Jak tchnąć życie w Twoją książkę?

 15.02.2021 |  

Nawet jeśli piszesz swoją książkę zgodnie ze szczegółowym planem, to i tak zdarzą się momenty, kiedy wena cię opuści. Godziny spędzone przed otwartym plikiem tekstowym nie należą do najprzyjemniejszych. Jednak często potrzeba jedynie impulsu, który zainspiruje Cię do dalszego pisania. Może nim być coś tak prostego, jak krótka notatka sporządzona miesiące wcześniej.

Notes wypełniony luźnymi zapiskami, fragmentami konwersacji, nagłówkami artykułów czy prostymi spostrzeżeniami może wydawać się chaotyczny i z pozoru bezużyteczny. Jednak jest to zapis myśli, chwil, które już raz cię zafascynowały – a teraz z całą pewnością zrobią to ponownie.

Opisy pięknych widoków, zapachu kwiatów, struktury szorstkiego materiału czy smaku świeżych owoców – to proste wrażenia, które mogą zostać przemycone do Twojej książki.

Włączenie ich do Twojej powieści czy wiersza nie tylko sprawi, że ruszysz dalej z pisaniem, ale Twoja książka zacznie żyć! Otaczający nas świat odbieramy pięcioma zmysłami i warto pamiętać o każdym z nich podczas pisania!

A co dzisiaj zainspiruje Cię do pisania książki?

Gdy już napiszesz ostatni rozdział, koniecznie zgłoś się do nas: https://sorus.pl/formularz-zgloszeniowy/

Zapisz się do naszego newslettera

Nowości

Przykładowe e-booki

Pobierz poradnik

10 błędów popełnianych przez autorów zgłaszających książkę do wydawnictwa