Niebanalny zbiór opowiadań: „Zauroczenie i inne…”

 19.08.2022 |  

Sięgnij po niebanalny zbiór trzynastu opowiadań ze Wschodu i Zachodu, czyli Zauroczenie i inne… Wyrusz w wędrówkę po Europie sprzed ponad pół wieku i sporo starszej, tej zachodniej, i tej sowieckiej.

Wiele lat później Stefan przypomniał sobie sceny widziane przez szczelinę w płocie domu cioci Katii i to małe dziecko na jej ręku, które widział jakieś pół roku później. Wówczas dopiero w pełni uświadomił sobie, iż jako chłopiec nie tylko pośredniczył w piłowaniu i rąbaniu drewna i naprawie dymiących pieców […].

Artur Friedberg – fragment książki Zauroczenie i inne…

Prawdziwe historie

Artur Friedberg daje czytelnikowi zbiór niezależnych od siebie krótkich historii. Nie są one jednak w pełni fikcją literacką – stanowią zapis doświadczeń autora, jak i przeżyć osób znanych mu osobiście lub tylko z kart historii. Trzynaście opowiadań, trzynaście wyzwań, trzynaście przygód… i tyleż samo głównych bohaterów.

Rosyjski pieśniarz, kompozytor i aktor Aleksander Wertyński wraca pociągiem do Moskwy z miesięcznego tournée, Ben – mieszkaniec Liverpoolu doświadcza zjawiska déjà vu w hiszpańskiej Rondzie. A to tylko początek wielu historii przedstawionych na kartach Zauroczenia i innych…

Powrót do przeszłości

Autor sięga bardzo daleko w przeszłość, kreując świat przedstawiony w Zauroczeniu i innych… Czytelnik wędruje w głąb historii oraz głąb Europy podzielonej na obóz „zachodni” oraz „sowiecki”. Odkrywa świat, w którym istnieją „nasi” i „tamci”, w którym jednym razem panuje wojna, a innym upada komunizm.

Jeśli chcesz zanurzyć się w świat pełen emocji, ludzkich przeżyć i wyzwań, to Zauroczenie i inne… będzie pozycją idealną. Możesz ją znaleźć w naszej księgarni internetowej.


Zapisz się do naszego newslettera

Przykładowe e-booki

Pobierz poradnik

10 błędów popełnianych przez autorów zgłaszających książkę do wydawnictwa