto zwrócić się do nas o nadanie numeru ISBN. Jeżeli dajemy nasz ISBN, to firmujemy taką książkę i wówczas wymagamy zgody na jej poprawienie od strony redakcyjnej i korektorskiej, a niekiedy także merytorycznej. Projektujemy też okładkę. Po prostu jako wydawca nie możemy sobie pozwolić na psucie opinii źle przygotowanymi książkami, które firmujemy naszym znakiem firmowym i naszym ISBN. Po numerze ISBN można bowiem zawsze rozpoznać, jakie wydawnictwo wydało daną książkę, nawet jeśli nie będzie na egzemplarzu jego znaku firmowego (logotypu).

Książkę, której nadajemy numer ISBN, autor może nie tylko rozprowadzać sam na określonych prawem zasadach, ale również może skorzystać z możliwości skierowania jej za naszym pośrednictwem na oficjalny rynek książki.

Nie wiesz co wybrać?

Pomagamy indywidualnie każdemu klientowi, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby i preferencje. Po wypełnieniu formularza zaproponujemy rozwiązania dobrane według podanych przez Ciebie kryteriów.


  • Wybierz

    Wybierz rodzaj książki, jaką chcesz wydać