Świat, którego nie znasz: „W świecie islamu. Przewodnik dla turystów”

 17.08.2021 |  

Daj się zaprosić do świata islamu!

Rasa, kultura, sztuka, religia – w dowolnym punkcie okaże się, że są w zasadzie azjatyckie. Mam nadzieję, że pewnego dnia Wschód na powrót stanie mocno na nogach i rozwinie własną cywilizację, nie naśladując naszej, i wtedy może nauczy nas kilku spraw, których niegdyś dowiedzieliśmy się od niego, by je potem zapomnieć, ku naszej wielkiej stracie.

Z listu Gertrude Bell, 1905 rok (motto książki)

Ruszysz z nami na fascynującą wyprawę?

Mamy przyjemność poinformować, że od dzisiaj w sprzedaży dostępna jest najnowsza książka Zbigniewa Mielczarka W świecie islamu. Przewodnik dla turystów! Autor, pisząc tę książkę, zrobił nam wszystkim wielką przysługę. Jego przewodnik jest tak naprawdę jedynie wstępem, zaproszeniem do świata islamu – zaproszeniem niezwykle serdecznym i konkretnym.

Sięgnij po tę książkę, żeby poznać pięć filarów wiary islamskiej, zweryfikować stereotypy i mity, zrozumieć skomplikowane relacje polityczne i podziały religijne. Zobacz, jak faktycznie wygląda sytuacja kobiet w społeczeństwach krajów arabskich. Zachwyć się bogatym światem literatury, muzyki i filmu. 

Z tego przewodnika dowiesz się dowiesz się więcej nie tylko na temat gastronomii czy bezpieczeństwa, ale poznasz też podstawowe zasady savoir-vivre! Będzie to szczególnie cenne dla wszystkich tych, którzy chcą podróżować wrażliwie, z wyczuciem, z otwartością na drugiego człowieka i inną kulturę.

Nie czekaj i już teraz odwiedź naszą księgarnię internetową! Sięgnij po W świecie islamu. Przewodnik dla turystów, aby rozumieć i widzieć więcej świata, który na co dzień jest daleki i nieznany.

Zbigniew Mielczarek – związany zawodowo ze światem islamu od lat 70. Doświadczony pilot wycieczek zagranicznych, pasjonat podróży. Autor przewodnika po Iranie nagrodzonego Nagrodą Magellana za rok 2018. Odwiedził 75 krajów świata, w tym muzułmańskie. Owocem zebranych doświadczeń jest niniejszy przewodnik.  


Zapisz się do naszego newslettera

Przykładowe e-booki

Pobierz poradnik

10 błędów popełnianych przez autorów zgłaszających książkę do wydawnictwa