Relacja z gali Rowertour oraz wyniki naszego konkursu

 29.01.2016 |  

W sobotę 23.01 mieliśmy przyjemność uczestniczyć w gali finałowej magazynu Rowertour. Impreza odbywała się w murach poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego a jej głównym tematem było rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą relację z wyprawy rowerowej. W tym roku uhonorowano zwyciężców w trzech kategoriach: “Polska”, “Europa i Świat” oraz “Wyprawy z dziećmi”. Poza wręczeniem nagród odbyły się także warsztaty oraz slajdowiska, oczywiście o tematyce wypraw rowerowych: o eskapadzie przez Amerykę Północną opowiadał Marcin Sowiński, Jacek Herman-Iżycki zabrał widownię w podróż w czasie do swojej samotnej wyprawy przez Saharę w 1980 roku. Prezentacje zamknęła relacja rodziny Gałęzów (kajtostany.pl) o ich kilkumiesięcznej podróży z dziećmi przez Europę i Maroko.

Gala rowertour wydawnictwo Sorus fot: Jakub Wittchen jakubwittchen.com

fot: Jakub Wittchen jakubwittchen.com

W trakcie trwania imprezy funkcjonował punkt naszego wydawnictwa, gdzie można było nabyć nasze podróżnicze publikacje. Zorganizowaliśmy również quiz rowerowy związany z postacią Kazimierza Nowaka. Poniżej prezentujemy kilka z quizowych zgłoszeń i wylosowanego zwycięzcę.

Za co lubisz Kazimierza Nowaka:

Za odwagę, pionierstwo, wytrwałość, nieugiętość i troskę o rodzinę.

Za to, że nie znał słów nie da się, niemożliwe. Napotykając problem – widział jego rozwiązanie.

Lubię go za determinację, niezłomność w realizowaniu  marzeń, odwagę i otwartość na nowe, nieznane, a tak bogate kulturowo.

Za wytrwałość, hart ducha. Walkę ze słabościami, wytrzymałość i dążenie do celu. Wytrwały i męski, a jednocześnie czuły i serdeczny.

Podziwiam go za niezłomność w dążeniu do celu, determinację, walkę z samym sobą i ludzkimi ograniczeniami, odwagę w kreowaniu własnego losu i przekraczanie granic dotąd nieprzekroczonych.

Wśród wszystkich zgłoszeń wyłoniliśmy zwycięzcę, gratulujemy wygranej Magdalenie Majchrzak i prosimy o kontakt.

A przy okazji – o drugim tomie ,,Kochanej Maryś” opowiadał niedawno w radiu Merkury Dominik Szmajda, który redagował zbiór listów podróżnika, zachęcamy do wysłuchania rozmowy.

 

 

 

Zapisz się do naszego newslettera

Nowości

Przykładowe e-booki

Pobierz poradnik

10 błędów popełnianych przez autorów zgłaszających książkę do wydawnictwa