Autorze, czego chcesz się jeszcze dowiedzieć?

 09.08.2016 |  

Dostajemy dużo pytań odnośnie wydania książki. Często te pytania się powtarzają. Pomyśleliśmy, że może by je zebrać i odpowiedzieć na każde z nich. Może powinniśmy napisać artykuł na stronie albo zorganizować webinar ze specjalistami z naszego wydawnictwa…?

 • Co o tym myślicie?
 • Czy jest coś, w czym moglibyśmy pomóc w ten sposób?
 • A może z kim najbardziej warto by było porozmawiać?

Będziemy wdzięczni za odpowiedzi w komentarzu poniżej.

9 komentarzy

 1. Sylwia

  Myślę że artykuł na temat zasad i wymogów dotyczących wydania książki będzie super rozwiązaniem. Pozdrawiam 🙂

  Odpowiedz
  • AR

   zdecydowanie pomocny będzie artykuł i sensowna oferta wydawnictwa, gdyż te wstępnie deklarowane i zawyżające o kilkaset procent koszt wydrukowania książki są po prostu nieatrakcyjne dla autorów.

 2. Derda Krzysztof

  Witam jako autor kilku książek będących już na rynku w formie E-book jak Szpiedzy Króla Jagiełły, Grunwald 1410 czy Krzyżacy Zakon Zdrady znanych ogólnie jako Trylogia Jagiellońska.czy innych moich prac. Dla autorów nie ważne jest wydawnictwo które wyda jego prace.Ale ważne jest to że każde niemal każe sobie zdrowo bulić za wydrukowanie książki.A przebicie się bez znanego nazwiska to niemal cud lub cód jak pisze ktoś dobrze wszystkim znany. Mniejsza z tym,do Waszego Wydawnictwa tak samo ja,od roku wysyłałem moje książki w celu nawiązania współpracy. Nawet nie uzyskałem odpowiedzi,wydawane są często takie zachodnie bzdury lub wielkie nazwiska w nadziei na zysk. Tymczasem nie liczy się czasem nazwisko lecz temat np. jak u mnie Szpiedzy króla Jagiełły itp.Jestem w dalszym ciągu zainteresowany wydaniem papierowym mojej trylogii Tymczasem Pozdrawiam Derda Krzysztof Jan

  Odpowiedz
 3. Halina

  Uważam, że najlepszy będzie artykuł na stronie internetowej, bo może nie wszyscy mogliby w tym samym czasie prowadzić rozmowę.

  Odpowiedz
 4. Waclaw Skuter

  Jezeli to dobra propozycja – zyska wydawnictwo jak i uzytkownicy. Olbrzymie molochy wydawnicze stawiaja tylko na 300% zyski, gdy male wydawnictwo moze nagrac mala umowe a jak pojdzie dobrze miec miliony. Ciekaw jest jak to rozegracie

  Odpowiedz
 5. Dr Eva Stopczyk-Tucker

  Dzięki za maila i informację.
  Od szeregu miesięcy piszę książkę naukowo-badawczą, którą skończę nie prędzej niż za jakieś pół roku. Pośpiech jest wręcz nieskazany głównie ze wzgędu na charakter publikacji.
  Aktualnie muszę sie zatem skoncentrować na badaniach oraz pisaniu,
  Mam nadzieję, że w przyszłości uda się nam nawiązać owocną współpracę.
  Odnośnie pytań, to uważam, że sam sposób w jaki zwracacie się do potencjalnego klienta budzi ogromne zaufanie i za to dzięki. Jestem zawsze otwarta na wszelkie ciekawe propozycje, innowacje.
  Póki co pozdrawiam
  Ewa Stopczyk-Tucker HADA

  Odpowiedz
 6. Irena Rogińska

  Dzięki za maila. Parę miesięcy temu próbowałam wydać bajkę. Jak słusznie zauważył pan Krzysztof , wydanie jakiejkolwiek książki graniczy z cudem. Trzeba mieć dobre kontakty lub sporo kasy. Moja bajka nie jest żadnym poważnym dziełem( jest “nie modna” ,uczy miłości do zwierząt i drugiego człowieka). Uważam ,że bajki dla dzieci ,które obecnie królują na rynku wydawniczym są żenujące. W większości z nich panuje przemoc. Bohaterowie(roboty) to postaci żywcem wzięte z kryminałów. Mało w nich scen ,które rozbudzają wyobraźnię , które uczą miłości ,które uczą jak odróżniać dobro od zła. Mają za to ogromną moc ,moc mamony. Potem kiedy w prasie czytamy o dzieciach zdolnych do okrutnych czynów (zabijanie ze szczególnym okrucieństwem zwierząt itd.) “rozdziawiamy gęby”. Wdzięczna będę za wskazanie mi z kim warto by było na ten temat rozmawiać. Może być to niepoprawny romantyk , człowiek z czasów bajek Andersena , Brzechwy , Tuwima…
  Pozdrawiam!

  Odpowiedz
 7. Stanislawa Wieczorek

  Jestem mile zaskoczona wiadomością, interesowałam się wydaniem książki, ale ceny mnie wyleczyły z tych zamiarów. Sądzę, jak większaść moich przedmówców, że artykuł z ofertą wydawnictwa będzie najlepszą formą przekazu.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 8. Katarzyna Gutowska-Polińska

  Szanowni Państwo dziękuję za odp
  Od szeregu miesięcy przygotowuję się do książki naukowo-badawczą, którą skończę nie prędzej niż za rok, gdyż opracowuję badania.
  Mam nadzieję, że w przyszłości uda się nam nawiązać owocną współpracę.
  Bardzo się cieszę, że w tak profesjonalny sposób podchodzicie do ludzi.
  Odnośnie pytań, to uważam, że sam sposób w jaki zwracacie się do potencjalnego klienta budzi ogromne zaufanie i za to dzięki. Jestem zawsze otwarta na wszelkie ciekawe propozycje, innowacje.
  Serdecznie pozdrawiam

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do naszego newslettera

Pobierz poradnik

10 błędów popełnianych przez autorów zgłaszających książkę do wydawnictwa

Nowości

Jak to działa?

Kliknij przycisk pobrania e-booka i podaj swój adres e-mail, aby otrzymać kopię zwiastunu e-booka oraz książki.

Gdzie mamy wysłać bezpłatnego ebooka?

Podaj adres mail do przesłania na twoją skrzynkę mailową danych dostępowych do bezpłatnego e-booka.

Dodamy Cię też do zamkniętej Grupy Czytelników, dzięki czemu dowiesz się o następnych fajnych rzeczach, które będziemy mieli do rozdania.

Szanujemy Twoją prywatność. Nigdy nie wysyłamy spamu. Możesz się wypisać w każdej chwili.

O Wydawnictwie Sorus

Już od 1992 roku staramy się dostarczać naszym czytelnikom jak najlepszej jakości ksiażki – pod względem literackim, językowym, ilustracyjno-graficznym, edytorskim i drukarskim.

Wydawnictwo Sorus z Poznania zajmuje się wydawaniem książek dla instytucji, firm i osób prywatnych.

Naszych autorów cenimy tak samo jak i Ty. Wspieramy ich w kontacie z Tobą, aby umożliwić Ci pobieranie ich bezpłatnych e-booków oraz przesyłać do Ciebie tylko informacje o nowych publikacjach, które są podobne do tych, które Cię zainteresują.

Polityka Prywatności

Witaj.

Pragniemy Cię zapewnić, że Twoje dane wykorzystamy tylko do komunikacji z Tobą. Oczywiście ich podanie jest absolutnie dobrowolne. Jednak bez ich uzyskania nie jest możliwy kontakt z nami oraz nie będziesz mógł skorzystać z niektórych naszych serwisów.

Dane osobowe będą przechowywane w sposób uniemożliwiający dostęp osobom trzecim zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926).

W każdej chwili będziesz mógł usunąć te dane. Będziesz mógł to zrobić automatycznie, zgodnie z informacją, którą dostaniesz razem z wiadomością od nas. Możesz też po prostu poprosić o to w e-mailu.

Zapewniamy Ciebie, że Twoje dane nie będą nikomu odstępowane, ani odsprzedawane. Szanujemy Twoją prywatność.

My też nie cierpimy SPAMU. Prosimy więc, abyś tak samo jak my, nie wykorzystywał naszych adresów e-mail do rozsyłania niezamówionej korespondencji.

Pozdrawiamy serdecznie!

Kontakt

DM Sorus Sp. z o. o.
ul. Bóżnicza 15/6
61-751 Poznań
POLAND


+48 61 653 01 43

(w dni robocze w godz. 8-16)


kontakt@sorus.pl


Szczegółowa Polityka Prywatności

Jakie dane o Tobie zbieramy?

Dane zbierane podczas rejestracji

Abyś mógł skorzystać z niektórych funkcji naszego systemu będziesz musiał się zarejestrować. Podczas rejestracji zapytamy Cię o Twoje imię, Twój adres email oraz hasło jakiego będziesz używał na naszej witrynie.

Dane zbierane podczas transakcji zakupu

Dane zbierane podczas transakcji zakupu będą wykorzystane w celu realizacji transakcji, w tym pobrania od Ciebie pieniędzy oraz wysłania Tobie zamówionego towaru.

Dane zbierane automatycznie

Podczas Twojej wizyty na naszej stronie internetowej, automatycznie zbierane są dane dotyczące Twojej wizyty, np. Twój adres IP, nazwa domeny, typ przeglądarki, typ systemu operacyjnego, itp.

Dane zbierane, gdy kontaktujesz się z nami

Gdy kontaktujesz się z nami za pomocą strony internetowej, telefonu, poczty email, itp. przekazujesz nam swoje dane osobowe, np. imię, nazwisko, adres email, itp.

W jaki sposób rejestrujemy Twoje dane?

Po wpisaniu danych w formularzu wysyłamy do Ciebie email z prośbą o potwierdzenie chęci zapisu. Potwierdzenie zawiera unikalny identyfikator pozwalający potwierdzić wpisanie do bazy podanego przez Ciebie adresu email, a wraz z nim pozostałych podanych w formularzu danych.

Potwierdzenie jest ważne 7 dni. Jeśli w tym czasie nie klikniesz w link w wysłanych od nas emailu, Twoje dane zostaną usunięte.

O ile potwierdzisz swoją chęć zapisania się, wtedy zostajesz zapisany na naszą listę mailingową i możesz otrzymywać z niej pocztę.

List wysyłany w ramach subskrypcji jest skierowany do Ciebie i zawiera Twój adres email w polu “DO:/TO:”.

W jaki sposób wykorzystujemy Twoje dane?

W żadnym wypadku nie będziemy sprzedawali danych zebranych o Tobie podmiotom trzecim.

Dane zbierane podczas rejestracji będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się do naszego systemu. Rejestracja jest obowiązkowa jeżeli chcesz dokonać zakupu.

W celu realizacji umowy sklep internetowy może udostępniać zebrane od Ciebie dane do podmiotów obsługujących płatności, firm przygotowujących wysyłkę, firm dostarczających produkty oraz firm obsługujących reklamacje. W takich przypadkach ilość przekazywanych danych ograniczona jest do wymaganego minimum.

Jeżeli zapisałeś się na naszą listę lub w inny sposób wyraziłeś zgodę na otrzymywanie od nas wiadomości email, wykorzystamy Twoje dane w celu wysłania Ci informacji na email. Dane te mogą być udostępnione firmie obsługującej wysyłki emailowe w celu realizacji wysyłki korespondencji od nas. W każdej chwili przysługuje Ci prawo do cofnięcia swojej zgody na otrzymywanie wiadomości email poprzez kliknięcie w link w emailu i potwierdzenie rezygnacji na wyświetlonej stronie. Rezygnację można też zgłosić za pomocą emaila na adres 

kontakt@sorus.pl

.

Dane zbierane automatycznie mogą być użyte do analizy zachowań użytkowników na naszej stronie internetowej, zbierania danych demograficznych o naszych użytkownikach lub do personalizacji zawartości naszych stron internetowych. Dane te są zbierane automatycznie o każdym użytkowniku.

Dane zbierane w trakcie korespondencji pomiędzy Tobą, a naszym serwisem będą wykorzystane wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

W przypadku kontroli Generalnego Inspektoratu Ochrony Danych Osobowych, Twoje dane mogą zostać udostępnione pracownikom Inspektoratu zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych.

W przypadku naruszenia Regulaminu naszego serwisu, naruszenia prawa, lub gdy będą wymagały tego przepisy prawa, podane przez Ciebie informacje mogą zostać udostępnione właściwym organom władzy publicznej,

W jaki sposób będziemy się z Tobą kontaktować?

Jeżeli dokonałeś transakcji zakupu towaru, możesz otrzymać od nas emaile dotyczące Twojej transakcji. Możemy również kontaktować się z Tobą telefonicznie, jeżeli będziemy mieli ważne informacje dotyczące Twojej transakcji.

Jeżeli zapisałeś się na naszą listę lub w inny sposób wyraziłeś zgodę na jej otrzymywanie, będziesz od nas otrzymywać informacje drogą emailową

W jaki sposób możesz zmienić dane lub je usunąć?

Po zalogowaniu się do systemu i wybraniu sekcji “Moje konto” lub kliknięciu w link w emailu, możesz wprowadzić zmiany lub usunąć swoje dane osobowe zbierane podczas rejestracji i używane do zalogowania się do systemu i wysyłki emaili. Z uwagi na pomyłkowe kliknięcia, czasami wymagane jest dodatkowe potwierdzenie wypisania się poprzez kliknięcie w link w drugim emailu, który do Ciebie od razu wtedy wysyłamy.

Przysługuje Tobie prawo do żądania informacji o treści przechowywanych na Twój temat danych, jak również prawo do żądania zmiany, zablokowania lub usunięcia danych, a także prawo do sprostowania błędów, uzupełnienia lub uaktualnienia Twoich danych. Prosimy w tym celu o kontakt pod adresem:

kontakt@sorus.pl

.

Wykorzystanie ciasteczek (“cookies”)

Nasza strona internetowa może wykorzystywać ciasteczka, które służą identyfikacji Twojej przeglądarki podczas korzystania z naszej strony, abyśmy wiedzieli jaką stronę Ci wyświetlić. Ciasteczka nie zawierają żadnych danych osobowych.

Pliki ciasteczek mogą zbierać następujące dane:

 • liczbę odświeżeń oraz zawartości strony internetowej,
 • określenie, jakie reklamy lub informacje produktowe zostały zaprezentowane użytkownikowi wyświetlającemu stronę internetową
 • ustalenie zachowania użytkownika na stronie internetowej, w tym sposobu korzystania przez użytkownika z poszczególnych elementów znajdujących się na stronie.

W jaki sposób zabezpieczamy Twoje dane osobowe?

Komunikacja między Twoim komputerem, gdy zbierane są Twoje dane płatnicze jest zaszyfrowana z użyciem protokołu SSL (Secure Socket Layer). Dodatkowo nasze bazy danych zabezpieczone są przed wglądem osób trzecich.

Zmiany naszej polityki prywatności

Zastrzegamy sobie prawo zmiany powyższej polityki prywatności poprzez opublikowanie nowej polityki prywatności na tej stronie.

Kontakt

Firma przetwarzająca dane:

Kontakt

DM Sorus Sp. z o. o.
ul. Bóżnicza 15/6
61-751 Poznań
POLAND

Usługi wydawnicze, współpraca:

tel. +48 61 653 01 43
(w dni robocze w godz. 8-16)
e-mail: sorus@dmsorus.pl
(w e-mailu podaj swój numer telefonu – oddzwonimy)


Sklep internetowy:

tel. +48 61 653 01 43
(w dni robocze w godz. 8-16)
e-mail: sklep@dmsorus.pl


Usługi marketingowe:

e-mail: handel@dmsorus.pl

Zgłoszenia do pracy przyjmujemy tutaj

Sąd Rejonowy w Poznaniu, Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy  Krajowego Rejestru Sądowego
Numer KRS: 0000425140
NIP-UE: PL7822550902
REGON: 302151610
Kapitał zakładowy: 200 000 zł

W razie dodatkowych pytań dotyczących ochrony prywatności, prosimy o kontakt korzystając z formularza kontaktowego.