Wydawnictwo Dygresje — książki dla dzieci!

 23.11.2016 |  ,

Nakładem naszego wydawnictwa ukazują się również książki dla dzieci.

ksiazki-dla-dzieci

Literatura dziecięca tworzona jest z pasją i zaangażowaniem przez naszych autorów. Pomysły na swoje książki czerpią przede wszystkim z miłości do najbliższych. Nieraz są to opowieści przekazywane dzieciom lub wnukom.

Ich zadaniem jest nie tylko zapewnienie rozrywki najmłodszym, lecz również wyedukowanie ich w najrozmaitszych obszarach. Dostarczają wiedzy z najróżniejszych dziedzin i kształcą także pod względami psychologicznymi.

Koalicja z misiami koala autorstwa Anny Mańkowskiej to wiersze dla dzieci, dzięki którym, prowadzone przez siłę czterech żywiołów, najmłodsi będą mogli poznać bliżej świat natury. Utwory zostały zainspirowane twórczością Bronisławy Bobrowskiej, która nasyciła wczesne dzieciństwo autorki niezapomnianą atmosferą bajek opowiadanych codziennie o szarej godzinie.

Z kolei Becia, Kasia, Basia opowiada o niezwykłej więzi dzieci ze zwierzętami, będącymi pierwszymi przyjaciółmi naszych pociech. Twórcą tej prozy dla najmłodszych jest Jacek Krawczyk, historyk i dziennikarz, wyróżniony przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci odznaką Przyjaciel Dziecka.

Chcielibyśmy zachęcić także do lektury wierszowanych bajek terapeutycznych Magdaleny Tarczoń-Rybczyńskiej, lekkich i dowcipnych utworów o postaciach zamieszkujących dziecięcą wyobraźnię. Trele-morele tworzą iście bajkowy klimat, w którego atmosferze można spędzić doskonale czas na nauce i zabawie!

Zapisz się do naszego newslettera

Przykładowe e-booki

Pobierz poradnik

10 błędów popełnianych przez autorów zgłaszających książkę do wydawnictwa