Łukasz Supergan - SliderCzym są internetowe spotkania podróżnicze?

To nowatorski projekt organizowany przez Wydawnictwo Sorus i ciekawych podróżników. Za pomocą internetu zabierzemy Cię w egzotyczne miejsca i pozwolimy przeżyć niezwykłe przygody. Wszystko to na żywo, z podróżnikiem, który najpierw opowiada o swoich wyprawach, a później bierze udział w dyskusji i odpowiada na Twoje pytania.

Dlaczego taka forma?

Slajdowiska podróżnicze odbywają się w wielu miejscach i cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Jednak nie w każdej miejscowości i nie zawsze masz możliwość dotarcia na nie. Ten projekt jest idealnym rozwiązaniem na ominięcie tych przeszkód. W naszych spotkaniach możesz uczestniczyć siedząc wygodnie przed komputerem w swoim domu, lub na ekranie smartfona, gdzie tylko chcesz. Spotkania są w pełni bezpłatne.

Bądź z nami!

Ten projekt jest stworzony dla Ciebie i bez widzów traci sens! Największą zaletą spotkań na żywo jest możliwość interakcji z osobą prowadzącą, komentowania, zadawania pytań i wzięcia udziału w dyskusji. Bez widowni nie jest to spotkaniem, a jedynie zwykłym filmem! Jeśli chcesz otrzymywać jako pierwszy informacje o kolejnych wydarzeniach zapisz się na nasz newsletter. Przed każdym spotkaniem otrzymasz link w mailu. Poleć nasz projekt znajomym, pomóż rozwijać tę inicjatywę, niech dołączą do naszej podróżniczej społeczności!


Najbliższe spotkanie

Łukasz Supergan

Łukasz Supergan

środa 30.03, godzina 20:00

Facebook

Udostępnij nasze wydarzenie!

 

Zapisz się, aby otrzymywać informacje o transmisji on-line

Co Cię interesuje?

Granią Pirenejów

Granią Pirenejów Łukasz Supergan

Ta wyprawa z początku miała się w ogóle nie udać. Okoliczności sprawiły, że stawiając pierwsze kroki nad Atlantykiem, nie dawałem sobie szans na zobaczenie Morza Śródziemnego.

Dlaczego więc ruszać na szlak, na przejście którego nie ma szans? Bo uwolnienie się od presji wyniku pozwala zupełnie inaczej spojrzeć na góry i szlak. Zwłaszcza taki jak ten.

Wysokogórski Szlak Pirenejów (HRP) to ścieżka prowadząca główna grania tych gór. Pokonując dystans 800 km i zdobywając 42 km podejść, prowadzi wzdłuż granicy francusko-hiszpańskiej, między najwyższymi szczytami pirenejskimi, z dala od osiedli i punktów zaopatrzenia. Wymaga wytrzymałości, umiejętności wędrówki w terenie wysokogórskim i doświadczenia. W zamian oferuje jednak przygodę w sercu prawdziwie dzikich gór i widoki, jakie trudno znaleźć gdziekolwiek indziej.


Poprzednie spotkania

Spotkanie Katarzyna Maniszewska

8.03.2016

Facebook

Podróżnik bez powodu.

Katarzyna Maniszewska – wielbicielka muzyki rockowej i entuzjastka samotnych podróży z plecakiem po świecie, autorka książki Podróżnik bez powodu. Łut Szczęścia. A poza tym: doktor nauk humanistycznych, absolwentka germanistyki i dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, dziennikarz i wykładowca. Współpracuje z polskimi i zagranicznymi organizacjami pozarządowymi. Jest członkiem Rady Naukowej Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas do jej dorobku należą m.in. takie publikacjej jak: Terroryzm a media oraz Pionierzy terroryzmu europejskiego: Frakcja Czerwonej Armii.


Obejrzyj nagranie

Somosdos

29.02.2016

Facebook

Somos Dos

Joanna Nowak znana jako Bestia Peluda – jak sama o sobie pisze: z wykształcenia jest fizjoterapeutą z zamiłowania podróżnikiem. W podróż po Ameryce Południowej wyruszyła w maju 2014 roku wraz ze swoją 20-miesięczną córeczką Gają. Nie mają wytyczonego celu podróży. Odnajdują go w każdym dniu, chwili, zawarciu nowych przyjaźni, poznaniu nowych miejsc, obyczajów, ludzi, a także samych siebie poprzez stawianie czoła własnym lękom, ograniczeniom oraz czerpaniu z życia radości i miłości.
Dotychczas przemierzyły wspólnie Peru, Boliwię, Ekwador, Kolumbię, Panamę, Kostarykę, Nikaraguę, Honduras i Salwador . Obecnie znajdują się w Gwatemali.
Więcej informacji znajdziecie na blogu Asi  oraz jej fanpagu.


Obejrzyj nagranie

12633542_919789421403418_8318743338156824847_o

15.02.2016

Facebook

Gabon dżangiel ekspedyszyn

Celem wyprawy jest penetracja dziewiczej dżungli gabońskiej na terenie Parku Narodowego Ivindo. Wzdłuż parku płynie rzeka o tej samej nazwie znana przede wszystkim ze spektakularnych wodospadów Kongou. Uczestnicy zamierzali zrealizować wędrówkę przez las deszczowy w towarzystwie miejscowych Pigmejów oraz spływ małymi pontonami rzeką Ivindo.
Uczestnicy wyprawy:
Maciej Mizgajski, Michał Rogacki i Andrzej Kozłowski.
W zeszłym roku w tym samym składzie zrealizowali motocyklową podróż wokół Jeziora Wiktorii, a w 2013 r., wspólnie z Dominikiem Szmajdą, udali się do Kamerunu na spływ rzeką Dja – również w tropikach.
Dotychczasowy przebieg wyprawy:
Wyprawa rozpoczęła się z końcem stycznia. Po kilku dniach jej uczestnicy wraz z towarzyszącym im przewodnikiem (Pigmejem) przedarli się przez las do rzeki Ivindo. W niedzielę zwodowali pontony, a wczoraj dotarli do wodospadów Kongou. Dzięki łączności satelitarnej wysyłają krótkie sms-y publikowane na Facebook’u.

Obejrzyj nagranie

Prezentacja

Jądro Afryki, czyli pieszo przez lasy równikowe Konga

Pierwotny plan wyprawy zakładał przejście przez fragment lasu równikowego Parku Narodowego Salonga, samotnie, bez przewodnika. Miałem po prostu zanurzyć się w największym afrykańskim lesie i wyjść z niego po 2-3 tygodniach w innym miejscu, kilkadziesiąt, a może kilkaset kilometrów dalej.

Rzeczywistość z całą bezwzględnością zweryfikowała te śmiałe założenia. Na przeszkodzie stanęły zarówno liany, waga plecaka, jak i rozmaite trudności logistyczne. Tym niemniej udało mi się przejść blisko 400 km leśnymi ścieżkami przy okazji odkrywając świat, gdzie ludzie wciąż żyją jak przed wiekami.

Doświadczyłem Konga, które jest esencją zarówno egzotyki jak i wszelkich trudności, z jakimi kojarzy się podróżowanie po Afryce. W tym sensie to prawdziwy raj dla eksploratorów i poszukiwaczy przygód.

Dominik Szmajda

Dominik Szmajda

 poznański podróżnik, od lat zafascynowany Kazimierzem Nowakiem. Realizuje wyprawy głównie do krajów afrykańskich, w pogoni za prawdziwą przygodą w otoczeniu dzikiej przyrody. Laureat nagród na festiwalach podróżniczych (np. Kolosy 2009, 2012, 2013). Na co dzień wydawca książek m.in. związanych z Kazimierzem Nowakiem.

 
Sorus

Gdzie mamy wysłać bezpłatnego ebooka?

Podaj adres mail do przesłania na twoją skrzynkę mailową danych dostępowych do bezpłatnego ebooka.

Dodamy Cię też do zamkniętej Grupy Czytelników, dzięki czemu dowiesz się o następnych fajnych rzeczach, które będziemy mieli do rozdania.

Szanujemy Twoją prywatność. Nigdy nie wysyłamy spamu. Możesz się wypisać w każdej chwili.

Jak to działa?

Kliknij przycisk pobrania e-booka i podaj swój adres e-mail, aby otrzymać kopię zwiastunu e-booka oraz książki.

Gdzie mamy wysłać bezpłatnego ebooka?

Podaj adres mail do przesłania na twoją skrzynkę mailową danych dostępowych do bezpłatnego e-booka.

Dodamy Cię też do zamkniętej Grupy Czytelników, dzięki czemu dowiesz się o następnych fajnych rzeczach, które będziemy mieli do rozdania.

Szanujemy Twoją prywatność. Nigdy nie wysyłamy spamu. Możesz się wypisać w każdej chwili.

O Wydawnictwie Sorus

Już od 1992 roku staramy się dostarczać naszym czytelnikom jak najlepszej jakości ksiażki – pod względem literackim, językowym, ilustracyjno-graficznym, edytorskim i drukarskim.

Wydawnictwo Sorus z Poznania zajmuje się wydawaniem książek dla instytucji, firm i osób prywatnych.

Naszych autorów cenimy tak samo jak i Ty. Wspieramy ich w kontacie z Tobą, aby umożliwić Ci pobieranie ich bezpłatnych e-booków oraz przesyłać do Ciebie tylko informacje o nowych publikacjach, które są podobne do tych, które Cię zainteresują.

Polityka Prywatności

Witaj.

Pragniemy Cię zapewnić, że Twoje dane wykorzystamy tylko do komunikacji z Tobą. Oczywiście ich podanie jest absolutnie dobrowolne. Jednak bez ich uzyskania nie jest możliwy kontakt z nami oraz nie będziesz mógł skorzystać z niektórych naszych serwisów.

Dane osobowe będą przechowywane w sposób uniemożliwiający dostęp osobom trzecim zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926).

W każdej chwili będziesz mógł usunąć te dane. Będziesz mógł to zrobić automatycznie, zgodnie z informacją, którą dostaniesz razem z wiadomością od nas. Możesz też po prostu poprosić o to w e-mailu.

Zapewniamy Ciebie, że Twoje dane nie będą nikomu odstępowane, ani odsprzedawane. Szanujemy Twoją prywatność.

My też nie cierpimy SPAMU. Prosimy więc, abyś tak samo jak my, nie wykorzystywał naszych adresów e-mail do rozsyłania niezamówionej korespondencji.

Pozdrawiamy serdecznie!

Kontakt

DM Sorus Sp. z o. o.
ul. Bóżnicza 15/6
61-751 Poznań
POLAND


+48 61 653 01 43

(w dni robocze w godz. 8-16)


kontakt@sorus.pl


Szczegółowa Polityka Prywatności

Jakie dane o Tobie zbieramy?

Dane zbierane podczas rejestracji

Abyś mógł skorzystać z niektórych funkcji naszego systemu będziesz musiał się zarejestrować. Podczas rejestracji zapytamy Cię o Twoje imię, Twój adres email oraz hasło jakiego będziesz używał na naszej witrynie.

Dane zbierane podczas transakcji zakupu

Dane zbierane podczas transakcji zakupu będą wykorzystane w celu realizacji transakcji, w tym pobrania od Ciebie pieniędzy oraz wysłania Tobie zamówionego towaru.

Dane zbierane automatycznie

Podczas Twojej wizyty na naszej stronie internetowej, automatycznie zbierane są dane dotyczące Twojej wizyty, np. Twój adres IP, nazwa domeny, typ przeglądarki, typ systemu operacyjnego, itp.

Dane zbierane, gdy kontaktujesz się z nami

Gdy kontaktujesz się z nami za pomocą strony internetowej, telefonu, poczty email, itp. przekazujesz nam swoje dane osobowe, np. imię, nazwisko, adres email, itp.

W jaki sposób rejestrujemy Twoje dane?

Po wpisaniu danych w formularzu wysyłamy do Ciebie email z prośbą o potwierdzenie chęci zapisu. Potwierdzenie zawiera unikalny identyfikator pozwalający potwierdzić wpisanie do bazy podanego przez Ciebie adresu email, a wraz z nim pozostałych podanych w formularzu danych.

Potwierdzenie jest ważne 7 dni. Jeśli w tym czasie nie klikniesz w link w wysłanych od nas emailu, Twoje dane zostaną usunięte.

O ile potwierdzisz swoją chęć zapisania się, wtedy zostajesz zapisany na naszą listę mailingową i możesz otrzymywać z niej pocztę.

List wysyłany w ramach subskrypcji jest skierowany do Ciebie i zawiera Twój adres email w polu “DO:/TO:”.

W jaki sposób wykorzystujemy Twoje dane?

W żadnym wypadku nie będziemy sprzedawali danych zebranych o Tobie podmiotom trzecim.

Dane zbierane podczas rejestracji będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się do naszego systemu. Rejestracja jest obowiązkowa jeżeli chcesz dokonać zakupu.

W celu realizacji umowy sklep internetowy może udostępniać zebrane od Ciebie dane do podmiotów obsługujących płatności, firm przygotowujących wysyłkę, firm dostarczających produkty oraz firm obsługujących reklamacje. W takich przypadkach ilość przekazywanych danych ograniczona jest do wymaganego minimum.

Jeżeli zapisałeś się na naszą listę lub w inny sposób wyraziłeś zgodę na otrzymywanie od nas wiadomości email, wykorzystamy Twoje dane w celu wysłania Ci informacji na email. Dane te mogą być udostępnione firmie obsługującej wysyłki emailowe w celu realizacji wysyłki korespondencji od nas. W każdej chwili przysługuje Ci prawo do cofnięcia swojej zgody na otrzymywanie wiadomości email poprzez kliknięcie w link w emailu i potwierdzenie rezygnacji na wyświetlonej stronie. Rezygnację można też zgłosić za pomocą emaila na adres 

kontakt@sorus.pl

.

Dane zbierane automatycznie mogą być użyte do analizy zachowań użytkowników na naszej stronie internetowej, zbierania danych demograficznych o naszych użytkownikach lub do personalizacji zawartości naszych stron internetowych. Dane te są zbierane automatycznie o każdym użytkowniku.

Dane zbierane w trakcie korespondencji pomiędzy Tobą, a naszym serwisem będą wykorzystane wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

W przypadku kontroli Generalnego Inspektoratu Ochrony Danych Osobowych, Twoje dane mogą zostać udostępnione pracownikom Inspektoratu zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych.

W przypadku naruszenia Regulaminu naszego serwisu, naruszenia prawa, lub gdy będą wymagały tego przepisy prawa, podane przez Ciebie informacje mogą zostać udostępnione właściwym organom władzy publicznej,

W jaki sposób będziemy się z Tobą kontaktować?

Jeżeli dokonałeś transakcji zakupu towaru, możesz otrzymać od nas emaile dotyczące Twojej transakcji. Możemy również kontaktować się z Tobą telefonicznie, jeżeli będziemy mieli ważne informacje dotyczące Twojej transakcji.

Jeżeli zapisałeś się na naszą listę lub w inny sposób wyraziłeś zgodę na jej otrzymywanie, będziesz od nas otrzymywać informacje drogą emailową

W jaki sposób możesz zmienić dane lub je usunąć?

Po zalogowaniu się do systemu i wybraniu sekcji “Moje konto” lub kliknięciu w link w emailu, możesz wprowadzić zmiany lub usunąć swoje dane osobowe zbierane podczas rejestracji i używane do zalogowania się do systemu i wysyłki emaili. Z uwagi na pomyłkowe kliknięcia, czasami wymagane jest dodatkowe potwierdzenie wypisania się poprzez kliknięcie w link w drugim emailu, który do Ciebie od razu wtedy wysyłamy.

Przysługuje Tobie prawo do żądania informacji o treści przechowywanych na Twój temat danych, jak również prawo do żądania zmiany, zablokowania lub usunięcia danych, a także prawo do sprostowania błędów, uzupełnienia lub uaktualnienia Twoich danych. Prosimy w tym celu o kontakt pod adresem:

kontakt@sorus.pl

.

Wykorzystanie ciasteczek (“cookies”)

Nasza strona internetowa może wykorzystywać ciasteczka, które służą identyfikacji Twojej przeglądarki podczas korzystania z naszej strony, abyśmy wiedzieli jaką stronę Ci wyświetlić. Ciasteczka nie zawierają żadnych danych osobowych.

Pliki ciasteczek mogą zbierać następujące dane:

  • liczbę odświeżeń oraz zawartości strony internetowej,
  • określenie, jakie reklamy lub informacje produktowe zostały zaprezentowane użytkownikowi wyświetlającemu stronę internetową
  • ustalenie zachowania użytkownika na stronie internetowej, w tym sposobu korzystania przez użytkownika z poszczególnych elementów znajdujących się na stronie.

W jaki sposób zabezpieczamy Twoje dane osobowe?

Komunikacja między Twoim komputerem, gdy zbierane są Twoje dane płatnicze jest zaszyfrowana z użyciem protokołu SSL (Secure Socket Layer). Dodatkowo nasze bazy danych zabezpieczone są przed wglądem osób trzecich.

Zmiany naszej polityki prywatności

Zastrzegamy sobie prawo zmiany powyższej polityki prywatności poprzez opublikowanie nowej polityki prywatności na tej stronie.

Kontakt

Firma przetwarzająca dane:

Kontakt

DM Sorus Sp. z o. o.
ul. Bóżnicza 15/6
61-751 Poznań
POLAND

Usługi wydawnicze, współpraca:

tel. +48 61 653 01 43
(w dni robocze w godz. 8-16)
e-mail: sorus@dmsorus.pl
(w e-mailu podaj swój numer telefonu – oddzwonimy)


Sklep internetowy:

tel. +48 61 653 01 43
(w dni robocze w godz. 8-16)
e-mail: sklep@dmsorus.pl


Usługi marketingowe:

e-mail: handel@dmsorus.pl

Zgłoszenia do pracy przyjmujemy tutaj

Sąd Rejonowy w Poznaniu, Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy  Krajowego Rejestru Sądowego
Numer KRS: 0000425140
NIP-UE: PL7822550902
REGON: 302151610
Kapitał zakładowy: 200 000 zł

W razie dodatkowych pytań dotyczących ochrony prywatności, prosimy o kontakt korzystając z formularza kontaktowego.