Jaki nakład ma mieć Twoja książka podróżnicza?

 10.08.2016 |  

Jeżeli chcesz, by Twoja książka trafiła do szerokiej dystrybucji, minimalnym nakładem na początek jest 500 egzemplarzy. Ta liczba umożliwi nam zaopatrzenie nie tylko naszej księgarni internetowej, ale przede wszystkim zrealizowanie zamówień hurtowni na Twoją książkę. W ten sposób nasi dystrybutorzy zadbają o to, by książka Twojego autorstwa znalazła się na półkach księgarskich na terenie całego kraju.

books-1163695_1280Nakład 500 egzemplarzy jest bezpieczną inwestycją dla debiutanta. Książka nie będzie zalegać na półkach magazynowych, tylko od razu po wydrukowaniu wejdzie do obiegu księgarskiego. Kiedy zaś zostanie wyprzedana, skontaktujemy się z Tobą, by omówić szczegóły związane z dodrukiem. Możesz albo samemu pokryć koszt dodruku, albo zdać się na sfinansowanie przez nasze wydawnictwo.

Jeżeli Twoja książka ma bardzo dużo zdjęć, ilustracji bądź kolorowych elementów, najekonomiczniej jest wydrukować 1000 egzemplarzy. W ten sposób cena jednostkowa druku jednej książki będzie bardziej przystępna. Wynika to z różnic cenowych pomiędzy drukiem cyfrowym a offsetowym.

Możliwe jest też wydanie książki w niewielkim nakładzie, dla wąskiego grona odbiorców. Jeśli Twoja relacja z podróży ma być pamiątką dla rodziny i najbliższych, możemy zaproponować druk 50 lub 100 egzemplarzy.

Zapytaj o wydanie książki