Jak zgłosić książkę do wydawnictwa?

 30.11.2021 |  

Twoja książka jest już gotowa i czeka w czeluściach folderu na wysłanie do wydawcy? Jak się za to zabrać, od czego zacząć, aby pierwszy kontakt przebiegł jak najsprawniej z korzyścią dla obu stron?

W przypadku naszego wydawnictwa jest to bardzo prosta procedura. Zastosuj się do tych wskazówek i przekonaj się, że wysyłanie propozycji wydawniczej może być czystą przyjemnością!

Wypełnij i wyślij formularz! Jest to najważniejszy warunek, bo bez tego kroku nawet nie dowiemy się, że chciałbyś wydać u nas napisaną przez siebie książkę. Możesz go znaleźć pod tym linkiem (LINK).

Masz już przed sobą stronę formularza, tylko co dalej? Jakie informacje musisz umieścić? Przejdźmy przez to razem:

 • dane osobowe – imię i nazwisko, numer telefonu, adres e-mail. W tym miejscu możesz dać znać, jaki kontakt preferujesz – mailowy czy telefoniczny.
 • tekst – w formacie Worda lub Office’a. Konieczna jest całość tekstu! Fragment można wysłać tylko w przypadku dodatkowego podania informacji o ilości znaków ze spacjami całości.
 • informacja o ewentualnym materiale graficznym – Jeśli planujesz w swojej książce umieścić materiał graficzny, podaj nam od razu następujące informacje: całkowita ilość zdjęć/ilustracji, czy jest czarno-biały, czy kolorowy oraz gdzie ma on się znajdować – w różnych miejscach w książce czy w jednym miejscu w formie wklejki. Najlepszą opcją byłoby dodatkowe przesłanie w formularzu przykładu, próbki takiego materiału!
 • dodatkowe dane dotyczące książki – gatunek, krótka propozycja opisu.
 • opisz nam swoją wizję tego, jak ta książka ma wyglądać. Co powinno się w tym opisie znaleźć?
  1. format;
  2. ilość nakładu;
  3. rodzaj oprawy – twarda czy miękka? Jeśli miękka, to czy ze skrzydełkami?

Jeśli nie wiesz, co Cię interesuje, to również o tym napisz, wtedy pomożemy! Jeśli się zastanawiasz nad tym, jak Twoja książka ma wyglądać, spójrz na książki, które Ci się wizualnie podobają. Może to Cię zainspiruje?

Zapewniamy, że zastosowanie się do powyższych wskazówek usprawni pierwszy kontakt między Tobą a wydawnictwem. Te wszystkie informacje konieczne są do przedstawienia propozycji współpracy wraz z wyceną.

Na poprawnie wysłane zgłoszenia odpowiadamy w ciągu tygodnia. Teraz wiesz już, jakie informacje powinny znaleźć się w zgłoszeniu, więc wysłanie propozycji wydawniczej nie powinno sprawić Ci problemu. Przejdź do formularza i spróbuj go uzupełnić w oparciu o te wskazówki – LINK