Łukasz Supergan - SliderCzym są internetowe spotkania podróżnicze?

To nowatorski projekt organizowany przez Wydawnictwo Sorus i ciekawych podróżników. Za pomocą internetu zabierzemy Cię w egzotyczne miejsca i pozwolimy przeżyć niezwykłe przygody. Wszystko to na żywo, z podróżnikiem, który najpierw opowiada o swoich wyprawach, a później bierze udział w dyskusji i odpowiada na Twoje pytania.

Dlaczego taka forma?

Slajdowiska podróżnicze odbywają się w wielu miejscach i cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Jednak nie w każdej miejscowości i nie zawsze masz możliwość dotarcia na nie. Ten projekt jest idealnym rozwiązaniem na ominięcie tych przeszkód. W naszych spotkaniach możesz uczestniczyć siedząc wygodnie przed komputerem w swoim domu, lub na ekranie smartfona, gdzie tylko chcesz. Spotkania są w pełni bezpłatne.

Bądź z nami!

Ten projekt jest stworzony dla Ciebie i bez widzów traci sens! Największą zaletą spotkań na żywo jest możliwość interakcji z osobą prowadzącą, komentowania, zadawania pytań i wzięcia udziału w dyskusji. Bez widowni nie jest to spotkaniem, a jedynie zwykłym filmem! Jeśli chcesz otrzymywać jako pierwszy informacje o kolejnych wydarzeniach zapisz się na nasz newsletter. Przed każdym spotkaniem otrzymasz link w mailu. Poleć nasz projekt znajomym, pomóż rozwijać tę inicjatywę, niech dołączą do naszej podróżniczej społeczności!


Najbliższe spotkanie

Łukasz Supergan

Łukasz Supergan

środa 30.03, godzina 20:00

Facebook

Udostępnij nasze wydarzenie!

Zapisz się, na nasz newsletter

Granią Pirenejów

Granią Pirenejów Łukasz Supergan

Ta wyprawa z początku miała się w ogóle nie udać. Okoliczności sprawiły, że stawiając pierwsze kroki nad Atlantykiem, nie dawałem sobie szans na zobaczenie Morza Śródziemnego.

Dlaczego więc ruszać na szlak, na przejście którego nie ma szans? Bo uwolnienie się od presji wyniku pozwala zupełnie inaczej spojrzeć na góry i szlak. Zwłaszcza taki jak ten.

Wysokogórski Szlak Pirenejów (HRP) to ścieżka prowadząca główna grania tych gór. Pokonując dystans 800 km i zdobywając 42 km podejść, prowadzi wzdłuż granicy francusko-hiszpańskiej, między najwyższymi szczytami pirenejskimi, z dala od osiedli i punktów zaopatrzenia. Wymaga wytrzymałości, umiejętności wędrówki w terenie wysokogórskim i doświadczenia. W zamian oferuje jednak przygodę w sercu prawdziwie dzikich gór i widoki, jakie trudno znaleźć gdziekolwiek indziej.


Poprzednie spotkania

Spotkanie Katarzyna Maniszewska

8.03.2016

Facebook

Podróżnik bez powodu.

Katarzyna Maniszewska – wielbicielka muzyki rockowej i entuzjastka samotnych podróży z plecakiem po świecie, autorka książki Podróżnik bez powodu. Łut Szczęścia. A poza tym: doktor nauk humanistycznych, absolwentka germanistyki i dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, dziennikarz i wykładowca. Współpracuje z polskimi i zagranicznymi organizacjami pozarządowymi. Jest członkiem Rady Naukowej Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas do jej dorobku należą m.in. takie publikacjej jak: Terroryzm a media oraz Pionierzy terroryzmu europejskiego: Frakcja Czerwonej Armii.


Obejrzyj nagranie

Somosdos

29.02.2016

Facebook

Somos Dos

Joanna Nowak znana jako Bestia Peluda – jak sama o sobie pisze: z wykształcenia jest fizjoterapeutą z zamiłowania podróżnikiem. W podróż po Ameryce Południowej wyruszyła w maju 2014 roku wraz ze swoją 20-miesięczną córeczką Gają. Nie mają wytyczonego celu podróży. Odnajdują go w każdym dniu, chwili, zawarciu nowych przyjaźni, poznaniu nowych miejsc, obyczajów, ludzi, a także samych siebie poprzez stawianie czoła własnym lękom, ograniczeniom oraz czerpaniu z życia radości i miłości.
Dotychczas przemierzyły wspólnie Peru, Boliwię, Ekwador, Kolumbię, Panamę, Kostarykę, Nikaraguę, Honduras i Salwador . Obecnie znajdują się w Gwatemali.
Więcej informacji znajdziecie na blogu Asi  oraz jej fanpagu.


Obejrzyj nagranie

12633542_919789421403418_8318743338156824847_o

15.02.2016

Facebook

Gabon dżangiel ekspedyszyn

Celem wyprawy jest penetracja dziewiczej dżungli gabońskiej na terenie Parku Narodowego Ivindo. Wzdłuż parku płynie rzeka o tej samej nazwie znana przede wszystkim ze spektakularnych wodospadów Kongou. Uczestnicy zamierzali zrealizować wędrówkę przez las deszczowy w towarzystwie miejscowych Pigmejów oraz spływ małymi pontonami rzeką Ivindo.
Uczestnicy wyprawy:
Maciej Mizgajski, Michał Rogacki i Andrzej Kozłowski.
W zeszłym roku w tym samym składzie zrealizowali motocyklową podróż wokół Jeziora Wiktorii, a w 2013 r., wspólnie z Dominikiem Szmajdą, udali się do Kamerunu na spływ rzeką Dja – również w tropikach.
Dotychczasowy przebieg wyprawy:
Wyprawa rozpoczęła się z końcem stycznia. Po kilku dniach jej uczestnicy wraz z towarzyszącym im przewodnikiem (Pigmejem) przedarli się przez las do rzeki Ivindo. W niedzielę zwodowali pontony, a wczoraj dotarli do wodospadów Kongou. Dzięki łączności satelitarnej wysyłają krótkie sms-y publikowane na Facebook’u.

Obejrzyj nagranie

Prezentacja

Jądro Afryki, czyli pieszo przez lasy równikowe Konga

Pierwotny plan wyprawy zakładał przejście przez fragment lasu równikowego Parku Narodowego Salonga, samotnie, bez przewodnika. Miałem po prostu zanurzyć się w największym afrykańskim lesie i wyjść z niego po 2-3 tygodniach w innym miejscu, kilkadziesiąt, a może kilkaset kilometrów dalej.

Rzeczywistość z całą bezwzględnością zweryfikowała te śmiałe założenia. Na przeszkodzie stanęły zarówno liany, waga plecaka, jak i rozmaite trudności logistyczne. Tym niemniej udało mi się przejść blisko 400 km leśnymi ścieżkami przy okazji odkrywając świat, gdzie ludzie wciąż żyją jak przed wiekami.

Doświadczyłem Konga, które jest esencją zarówno egzotyki jak i wszelkich trudności, z jakimi kojarzy się podróżowanie po Afryce. W tym sensie to prawdziwy raj dla eksploratorów i poszukiwaczy przygód.

Dominik Szmajda

Dominik Szmajda

poznański podróżnik, od lat zafascynowany Kazimierzem Nowakiem. Realizuje wyprawy głównie do krajów afrykańskich, w pogoni za prawdziwą przygodą w otoczeniu dzikiej przyrody. Laureat nagród na festiwalach podróżniczych (np. Kolosy 2009, 2012, 2013). Na co dzień wydawca książek m.in. związanych z Kazimierzem Nowakiem.




Sorus