Strona główna 9 Chcesz wydać książkę? 9 Reportaże 9 Adela i Tobiasz Lemańscy – Pierwszy zmysł

Adela i Tobiasz Lemańscy – Pierwszy zmysł

 • Wybierz

  Wybierz rodzaj książki, jaką chcesz wydać
   

Wydanie reportażu z podróży

Podróżując często doświadczamy licznych przygód wartych spisania i uwiecznienia na kartach książki. Niewiele osób decyduje się jednak na wydanie reportażu i opisanie przeżytych wydarzeń. Może to wynikać z braku samozaparcia lub wątpliwości czy wydanie takiej publikacji jest w ogóle możliwe. Na przykładzie Pierwszego zmysłu Adeli i Tobiasza Lemańskich chcemy pokazać, jak wygląda tworzenie takiej książki i na jaki efekt końcowy można liczyć korzystając z naszych usług wydawniczych.

Przykładowy reportaż

w formacie A5 i objętości 160 stron

Pierwszy zmysł, Adela i Tobiasz Lemańscy

Ten fascynujący reportaż został napisany przez młode małżeństwo, które spędziło dwa lata na misji Siloe. Znaleźli się tam dzięki międzynarodowej organizacji Fidesco. W książce zebrali swoje doświadczenia z czasu spędzonego w Afryce, a przede wszystkim skupili się na opisie grupy młodych osób mieszkających w RPA i uczęszczających do szkoły dla niewidomych. Jest to ich pierwsza książka, powstała z pragnienia podzielenia się doświadczeniami z podróży.

Opowieść o misji

Niezwykle ciekawie i obiektywnie udało im się opisać życie i codzienność mieszkańców RPA. Z ogromnym szacunkiem prezentują portrety młodych osób, które poznali podczas swojej pracy na misji. Podejmują też kwestię apartheidu, opisują problemy związane z przestępczością i skomplikowaną sferę wierzeń.

Źródłem opowieści zawartych w książce są ich własne doświadczenia i historie poznanych osób. Książka opowiada również o przemianach historycznych w RPA i obecnych problemach społecznych. Autorzy przeprowadzają czytelnika przez różne sfery życia mieszkańców. Nie ograniczają się do refleksji na temat wychowanków Siloe, ale prezentują również perspektywę obecnych tam Europejczyków. Jest to nie tylko reportaż pokazujący współczesny sposób życia w RPA, ale również fascynująca opowieść o zmianach zachodzących tam na przestrzeni wielu lat.

Opisane historie pokazują trudności, z którymi muszą borykać się niewidomi mieszkańcy RPA, ale są również inspirującą opowieścią o przezwyciężaniu tych problemów. Jest to książka, która daje szerszą perspektywę na zmiany zachodzące w Afryce. Co więcej, ta pozycja pokazuje codzienne życie misjonarzy, przebieg misji oraz czego można się spodziewać podczas takiego wyjazdu.

Rodzaj książki

Jest to reportaż podróżniczy, opisujący doświadczenia Adeli i Tobiasza Lemańskich podczas pobytu na misji Siloe w RPA.

Przeznaczenie książki

Ten reportaż jest skierowany do osób, które są zainteresowane są rzeczywistością niewidomych mieszkających w RPA. Jest również dobrą lekturą dla osób, które zastanawiają się nad wyjazdem na misje, ponieważ ukazuje rzeczywistość, z którą spotykają się misjonarze.

Gotowa książka:

Informacje techniczne o książce

 • Objętość: 160 stron.
 • Format: A5 (145 x 205 mm).
 • Rodzaj oprawy: miękka, karton 240 g, folia matowa.
 • Wnętrze: druk czarno-biały, papier biały, offsetowy, 80 g.

Zajrzyj do książki:

Rodzaj dostarczonego materiału

Książka została przygotowana z dostarczonego przez autora pliku z tekstem książki (Word).

Wykonane czynności redakcyjne:

 • adiustacja językowa,
 • redakcja,
 • korekta,
 • skład komputerowy,
 • projekt okładki.

Sposób druku

Książka została wydrukowana w technice druku offsetowego (wnętrze + okładka). Zapewnia on bardzo wysoką jakość druku przy zachowaniu stosunkowo niskiego kosztu jednego egzemplarza książki. Książka nie zawiera ilustracji, jest to druk czarno-biały na białym papierze.

Dystrybucja

Książka została wydrukowana w nakładzie 1000 egzemplarzy i jest dystrybuowana jest przez:

 • księgarnię internetową sorus.pl (dystrybucja podstawowa),
 • księgarnie stacjonarne i internetowe (dystrybucja hurtowa).

Książka otrzymała patronat medialny Radia Emaus, misyjne.pl oraz Fidesco.

Sugerowana cena detaliczna do sprzedaży: 29,90 zł

Rok wydania: 2019

Jeśli i Ty chciałbyś opublikować reportaż, skontaktuj się z nami!

Wykonamy dla Ciebie nie tylko redakcję, skład komputerowy, opracowanie graficzne, druk i oprawę, ale także zajmiemy się marketingiem i dystrybucją książki. Zapewniamy pełną obsługę kontaktów z siecią księgarską w Polsce. Twoja książka będzie dostępna w Empikach i wielu księgarniach stacjonarnych oraz internetowych.

Poznaj cenę wydania podobnej książki!

Jeśli szukasz usługi wydania książki o tematyce reportażowej, chcesz poznać jej wycenę oraz czas realizacji usługi – wypełnij poniższy formularz.


Zapisz się do naszego newslettera

Przykładowe e-booki

Pobierz poradnik

10 błędów popełnianych przez autorów zgłaszających książkę do wydawnictwa