Jak tańczyć po polsku: „Polskie tańce narodowe”

 30.07.2021 |  

Wszystko, co warto wiedzieć o polskich tańcach narodowych, znajdziesz w jednej książce!

Przekazuję Państwu materiał szkoleniowy mający służyć instruktorom, nauczycielom, choreografom, młodym tancerzom oraz pasjonatom, których polska kultura narodowa inspiruje do pracy twórczej i kreatywnych działań artystycznych.

Zofia Czechlewska – fragment książki Polskie tańce narodowe

Nakładem naszego wydawnictwa ukazała się wyjątkowa pozycja, która przedstawia i systematyzuje pięć polskich tańców narodowych: poloneza, mazura, krakowiaka, kujawiaka i oberka. Instrukcje, rysunki oraz fotografie sprawiają, że dzięki tej książce można nauczyć się tańczyć! Pozycja ta została napisana na podstawie wieloletniego i bezpośredniego kontaktu autorki z praktyką sceniczną.

Odbiorcami tej książki są nie tylko znawcy tematu, ale także pasjonaci, którzy chcieliby usystematyzować wiedzę na temat polskich tańców narodowych. Czytelnik ma szansę poznać historię każdego z nich, zobaczyć, jak wyglądają stroje narodowe i ludowe oraz poczytać o poszczególnych figurach tanecznych, a przede wszystkim jak powinno się je wykonywać.

Polskie tańce narodowe można kupić w naszej księgarni internetowej!

Zofia Czechlewska – doktor sztuk muzycznych. Tancerka, pedagog, choreograf, konsultant. Wieloletnia solistka baletu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. St. Hadyny. Pedagog tańca ludowego i charakterystycznego w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu.


Zapisz się do naszego newslettera

Nowości

Przykładowe e-booki

Pobierz poradnik

10 błędów popełnianych przez autorów zgłaszających książkę do wydawnictwa