Kiedy warto drukować książkę cyfrowo?

Książki mogą być wydawane w różnym nakładach. Okazuje się, że niezależnie od tego, czy to będzie duży, czy mały nakład, w każdym przypadku może przydać się druk cyfrowy.

Na przykład przygotowujesz duży nakład, którego wydruk i oprawa w drukarni offsetowej będzie trwać miesiąc. Zamierzasz jednak przygotować wcześniej promocję, aby, kiedy książka wyjdzie z drukarni, od razu byli chętni na jej zakup. Potrzebujesz więc egzemplarze promocyjne do rozesłania książki do gazet, innych mediów czy do recenzji. I te egzemplarze możesz właśnie wydrukować w niewielkiej liczbie sztuk w drukarni cyfrowej. Kiedy za 2-4 tygodnie będzie gotowy cały nakład, wówczas będzie już wszystko przygotowane medialnie, gotowe do uruchomienia akcji promocyjnej.

Są też książki, które nigdy nie będą wydane w dużym nakładzie, których nie ma sensu drukować w większej liczbie sztuk niż kilkadziesiąt czy kilkaset. Wtedy cały nakład drukuje się cyfrowo, często niewielkimi partiami, w miarę potrzeby.

Nie wiesz co wybrać?

Pomagamy indywidualnie każdemu klientowi, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby i preferencje. Po wypełnieniu formularza zaproponujemy rozwiązania dobrane według podanych przez Ciebie kryteriów.