„Tajemnica mokradła” – urzekająca opowieść o naturze i o tym, jak o nią dbać

 12.06.2024 |  

Z dala od miejskiego gwaru było sobie mokradło. Na tymże mokradle rosły błotne drzewa, trzciny, zamieszkiwała je cała gromada zwierząt: żaby, ważki, bociany, bobry, czaple, skowronki i raki, a najbardziej szanowanym mieszkańcem mokradła był stary bóbr. On wiedział wszystko i zawsze dbał o to, by nikomu nie brakowało wody. Pewnego razu jednak zauważył, że zaczęło jej ubywać. Co się stało? Czy uda się rozwiązać Tajemnicę mokradła?

Drużyna dzielnych młodych bobrów razem z bocianem przewodnikiem udają się w daleką podróż na granicę swojego domu, by odkryć, co takiego zabiera im wodę. Na miejscu odkrywają coś przedziwnego, a co? Odkryjcie to sami!

Bajka co uczy i wzrusza

Tajemnica mokradła to napisane w formie wiersza opowiadanie, które uczy, jak ważna jest współpraca oraz zdolność rozwiązywania problemów i odnalezienia się w grupie. Mimo różnego wieku, umiejętności, zebranych doświadczeń każdy może dać społeczności coś od siebie i przyczynić się do pozytywnych zmian. Nieważne, czy jesteś małym, śpiącym bobrem, czy dzielnym bocianem, jeżeli umiesz w porę przygotować sałatkę z listków wierzby, olchy i tataraku, zawsze sobie poradzisz!

Uroku tej niezwykłej historii dodają profesjonalne ilustracje wykonane przez zdolną artystkę – Annę Karwalę „Bujnowłosą”.

Tajemnica mokradła dostępna jest w naszej księgarni internetowej w formie drukowanej. Opowieść ta urzecze nie tylko dzieci, ale trafi również do rodziców i opiekunów maluchów, którzy dzięki niej przypomną sobie o tym, że to my musimy zadbać o świat, w którym będą żyć nasze dzieci.

Tajemnica mokradła

Opowiadanie dla dzieci osadzone w sielskim, pozamiejskim krajobrazie, które mówi o tym, jak ważna jest współpraca w społeczności i dbanie o siebie nawzajem.

Zapisz się do naszego newslettera

Przykładowe e-booki

Pobierz poradnik

10 błędów popełnianych przez autorów zgłaszających książkę do wydawnictwa