„Sztuka uwodzenia” – o miłości od czasów starożytnych Rzymian po dziś

 17.11.2023 |  

W starożytnym Rzymie codzienne życie obywateli dzieliło się na 2 okresy: negotium oraz otium. W czasie negotium zajmowano się pracą, zaś otium widnieje w słownikach jako „czas wolny”, którego jednak nie spędzano wyłącznie na odpoczynku. Była to chwila w ciągu dnia, w której zatroskany, zapracowany polityk, urzędnik etc. mógł poświęcić się działalności literackiej. Najczęściej pisywano poezję, która w części zachowała się do naszych czasów.

W roku 2023 sztuka ta nie odstępuje nas ani na krok! Cieszymy się, że choć świat pędzi, a czas upływa nieubłaganie, wciąż jesteśmy w stanie znaleźć moment na zatrzymanie się i oddanie przyjemnościom pisania oraz czytania. Przedstawiamy zatem kolejny tomik poezji Iwony Grądzkiej – Sztukę uwodzenia.

O wszystkich rodzajach miłości

Sztuka uwodzenia to barwny opis uczucia miłości o wielu obliczach. Malowany jest przed czytelnikiem obraz miłości nie tylko przyjacielskiej czy erotycznej, ale także platonicznej, szalonej, kompulsywnej i obsesyjnej. Wszystkie jej rodzaje, również te znane już od starożytności, są przedmiotem rozważań autorki, starającej się przypomnieć ludziom, by w nie zatracili się w pogoni za jej zmysłową odmianą i nie zapomnieli o tym, czym jest lojalność.

Iwona Grądzka nawiązuje do wielu dzieł epok wcześniejszych – rzeźb, obrazów, tekstów. Cofa się aż do antyku i snuje refleksje nad naturą dzisiejszego człowieka. Dostrzega także, że miłość, choć z natury piękna, staje się dla wielu formą kontroli i zniewolenia drugiego człowieka, pożywką dla oszustów i przyczyną cierpienia ich ofiar.

Tomik Sztuka uwodzenia dostępny jest już w naszej księgarni internetowej, a więc zachęcamy do zapoznania się z nim już dziś. W końcu miłością powinniśmy otaczać się nie tylko jeden dzień w roku!

Sztuka uwodzenia

Refleksje w formie poetyckiego wyznania o naturze miłości i człowieka, który w pogoni za jej erotyczną, zmysłową odmianą zaniedbuje miłość platoniczną i przyjacielską.

Zapisz się do naszego newslettera

Przykładowe e-booki

Pobierz poradnik

10 błędów popełnianych przez autorów zgłaszających książkę do wydawnictwa