Jak poprawnie zgłosić książkę do wydawnictwa?

 09.08.2016 |  

Forma wysyłanego tekstu może znacząco skrócić czas oczekiwania na odpowiedź ze strony wydawnictwa. By uzyskać kalkulację kosztów wydawniczych jak najszybciej, najlepiej skorzystać z formularza na naszej stronie.

Jak poprawnie zgłosić książkę do wydawnictwa?

Kompletne zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko, e-mail i numer telefonu, byśmy mogli się z Tobą skontaktować.

Koniecznie dodaj w wiadomości załącznik, który zawierać będzie kompletny tekst Twojej książki w dokumencie Word. To najważniejszy warunek, jaki musisz spełnić, byśmy mogli porozmawiać o dalszej współpracy. Nie martw się, iż tekst zostanie wykorzystany do jakichkolwiek innych celów poza lekturą w gronie naszej redakcji i przygotowania kalkulacji kosztów wydawniczych. Nie jesteśmy zainteresowani łamaniem prawa. Otrzymujemy naprawdę dużo tekstów, które ukazują się dopiero po zawarciu umowy. Uważamy, że nasze dobre imię i obecność na rynku wydawniczym od dwudziestu pięciu lat mówi samo za siebie.

Sam plik również powinien być opatrzony Twoim imieniem i nazwiskiem, a także tytułem utworu. Zwróć uwagę na to, czy książka zawiera rozdziały, a w przypadku poezji, czy w tekście nie roi się od niepotrzebnych znaków, które mogą wpłynąć na zawyżenie kosztów redakcyjnych. (Rozpoczynaj nową stronę od wstawienia podziału strony, zamiast używać wielokrotnie przycisku enter).

Warto dołączyć też ramowy konspekt lub streszczenie utworu, a także informacje o Tobie. Czy jesteś doświadczonym autorem, czy zgłoszona książka ma być Twoim debiutem? W jakim celu chciałbyś wydać swoją książkę? Daj się bliżej poznać!

Jeżeli masz wizję, jak miałaby wyglądać Twoja książka stojąca na półce w księgarni, również koniecznie ją nam przekaż. W jakiej oprawie ma być wydana, twardej czy miękkiej? Może masz jakiś pomysł na okładkę bądź propozycje patronów medialnych? Poinformuj nas o tym. Im więcej mamy informacji już na samym początku, tym szybciej i lepiej przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Jeżeli poprawnie wypełniłeś formularz, skontaktujemy się z Tobą w przeciągu tygodnia.

Zapytaj o wydanie książki