„Marsz niepodległości” – o duchu patriotyzmu w poetyckich słowach

 14.11.2023 |  

Kilka dni temu miała miejsce kolejna rocznica odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę. Tysiące Polaków wyszło na ulice, świętować to podniosłe wydarzenie. W okresie takim, jak ten, Wydawnictwo Sorus zachęca Was do sięgnięcia po najnowszy tomik poezji Iwony Grądzkiej pt. Marsz niepodległości, który, mamy nadzieję, spotka się z uznaniem nie tylko stałych bywalców marszów.

Więzi solidarności

Polski marsz jest jedną z największych manifestacji w Europie. Przyciąga tysiące polskich patriotów, których tego dnia zdają się łączyć jeszcze silniejsze więzi solidarności i poczucie przynależności do wspólnoty. Tomik Marsz niepodległości to jednak coś więcej niż opis patriotycznej manifestacji. To także protest przeciw nieudolnym rządom, zmianom w prawie, rosnącym kosztom życia i braku sprawiedliwości. Iwona Grądzka w swojej poezji przywołuje również wydarzenia i postaci historyczne, które sprawiły, że możemy dziś mówić o wolności i niepodległości. Podczas lektury dołączycie do grona protestujących sufrażystek, przeniesiecie się do czasów Wielkiej Rewolucji Francuskiej i będziecie świadkami słynnego „Cudu nad Wisłą”! W tomiku nie brakuje także artystycznych refleksji, co doskonale widać m.in. w wierszu poświęconym mistrzowi pejzażu – Williamowi Turnerowi.

Dajcie pochłonąć się poezji Iwony Grądzkiej – kobiety, której drugim imieniem jest „Natchnienie”, a słowa same wychodzą jej spod jej pióra. Marsz niepodległości i inne tomiki autorki są dostępne w naszej księgarni internetowej!

Marsz niepodległo-ści

Nietypowa podróż po ulicach europejskich metropolii i bliższe spojrzenie na wydarzenia w dziejach narodów, bez których wolność i niepodległość nigdy by nie zaistniały.

Zapisz się do naszego newslettera

Nowości

Przykładowe e-booki

Pobierz poradnik

10 błędów popełnianych przez autorów zgłaszających książkę do wydawnictwa