Już wkrótce! „Pakistan. Pierwszy polski przewodnik”

 28.02.2024 |  

Zupełna nowość

Zbigniew Mielczarek jest jednym z tych autorów, który zawsze ma coś wspaniałego do opowiedzenia, a teraz powraca po latach z nową książką! Niedługo w księgarniach pojawi się Pakistan. Pierwszy polski przewodnik. Jak sama nazwa wskazuje jest to pierwsze kompendium wiedzy o Pakistanie, której próżno szukać w polskiej literaturze.

Przewodnik pełen treści

Książka Pakistan jest efektem trzymiesięcznej podróży autora po tym jakże egzotycznym i pozornie nieprzyjaznym turystom kraju. Zbigniew Mielczarek udowadnia, że nic bardziej mylnego! W swoim nowym przewodniku zachęca do udania się w podróż do Pakistanu, zarówno w ramach wycieczek zorganizowanych, jak i na własną rękę, choć Ci drudzy stanowią niewielki odsetek podróżnych.

Przewodnik ten nie ogranicza się wyłącznie do spisu godnych polecenia restauracji, hoteli, czy miejsc wartych zobaczenia, ale zawiera w sobie również ogrom informacji dotyczących historii, kultury oraz obyczajów panujących w Pakistanie. Dowiesz się między innymi:

  • W jaki sposób zorganizować wyjazd od Pakistanu?
  • W jakie dokumenty należy się zaopatrzyć?
  • Jak się ubrać?
  • Kiedy jechać, by trafić na najlepszą pogodę?
  • Jak kształtowało się państwo od najwcześniejszych osad, przez czasy kampanii indyjskiej Aleksandra Wielkiego, panowania brytyjskiego, aż do powstania dzisiejszego Pakistanu?
  • Poznasz historię cywilizacji żyjących w dolinie Indusu.
  • I jeszcze wiele, wiele innych…

Nagrodzony w 2018 roku Nagrodą Magellana autor jest prawdziwym specjalistą w swojej dziedzinie. Wie, o czym chce opowiadać i chętnie dzieli się z czytelnikami swoją wiedzą nabywaną latami podczas podróży. Jego książki są wręcz napakowane konkretami.

Zachęcamy do zapoznania się z Pakistanem, który już niedługo będzie dostępny zarówno w naszej księgarni internetowej, jak i sklepach stacjonarnych!

Pakistan

Pierwszy polski przewodnik

Wyczerpujące kompendium wiedzy o Pakistanie, jego historii, kulturze, kuchnii i godnych odwiedzenia miejscach, z którego skorzystać może każdy podróżny planujący wyprawę do tego kraju.