Czy masz już swój unikalny pisarski styl?

 01.03.2021 |  

„Głos” pisarza jest tym, co najczęściej nas do niego przyciąga. To właśnie jego osobowość, wyjątkowy sposób wysławiania się i postrzegania rzeczywistości intryguje czytelników. Dobór środków poetyckiego wyrazu, złożoność zdań, słownictwo – to wszystko konstruuje Twój styl i sprawia, że czytelnik nie pomyli Cię z nikim innym.

Odnalezienie wyjątkowego pisarskiego głosu jest niezwykle ważne, ale nie każdemu autorowi się to udaje. Nieraz tak bardzo skupiamy się na tworzeniu świata przedstawionego i budowaniu fabuły, że zapominamy, że to właśnie język tworzy naszą opowieść i wpływa na jej odbiór.

Dlatego warto usiąść i zastanowić się – w jaki sposób piszesz? Jak budujesz zdania? Jakich zwrotów używasz? Czy Twój sposób pisania oddaje Twoją pisarską wizję? Czy właśnie w ten sposób chcesz komunikować się ze swoim czytelnikiem?

Zachęcamy dzisiaj do przeanalizowania nie tylko Twojego sposobu pisania, ale również do zwrócenia szczególnej uwagi na styl Twoich ulubionych autorów. Nie próbuj ich naśladować, ale zobacz, jak odbierasz ich teksty. Przestudiuj odmienne sposoby budowania narracji i odnieś to do Twojej własnej twórczości.

Zwróć uwagę na:

  • dobór słownictwa,
  • sposób konstruowania zdań,
  • stosowanie interpunkcji,
  • ton wypowiedzi,
  • tempo i rytm tekstu.

Dzięki temu wkrótce odnajdziesz Twój własny styl, który z całą pewnością zachwyci Twoich czytelników!

Jeśli masz już gotową książkę, zgłoś się do nas: https://sorus.pl/formularz-zgloszeniowy/

Zapisz się do naszego newslettera

Przykładowe e-booki

Pobierz poradnik

10 błędów popełnianych przez autorów zgłaszających książkę do wydawnictwa